8 правил розміщення приладів для гармонії на кухні

Поза сумнівом, техніка створена, щоб полегшити життя. Вибирайте їх з розумом, і вона зможе перетворити метушливу домашню рутину на спрощену та, сміємо сказати, гармонійну. 

Зауважте, що організувати кухонні прилади легше сказати, ніж зробити. І, якщо традиційний і очевидний простір не на вашому боці, як ви можете розумно купити необхідну вам кухонну техніку, не вплинувши негативно на функціональність вашого будинку?

Занадто зайнята кухня та захаращена кухонна стільниця ніколи не підійдуть. Незалежно від того, чи працюєте ви з невеликою площею квартири чи хочете насолодитися деякими пропозиціями до Чорної п’ятниці, не відчуваючи почуття провини, дивлячись далі класичних  ідей кухонного зберігання, ви можете побачити, що ви насолоджуєтеся новою кавоваркою, не компенсуючи естетики та функції вашого будинку.

Правила розміщення кухонної техніки для більшої гармонії

Подібно до того, як настільний міксер швидко знімає біль у руках і збереже необхідні хвилини випікання під час формування жорстких піків, аерофритюрниця може допомогти вам повернути дорогоцінний час для моментів, які краще провести, насолоджуючись обідом за столом. Якщо ви все ще не знаєте, як інтегрувати нову побутову техніку в існуюче планування вашого дому, ми звернулися до експертів для отримання найкращих рекомендацій – на кухні та поза нею.

1. Завжди думайте про природний робочий процес у вашому домі

По-перше, розглядаючи щось нове для свого дому, розглядати покупки як інвестиції – це найкраща практика для екологічних покупок, а також для підтримки організованої кухні. Дизайнер інтер’єру часто стикався з проблемою бездоганної інтеграції побутової техніки в естетичний потік дому. 

Це тонкий баланс між практичністю та візуальною привабливістю, який вимагає ретельного розгляду як функцій приладу, так і місця, яке він займатиме.

Потім запитайте себе, як і як часто ви будете використовувати прилади. Це допоможе визначити найкраще розташування, незалежно від того, чи шукаєте ви найкращу побутову техніку для маленьких кухонь чи купуєте більші предмети, щоб нагодувати велику сім’ю. 

Прилади, які часто використовуються, такі як кавоварки та тостери, мають бути легкодоступними, бажано в межах досяжності на стільниці. Це мінімізує кількість рухів, необхідних для щоденних завдань, забезпечуючи плавний та ефективний робочий процес.

2. Внесіть незначні просторові зміни

Індивідуальний вибір кухонних шаф допоможе знайти точний простір, необхідний для різних приладів, і вони можуть бути призначені для сусідньої комори або сусіднього коридору, де дозволяє простір.

Те, як ви облаштуєте свій будинок, матиме величезний вплив на те, як ви будете вести своє повсякденне життя вдома; навіть незначні зміни у вашому просторовому розташуванні можуть мати великий вплив на естетику та функціональність будинку.

Перш ніж присвятити себе певному розташуванню чи асортименту меблів, я б подумав про те, чи можна у вас розмістити вбудовану побутову техніку. Ця побутова техніка, як-от посудомийні машини чи холодильники, розроблена таким чином, щоб ідеально поєднуватися з інтер’єром кімнати. Це може максимально збільшити простір для зберігання та створити інтегровану естетику всієї кімнати, тому вбудована техніка особливо популярна для таких місць, як кухня чи підсобне приміщення.

Експерт з дизайну інтер’єру рекомендує нам залишати індивідуальні рішення для великої побутової техніки. Розмістіть велику побутову техніку в індивідуальні шафи для чистого дизайну, який буде корисним і привабливим. 

Це також може працювати для менших предметів, які потрібно трохи замаскувати. Прилади, які не зовсім відповідають естетиці певного приміщення, подумайте про те, щоб їх замаскувати. Вбудована техніка, як-от духовки та мікрохвильові печі, легко інтегрується в шафу, створюючи чистий вигляд. Гаражі побутової техніки також можуть бути чудовим способом замаскувати та згрупувати побутову техніку таким чином, щоб вона доповнювала решту стилю вашої кухні.

3. Тримайте прилади на відстані один від одного

Ми використовуємо стільниці для багатьох речей, від нарізання овочів до відповідей на електронні листи. Додаючи більше, намагайтеся не перевантажувати наявний у вас простір.

Загальне емпіричне правило полягає в тому, що кухонні прилади повинні знаходитися на відстані не менше 90 сантиметрів один від одного. Оскільки кухонні стільниці, як правило, мають довжину близько 1 метра, ви повинні мати лише один або два прилади на стільницю.

На стільниці повинні залишатися лише ті прилади, якими ви користуєтеся регулярно. Якщо ви використовуєте прилад лише час від часу, вам слід зберігати його в кухонній шафі.

Якщо ви виявите, що у вас є прилади, якими ви майже ніколи не користуєтеся, подумайте про те, щоб пожертвувати їх, якщо вони все ще працюють. Якщо вони пройшли найкращий стан і ви не можете їх відремонтувати, подивіться, як їх можна переробити. Деякі компанії можуть навіть пропонувати заміну, коли ви купуєте інший продукт. 

4. Подивіться за межі кухні

Якщо ви не в змозі дотримуватися правила дистанційної відстані 90 сантиметрів і не маєте комори, подумайте, де натомість можна розмістити меншу, більш рухливу техніку. Роблячи це, важливо знайти правильне житло, щоб утримувати прилади в безпечному та належному робочому стані.

“Правильне зберігання приладів є дуже важливим для гарантування їх довговічності та функціональності”, — каже дизайнер, який ділиться деякими вказівками щодо того, як підійти до переміщення менших приладів, таких як тостери та блендери, в інше місце. Рекомендується зберігати невеликі прилади в чистому, сухому місці та накрийте їх, щоб запобігти накопиченню пилу. Крім того, тримайте їхні шнури в порядку та розплутаними, щоб запобігти їх пошкодженню, і не обмотуйте їх навколо приладу.

Кавоварка є ідеальним прикладом приладу, який ви можете тримати в іншій кімнаті вашого дому: вітальні чи їдальні, звичайно, за умови, що вона безпечно та художньо розташована.

5. Класифікуйте не тільки за функціями

А для красивих і найчастіше використовуваних приладів об’єднайте їх так, щоб вони мали візуальний сенс. Розумне розташування допоможе вашому простору підтримувати течію, незалежно від того, чи є вони частиною кухні відкритого планування чи сучасної їдальні. 

Вирішуючи, де розмістити прилади вдома, я б рекомендував згрупувати пов’язані елементи разом і призначити для них окремі зони. Наприклад, ви можете створити кавоварку, яка містить кавоварку, кухлі, ложки, цукор та інші пов’язані предмети.

Незважаючи на спокусу об’єднати прилади за функціями, більша гнучкість у ваших категоріях залишить більше місця для додаткової естетичної цінності. Ви також можете згрупувати прилади подібних кольорів або стилів, щоб створити більш цілісне враження.

6. Дозвольте деяким приладам “слугувати точками фокусу”

Красиві прилади самі по собі можуть бути видовищем, але як ви можете виставити предмети, не перевантажуючи схему дизайну інтер’єру?

Дизайнер зауважує, як деякі можуть створити атмосферу. У той час як деякі прилади можуть вимагати непомітного розміщення, інші можуть слугувати фокусними точками в кімнаті. Виразний холодильник або старовинний тостер можуть додати вашому дому неповторну нотку індивідуальності. Прийміть форму та функції приладу, використовуючи це як можливість виразити свій особистий стиль.

Розміщення приладів — це мистецтво, яке вимагає поєднання практичності та естетики. Враховуючи функції приладу, його стиль і загальний дизайн простору, ви можете створити гармонійне та естетично приємне середовище.

Дизайнер підкреслює, що все в деталях у розміщенні приладів і що навіть освітлення може мати значення. Розташуйте прилади таким чином, щоб створити гармонію з дизайном інтер’єру кімнати та перетворити їх на компоненти декору. З цієї причини використовуйте освітлення, яке підкреслює ці прилади, щоб зробити їх більш продуманими дизайнерськими рішеннями.

7. Залиште місце для вплетення декоративних елементів

Інші творчі рішення для зберігання, такі як відкриті кухонні стелажі, можуть дозволити вам бути більш винахідливими та продуманими з дисплеями. Подумайте про відкриті стелажі, які дозволять вам демонструвати свої улюблені прилади, тримаючи їх під рукою. Додайте індивідуальності, доповнивши полиці кулінарними книгами, декоративними предметами або навіть рослинами в горщиках. Кімнатні рослини можуть створити на кухні більш спокійну атмосферу, і їх легко переплести з повсякденними речами для унікального завершення.

8. Залишайтеся вірними головному

Менше – це більше, часто є найкращим способом дизайну будинку, особливо в такій зоні, як кухня, яка легко перетворюється зі спокою на гамір за лічені миті.

Може виникнути спокуса залишити багато предметів або приладів на стільниці, але я б запропонував тримати стільниці чистими та розміщувати на них лише основні прилади. Використання цього мінімалістичного дизайну може уникнути накопичення різних предметів, зберігаючи при цьому чистий сучасний вигляд.

Число тут має значення, але навіть вибір колірної схеми «менше означає більше» може створити більше гармонії в цьому просторі. Хоча практичність має першочергове значення, естетика відіграє не менш важливу роль у розміщенні приладів. Добре спроектована кухня має випромінювати відчуття гармонії та балансу, а побутова техніка має доповнювати, а не суперечити загальному декору.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

ЯК Я МОЖУ СТВОРИТИ БІЛЬШЕ МІСЦЯ НА СТІЛЬНИЦІ?

Коли всі ваші прилади красиві, що сьогодні не є рідкістю завдяки ретельному дизайну в усьому, від френч-пресів до аерофритюрниць, може бути важко вибрати, що займе почесне місце на стільницях, а яке має перебувати в закритих кухонних шафах.

Для пристроїв, які використовуються рідше, таких як блендери або кухонні комбайни, розгляньте спеціальні місця для зберігання. Верхні шафи, комори або навіть візки можуть забезпечити достатньо місця, не захаращуючи стільниці.

Якщо ви особливо любите випічку та використовуєте кілька маленьких приладів, щоб приготувати свої фірмові страви – не лише на День подяки – порахуйте, скільки місця на стільниці реально займе все. Надайте пріоритет доступності, гарантуючи, що прилад можна легко дістати та прибрати, не порушуючи загальної естетики кухні.

Перегляд порожнього простору на стінах часто є рішенням для крихітних кухонь і навіть невеликих комор. Якщо простір на стільниці обмежений, розгляньте рішення для кріплення на стіну. Плаваючі полиці або магнітні смуги можуть вмістити невелику техніку, звільняючи цінну нерухомість на стільниці. 

Це не тільки покращує естетику кухні, але й створює відчуття простору.

ЯКУ ЩЕ ТЕХНІКУ МОЖНА ТРИМАТИ ПОДАЛІ ВІД КУХНІ?

Хоча малі бездротові прилади часто можна безпечно використовувати в різних приміщеннях будинку, ви завжди повинні перевіряти посібники користувача, щоб отримати конкретні рекомендації щодо безпеки щодо самого продукту. Навіть якщо вони невеликі, ніколи не припускайте, що це електричні предмети. 

Мікрохвильова піч може бути ще одним приладом, який ви перемістите в інше місце, особливо в квартирі з окремою кухнею, наприклад. Рекомендується розміщувати мікрохвильову піч на рівній стійкій поверхні та уникати переповненого простору навколо неї, щоб забезпечити належну вентиляцію. Крім того, регулярно очищуйте внутрішню та зовнішню частину, щоб запобігти накопиченню залишків їжі та підтримувати оптимальну продуктивність приладу.

Прокрутка до верху