Найкращі способи спати, щоб уникнути печії

Виною тому, що вам важко заснути, часто є температура у вашій кімнаті або навіть пора року. Але коли справа доходить до серйозних перешкод уві сні, дуже мало речей може зрівнятися з дискомфортом, спричиненим нічним розладом травлення. Хворобливий стан відносно поширений: згідно з дослідженням, приблизно 31 відсоток дорослих в Україні відчувають симптоми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) принаймні раз на тиждень. Але в той час як багато людей звертаються до ліків для полегшення, наука говорить, що є способи спати, щоб уникнути печії.

ГЕРХ викликається тим, що вміст шлунку повертається назад у стравохід. М’яз, відомий як нижній стравохідний сфінктер (LES), зазвичай працює, щоб утримати їжу та травні кислоти від повзання назад, закриваючись після проковтування їжі. Однак цей м’яз іноді може не стримувати все — і це може погіршитися, коли ми лягаємо, а сила тяжіння більше не допомагає нашій травній системі.

Але якщо ви страждаєте протягом ночі від хворобливих симптомів, просто змінивши своє положення, можна принести деяке полегшення. Замість того, щоб лежати на спині або правому боці, перевернувшись і відпочиваючи на лівому боці, ви можете полегшити печію під час сну.

Ефективність завдяки анатомії людини. Хоча стравохід проходить посередині тіла, більша частина об’єму шлунка знаходиться в лівій частині живота. Якщо ви лежите на лівому боці, сила тяжіння може допомогти утримати вміст вашого шлунка нижче стравоходу та запобігти хворобливим симптомам. З тієї ж причини, підпираючи голову ліжка приблизно на шість дюймів від землі або під матрацом, а не просто складання подушок, може мати подібний ефект.

Попередні дослідження також показали, що цей простий трюк досить ефективний. У дослідженні, опублікованому в The American Journal of Gastroenterology у 2022 році, за 57 учасниками з хронічною печією спостерігали під час сну, щоб визначити, чи зміна пози може допомогти цьому захворюванню. Незважаючи на те, що в усіх учасників кислота поверталася в стравохід, результати показали, що у тих, хто спав на лівому боці, ніж на правому боці або на спині, вона виводилася набагато швидше, зменшуючи збудження та пошкодження тканин, які можуть сприяти постійним проблемам.

І хоча прості зміни сну можуть допомогти полегшити симптоми, експерти кажуть, що є й інші способи потенційно уникнути печії.

Хоча ми все ще вивчаємо довгострокові наслідки [ліків], очевидно, що зміна способу життя є ключем до боротьби з печією та кислотним рефлюксом.

Прогулянка приблизно через півгодини після їжі може допомогти травленню, особливо перед тим, як лягти. Жування шматка жуйки може стимулювати вироблення слини та м’язи стравоходу, щоб допомогти утримати вміст шлунка на місці.

Ви також можете уникати деяких продуктів і напоїв, які можуть викликати печію, включаючи цитрусові, каву, шоколад, газовані напої, смажену їжу та жирне м’ясо. Натомість спробуйте включити у свій раціон більше клітковини, зелених овочів, мигдалю, бананів, нежирного молока та лужної води, щоб зменшити ризик.

Прокрутити вгору