Як зробити тераріум для рослин

Коли ви дізнаєтеся, як зробити тераріум, ви не повірите, що вам знадобилося стільки часу, щоб спробувати це. 

У мене вдома є кілька тераріумів, і, як показує досвід, створення вашого першого займає лише годину або близько того. До того ж вам не знадобиться багато матеріалів. Банки, миски для золотих рибок, цукерниці та навіть френч-преси можна використовувати для створення красивих контейнерів для тераріумів своїми руками. Ви також можете підібрати міні-рослини дешево, так що це недорога звичка для садівництва. 

Я виявив, що створення тераріуму є одним із найвигідніших і простих у догляді садових проектів, які ви можете спробувати. Ці невеликі автономні дисплеї ідеально підходять для додавання природних елементів у ваш інтер’єр. 

Як зробити тераріум за 5 простих кроків

Рослини для тераріуму будуть добре рости в більшості контейнерів, якщо вони правильно встановлені та догляд за тераріумом правильний.

Тераріум забезпечує контрольоване середовище для рослин з достатньою вологістю, світлом і циркуляцією повітря. 

Виконайте ці прості кроки, щоб створити тераріум і похизуватися своїми улюбленими міні- кімнатними рослинами. 

Вам знадобиться:

 • Скляна або пластикова ємність
 • Шар гравію або гальки
 • Грунтова суміш для тераріумів
 • Активоване вугілля
 • Підбірка міні-рослин, придатних для тераріуму
 • Ложка для нанесення грунту
 • Довгий пінцет для додавання матеріалів в контейнер
 • Мох та інші прикраси

1. Виберіть правильний контейнер  

Це одна з найважливіших речей, яку потрібно правильно зрозуміти, коли ви вперше навчаєтесь створювати тераріум. Хороша новина полягає в тому, що є велика гнучкість у виборі контейнера для вашого автономного внутрішнього саду. 

Ви можете вибрати велику скляну банку, миску для риби або інший прозорий контейнер з кришкою або отвором. Деякі рослини ростуть у закритому тераріумі, а інші віддають перевагу відкритому. Нам подобаються маленькі кімнатні папороті та візуально вражаюча рослина в горошок.

Якщо ви садите сукуленти, виберіть скляну миску з похило відкритим дизайном, щоб створити належне середовище для їх процвітання, оскільки вони не люблять бути закритими.

Поширена помилка догляду за тераріумом полягає в тому, що ви не переконалися, що контейнер достатньо великий, щоб вмістити рослини, які ви плануєте. Перш ніж почати, його також слід ретельно очистити та висушити, і має бути достатньо місця для росту ваших рослин.

Пластикові контейнери теж добре працюють. Вони легші та мають хороший рейтинг прозорості, а деякі навіть мають функцію автоматичного туману для тих найважливіших рівнів вологості.

Ви можете обрати більш декоративний вибір для свого тераріумного контейнера, якщо хочете.

2. На основу додайте шар гравію або гальки

Додайте шар гравію або гальки, як-от поліроване річкове каміння, на дно контейнера. Це допоможе з дренажем і запобіжить коріння рослин у воді, що зашкодить їх здоров’ю.

Основний шар крихітних каменів у вашому тераріумі слугуватиме дренажною системою. Додайте шар гальки або дрібних каменів глибиною 4-5 сантиметрів на дно вашого тераріуму.

Поверх гравію чи гальки доцільно додати тонкий шар активованого вугілля. Це допоможе відфільтрувати повітря та запобіжить розвитку цвілі та бактерій у тераріумі.

3. Нанесіть правильний грунт для горщиків

Переконайтеся, що ви використовуєте ґрунт, який підходить для тераріумів, оскільки звичайний садовий ґрунт може містити добрива, які не потрібні вашим міні-рослинам.

Грунт для кокосових кокосів, торфу або кімнатних рослин підходить для більшості тераріумних рослин, окрім сукулентів, які віддають перевагу добре дренованим неорганічним середовищам. 

Деякі люди вирішують зробити свій власний ґрунт, але якщо у вас мало часу, ґрунт для кімнатних рослин із садового магазину чудово підійде. Для сукулентів вам знадобиться ґрунт із піщано-гравійною сумішшю.

Ви повинні додати достатньо ґрунту для горщиків, щоб воно було достатньо глибоким для коренів ваших рослин. Я раджу використовувати шар товщиною близько 5-6 сантиметрів. 

4. Виберіть і розставте свої рослини

Вибирайте рослини, які підходять для тераріумів, наприклад папороті, мохи та маленькі кімнатні сукуленти. Або ви можете вибрати тропічний вигляд із тераріумом для орхідей. Проявіть креативність і комбінуйте рослини, кольори та розміри так само, як і з вашими ідеями для садівництва на відкритому повітрі. 

Спочатку посадіть найважливішу рослину, яка у вас є. Переміщення по вашому тераріуму від задньої до передньої частини є найпростішим способом. Дизайн вашого тераріуму абсолютно випадковий. Експериментуйте з налаштуванням і отримуйте задоволення.

Зробіть у ґрунті ямку, достатню для коріння кожної рослини. Вийміть рослину з контейнера і обережно розпушіть землю навколо коренів. Посадіть у ґрунт, залишаючи між рослинами достатньо місця для росту. Спробуйте використати пробку на кінці шпажки або палички, щоб утрамбувати ґрунт.

Коли всі ваші рослини розташовані, і ви задоволені розташуванням, додайте другий шар ґрунту. Переконайтеся, що ви ущільнили ґрунт навколо рослин, щоб вони були надійно посаджені. Нарешті, якщо хочете, додайте ще 5-6 сантиметрів гравію або дрібного каміння для прикраси.

5. Додайте останні штрихи

Коли ваші рослини будуть на місці, настав час додати прикраси до вашого тераріуму, такі як каміння, черепашки та інші міні-фігурки на ваш вибір. Ви навіть можете перетворити його на різдвяний тераріум, додавши до суміші кілька святкових прикрас. Просто переконайтеся, що не переповнюєте його, і залиште достатньо місця для росту ваших рослин.

Ви також можете додати шар живого моху, який буде виглядати чудово, особливо в поєднанні з піском і камінням. Він простий в обслуговуванні і служить досить довго без необхідності заміни. Або спробуйте декоративний законсервований мох. 

Використовуйте маленьку лійку з насадкою для троянд, щоб полити рослини, щоб вони були просто вологими. Нарешті, закрийте тераріум кришкою (якщо ви обрали закриту), і ваша міні-екосистема рослин готова. 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Як я можу зробити тераріум з каменю?

Зробити тераріум у мулярі надзвичайно просто. Але площа для посадки буде невеликою, тому враховуйте це при виборі рослини та будь-яких прикрас. 

Витрати на тераріум з банок мінімальні. Все, що вам знадобиться, це банка, грунт, рослини і мох. Плюс прикраси на ваш вибір. Ви можете поставити банку вертикально або перевернути її та накрити кришкою. Крім того, ви можете покласти його на бік.

Наш крок за кроком пояснює, як посадити тераріум із каменної банки в кришку, але метод залишається однаковим незалежно від того, який спосіб ви виберете. Посадка кришки може бути простішою альтернативою тягнутися досередини банки для посадки та подальшого догляду.

 1. Переконайтеся, що і посудина, і супровідна кришка чисті, добре промиті та ретельно висушені. 
 2. Обережно вийміть вибрану рослину з горщика, стиснувши боки, щоб вивільнити її.
 3. Помістіть рослину в кришку банки. Засипте кореневу кулю землею та набийте землю навколо неї, щоб убезпечити рослину.
 4. Додайте шар моху, притиснувши його до основи рослини.
 5. Прикрасьте камінням, мушлями, міні-фігурками та іншими дрібними садовими прикрасами на ваш вибір.
 6. Переверніть банку над рослиною, обережно, щоб не пошкодити листя, використовуючи пальці, щоб притиснути будь-яку безпритульну зелень у рядок. Потім обережно закрийте кришку.
 7. Розташуйте свій тераріум при яскравому непрямому світлі. Перевіряйте кожні кілька тижнів, щоб переконатися, що ґрунт вологий. Якщо ви бачите велику кількість конденсату в банці, залиште її відкритою на кілька годин, щоб трохи повітря циркулювало та видаляло туман.
Прокрутка до верху