Зміна темпу ходьби може допомогти вам жити довше

Поряд з дієтою, ваші фізичні звички є основою вашого здоров’я. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), приділяти щонайменше 150 хвилин фізичних вправ середньої інтенсивності на тиждень є одним із найкращих способів запобігти хронічним захворюванням і покращити загальне самопочуття. Донедавна багато людей сприймали це як те, що ви повинні відвідувати тренажерний зал, щоб залишатися здоровим за стандартами CDC. Однак нова хвиля досліджень підкреслює, як навіть щоденні рухи, такі як ходьба, можуть покращити ваше здоров’я.

Одне впливове дослідження 2023 року, опубліковане в Європейському журналі профілактичної кардіології, показало, що ходьба трохи менше 4000 кроків на день пов’язана зі збільшенням тривалості життя. Кожні додаткові 1000 кроків, які учасники дослідження робили на додаток до базового рівня, призводили до додаткового 15-відсоткового зниження ризику смертності від усіх причин.

Тепер нове дослідження, опубліковане в Британському журналі спортивної медицини, розглядає не тільки підрахунок кроків, щоб краще зрозуміти, як ваш темп ходьби впливає на ризик хронічних захворювань, зокрема, ризик діабету 2 типу.

Щоб зрозуміти, як швидкість ходьби може вплинути на стан здоров’я, дослідники провели мета-аналіз 10 когортних досліджень, проведених у період з 1999 по 2022 рік. Вони зібрали дані від 508 121 дорослих пацієнтів із США, Великобританії та Японії.

Потім дослідники згрупували та порівняли різні швидкості ходьби, щоб оцінити зв’язок між цими звичками та ймовірністю розвитку діабету 2 типу. Найбільш вражаючі результати були отримані, коли випробувані ходили зі швидкістю понад 3,7 миль на годину (миль/год). Така швидкість ходьби призвела до шокуючого зниження ризику діабету на 39 відсотків.

Команда також виявила додаткові переваги від швидшої ходьби, навіть якщо суб’єкти не досягли цієї мети. Люди, які йшли зі швидкістю від 3,1 до 3,7 милі на годину, відзначили зниження ризику на 24 відсотки. Ті, хто йшов зі швидкістю від 2,8 до 3,1 милі на годину, мали на 15 відсотків менше шансів захворіти на діабет, ніж люди, які йшли зі швидкістю нижче 1,8 милі на годину.

Окреме дослідження 2023 року, проведене експертами з Кембриджського університету та Університету Глазго, підкреслює, як розвиток діабету може значно скоротити ваше довголіття. Вони зазначають, що діабет пов’язаний із низкою інших серйозних хронічних захворювань, включаючи інфаркт та інсульт, проблеми з нирками та певні види раку.

Фактично, їхнє дослідження показало, що діагноз діабету 2 типу у віці 30 років може скоротити тривалість вашого життя до 14 років. У тих, кому був поставлений діагноз у віці 40 років, тривалість життя скоротилася на 10 років, а у тих, кому був поставлений діагноз у віці 50 років, тривалість життя скоротилася на 6 років порівняно з людьми, у яких діабет не розвинувся.

Ці експерти стверджують, що попередження або відстрочка початку діабету має бути одним із ваших головних пріоритетів у сфері охорони здоров’я. Хоча ваш лікар може порекомендувати інші втручання, включаючи зміни в дієті, ліки та відмову від куріння, частіша ходьба — і швидше — також може допомогти знизити ризик.

Прогулянка безкоштовна, проста і для більшості людей може бути інтегрована в звичайну діяльність, як-от дохід на роботу, покупки та відвідування друзів. Хоча для покращення здоров’я зазвичай рекомендується переходити до швидшого темпу, важливо, щоб люди ходили у такому темпі, який їм під силу та який їм підходить.

Прокрутити вгору