7 помилок дизайну, які ви, ймовірно, робите у своїй маленькій ванній

Хто хоче, щоб їхня ванна кімната виглядала менше? Чи не ми. Ми починаємо і закінчуємо наші дні там, ми занурюємося у догляд за собою за допомогою маски для обличчя та ванни там, і, навіть якщо це крихітний простір, ми хочемо почуватися як у самому розслаблюючому спа, який ми колись відвідували. 

Отже, якщо ваша ванна кімната не знаходиться на рівні заспокійливого оазису, і вам цікаво, невже це просто через брак квадратних метрів, ми вам допоможемо. Ми поговорили з експертами з дизайну та організації про помилки, які вони бачать у маленьких ванних кімнатах, які не приносять жодної користі цим крихітним просторам, та про те, як їх виправити. 

Як би ви не прикрашали свій простір, важливо, щоб у вас були тільки предмети, які ви використовуєте, потребуєте і любите, тому ванна кімната це те, в чому ви любите знаходитися.

1. Все має бути білим

Цей слух поширюється повсюдно, і максимально застосовується саме у ванній кімнаті. 

Багато світових дизайнерів намагаються донести важливу думку — «Не бійтеся використовувати темні кольори та сміливі візерунки у невеликому просторі. Це може сильно вплинути на невелику кімнату».

2. Тримати все на відкритих полицях

Безладдя – ворог маленьких просторів. У цьому є сенс, чи не так? Чим більше у вас предметів, тим більше вони займають місця і тим буде здаватися ваша кімната. Поширеною помилкою є відсутність балансу між відкритим та закритим місцями зберігання. Коли на відкритій полиці є речі, які не виглядають красивими і не надихають, наприклад, кусачки для нігтів, зубна паста або лак для волосся, невеликий простір стає ще меншим.

Зведіть до мінімуму кількість предметів на стійці у ванній кімнаті. В ідеалі дотримуйтесь правила з трьох: зубна щітка, мило і, можливо, якийсь декоративний предмет, наприклад, невелика ваза з квітами.

Якщо вам потрібно більше засобів під рукою, розмістіть їх на гарному білому підносі, щоб усе це мало місце. Це також створює межі того, скільки ще ви можете додати – якщо вона не поміщається на тацю, їй потрібно знайти новий будинок.

У невеликих ванних кімнатах потрібно використовувати кожен дюйм простору. Найкращий спосіб досягти цього – повністю використовувати простір під раковиною. Це завжди перше, на що ми звертаємо увагу, входячи у ванну кімнату, і в дев’яти випадках із десяти вона часто використовується неправильно.

3. Увага на декорі без мети

Коли ви прикрашаєте маленьку ванну кімнату, не витрачайте дорогоцінні квадратні метри на декоративні елементи, які не працюють. Як і у всіх крихітних просторах вам потрібно мінімізувати все, що займає місце в кімнаті. Але це не означає, що ви повинні жертвувати найкрасивішими предметами. 

Декоративні елементи не обов’язково мають бути чисто декоративними. Використовуйте відкрите сховище для демонстрації функціональних предметів, таких як гарні рушники. Японська бавовна або турецькі рушники. Вони м’які, дуже поглинаючі, швидко сохнуть і у складеному вигляді займають дуже мало місця.

4. Обмежте себе предметами, спеціально для ванної кімнати

Щоб ваша ванна кімната виглядала як кімната, а не просто невеликий простір зі стерильними, нудними предметами, зверніть увагу на решту вашого будинку. Ви можете надати кімнаті з обмеженим простором затишнішого вигляду, прикрасивши її, як і все в будинку. 

Використовуйте свічник, невелику вазу замість тримача зубної щітки або контейнера для ватних дисків. Або, для душової кабіни, використовуйте звичайну віконну фіранку, що миється, замість душової фіранки. Повісьте її якомога вище, щоб збільшити простір.

5. Якщо не вистачає місця – нехай стоїть

Кошти для догляду часто в кінцевому підсумку виставляються на чільне місце, і простір здається захаращеним і тісним, тому що сховище під столом туалетним закінчилося. Використовуйте простір на стіні — ви можете замінити дзеркало на аптечку з місцем для зберігання речей або встановити кілька полиць для додаткового зберігання.

6. Стаємо маленьким, бо кімната маленька

Крихітні кімнати не вимагають крихітних предметів. Угруповання занадто великої кількості дрібних предметів у маленькій ванній кімнаті може створити безлад та зробити кімнату переповненою.

Поширена помилка з маленькими приміщеннями – мати кілька маленьких речей замість однієї великої. Будь то предмети мистецтва, дзеркала, кошики, полиці і т. д., пам’ятайте про масштаб. Сантиметри мають велике значення у невеликому просторі.

7. Нехай кімната лестить вам

Нарешті, пам’ятайте, що ванна кімната – це простір, у якому потрібно приділити час собі та подбати про себе, навіть якщо вона невелика, а це означає, що ви хочете дивитися у дзеркало та почуватися добре. Обов’язково використовуйте відповідні кольори для вашого тону шкіри. Ніжно-рожеві відтінки насправді доповнюють одне одного. Крім того, потрібне гарне освітлення. Напівтемна спальня – це добре, а напівтемна ванна – ні.

Прокрутка до верху