Як ваша група крові впливає на ризик інсульту

Інсульт може трапитися з будь-якою людиною в будь-якому віці, але, на щастя, ми знаємо трохи більше. Ми знаємо, наприклад, про добре відомі фактори, які можуть збільшити ризик його наявності. До них належать такі стани здоров’я, як високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину, хвороби серця, діабет і ожиріння, а також поведінка, наприклад дієта з високим вмістом жиру, недостатня фізична активність і вживання надмірної кількості алкоголю. Але тепер дослідники знайшли новий потенційний фактор ризику інсульту: вашу групу крові.

Для дослідження 2022 року, опублікованого в журналі Neurology, дослідники з Медичної школи Університету Меріленда (UMSOM) провели мета-аналіз даних 48 генетичних досліджень, які включали приблизно 17 000 людей віком від 18 до 59 років, які пережили ранній початок інсульту та майже 600 000 здорових осіб контрольної групи, які ніколи не мали інсульту.

Поточні повногеномні дослідження асоціацій ішемічного інсульту зосереджені в основному на пізніх захворюваннях. Як доповнення до цих досліджень ми намагалися визначити внесок загальних генетичних варіантів у ризик раннього початку ішемічного інсульту.

Порівнюючи дві групи, вони виявили зв’язок між раннім початком інсульту, тобто інсультом, який виникає у віці до 60 років, і ділянкою хромосоми, яка містить ген, який визначає вашу групу крові.

“Мета-аналіз вивчав генетичні профілі людей і виявив зв’язок між групою крові та ризиком раннього початку інсульту”, — сказав у своїй заяві один із головних дослідників Брекстон Д. Мітчелл, доктор філософії, професор медицини в UMSOM. Зв’язок групи крові з пізнішим інсультом був набагато слабшим, ніж той, який ми виявили з раннім інсультом.

Згідно з дослідженням, ті, хто пережив ранній інсульт, частіше мали групу крові А. Фактично, дослідники виявили, що люди з групою крові А мали на 16 відсотків вищий ризик раннього інсульту, ніж люди з іншими групами крові. .

«Ми досі не знаємо, чому група крові А створює вищий ризик, але, ймовірно, це пов’язано з факторами згортання крові, такими як тромбоцити та клітини, що вистилають кровоносні судини, а також інші циркулюючі білки, які відіграють важливу роль. роль у розвитку тромбів”, – сказав у своїй заяві співголовний дослідник Стівен Дж. Кітнер , доктор медичних наук, професор неврології в UMSOM і невролог Медичного центру Університету Меріленда.

З іншого боку, ті, хто переніс ранній інсульт, рідше мали групу крові О, яка є найпоширенішою групою крові. Згідно з дослідженням, люди з групою крові O мають на 12 відсотків менший ризик отримати інсульт, ніж люди з іншими групами крові.

Це дослідження піднімає важливе питання, яке вимагає глибшого дослідження того, як наша генетично зумовлена ​​група крові може відігравати роль у ранньому ризику інсульту. Це вказує на нагальну потребу знайти нові способи запобігання цим потенційно руйнівним подіям у молодих людей.

Прокрутка до верху