Чи варто використовувати замінники їжі для схуднення?

Немає найкращого способу схуднути, але є найгірший : швидка дієта. Це тому, що вашому тілу потрібна достатня кількість поживних речовин, щоб працювати на всі циліндри, незалежно від ваших цілей щодо схуднення.

Лікарі погоджуються, що якщо ви сподіваєтесь, що ваги нарешті зрушаться з місця, важливо знайти баланс між безпечним зниженням калорій і здоровим харчуванням. Деяким людям шейки для схуднення, які замінюють їжу, допомагають перевести один прийом їжі на автопілот, зосередившись на харчуванні протягом решти дня.

Однак лікарі кажуть, що це не ідеальний засіб і що вони можуть мати певні недоліки. Читайте далі, щоб дізнатися про плюси та мінуси коктейлів, які замінюють їжу, на думку лікарів, які займаються зниженням ваги.

Як замінники їжі можуть вам підійти

Перш ніж навіть думати про додавання коктейлів, які замінюють їжу, у своє меню, варто ретельно переглянути свій раціон. Він повинен включати широкий спектр фруктів, овочів, цільного зерна, здорові жири, нежирні білки та багато води. Для багатьох людей перехід на їжу з мінімальною обробкою призведе до великих змін — не лише у вашому здоров’ї, а й у вазі. Додайте контроль порцій і регулярну фізичну активність, і ви майже гарантовано побачите результати в обох сферах.

Лише після того, як ви створите здорові звички у своєму раціоні, ви повинні навіть розглянути інші засоби зниження загального споживання калорій. Однак, якщо використовувати їх стратегічно, замінники їжі можуть допомогти вам швидше досягти ваших цілей, кажуть деякі лікарі.

Коктейлі, що замінюють їжу, поставляються у вигляді попередньо відміряних порцій, що може допомогти контролювати порцію. Це особливо корисно для тих, хто намагається контролювати споживання калорій і уникати переїдання.

Ці коктейлі, як правило, розроблені таким чином, щоб забезпечити збалансоване поєднання основних поживних речовин, включаючи вітаміни, мінерали, білки, вуглеводи та жири. Це допомагає гарантувати, що користувачі отримують повноцінний профіль харчування, навіть якщо вони не споживають традиційну їжу.

Оскільки вони майже не готуються, коктейлі, які замінюють їжу, можуть бути чудовим варіантом для зайнятих людей, які можуть не мати часу приготувати повноцінну здорову їжу.

Вони також можуть допомогти підтримувати послідовність дієти. Це може бути особливо корисно для тих, кому важко дотримуватися звичайного графіка харчування, або для людей, які дотримуються певних дієтичних планів.

Зараз багато брендів пропонують коктейлі, розроблені для конкретних цілей здоров’я, наприклад, збільшення споживання білка для нарощування м’язів або склади з низьким вмістом вуглеводів для тих, хто дотримується кетогенної дієти. Це налаштування може допомогти людям ефективніше задовольняти свої специфічні харчові потреби.

Деякі лікарі закликають бути обережними

Однак деякі лікарі кажуть, що ці продукти можуть мати недоліки, і що важливо керувати своїми очікуваннями.

Шейки, які замінюють їжу, іноді можуть бути корисними, особливо якщо у вас напружений день і ви поспішаєте від однієї справи до іншої.

Однак вона зазначає, що ви не можете покладатися на них для задоволення своїх харчових потреб. Перевага полягає в тому, що ці шейки, як правило, мають низьку калорійність, і їх легко споживати, якщо ви бігаєте, але не варто сильно покладатися на них для збалансованої дієти.

Частина проблеми полягає в тому, що їм бракує важливих амінокислот, необхідних вашому тілу для підтримки м’язової маси. Вона попереджає, що деякі бренди також містять нездорові підсолоджувачі або штучні ароматизатори, що знижує їх харчову цінність.

Найкращі коктейлі, які ви можете приготувати вдома з власним джерелом білка. Роблячи їх самостійно, ви можете уникнути надлишку цукру чи штучних светрів.

Важливо не зловживати коктейлями, які замінюють їжу, шукаючи швидких результатів.

Якщо це те, що ви хочете зробити короткочасно, кілька разів на день, а потім припинити після певної віхи, це налаштовує пацієнтів на невдачу, коли вони повертаються до вживання справжньої їжі.

Якщо ви вважаєте коктейлі замінниками їжі корисним довгостроковим інструментом у вашому здоров’ї, тоді дерзайте. Якщо ви бачите в них швидкий спосіб досягти певного розміру або числа на вагах, ви налаштовуєтеся на розчарування пізніше, тому краще почекати й зосередитися на більш стійких змінах.

Ось що говорить дослідження

Дослідження порівнювало результати втрати ваги 90 дорослих людей із ожирінням протягом 40-тижневого випробувального періоду. Одна когорта дотримувалася програми заміни їжі, а інша – ізокалорійної дієти на основі їжі. Це означає, що ці дві програми були ідентичні за загальним споживанням калорій, але відрізнялися за вмістом макроелементів.

Втрата ваги через 16 тижнів була значно кращою в групі замінників порівняно з групою на основі їжі (12,3 відсотка проти 6,9 відсотка).

Вони додали, що значно більше учасників замінників їжі втратили принаймні п’ять відсотків своєї початкової ваги на 16-му тижні (93 відсотки проти 55 відсотків) і на 40-му тижні (62 відсотки проти 30 відсотків). Група замінників їжі також спостерігала «значні покращення в складі тіла» порівняно з групою на основі їжі на 16-му та 40-му тижнях.

Однак команда також виявила, що ті, хто дотримувався програми заміни їжі, мали значно більше шансів відновити вагу під час фази підтримки, ніж ті, хто дотримувався програми, заснованої на їжі.

На 40-му тижні обидві групи відчули покращення біохімічних результатів та інших клінічних показників. До них належать запалення та окислювальний стрес, які сприяють виникненню низки хронічних захворювань.

Чи корисні замінники їжі для схуднення?

Загалом лікарі, схоже, погоджуються, що коктейлі, які замінюють їжу, можуть служити здоровою заміною вашим найгіршим харчовим звичкам, але не найкращим. Іншими словами, якщо ви перебуваєте на порозі спроби швидкого та легкого обробленого обіду, саме тоді коктейль, який замінить їжу, допоможе вам триматися на шляху до досягнення цілей щодо здоров’я та схуднення.

Лікарі вважають, що один або два коктейлі на день — це нормально, і це, безперечно, краще, ніж замовляти фаст-фуд, але я не думаю, що замінювати всі страви коктейлем — це гарна ідея.

Поговоріть зі своїм лікарем, щоб визначити, чи коктейлі для схуднення можуть бути для вас корисними. Якщо так, шукайте бренди, які відмовляються від додавання цукру чи штучних ароматизаторів на користь повноцінного харчування та натуральних інгредієнтів.

Прокрутка до верху