3 переваги носіння високих підборів для здоров’я

Коли настає час офіційного заходу чи просто вечірньої прогулянки, багато хто з нас намагається взути туфлі на підборах, щоб підкреслити свій образ. Для одних це весела можливість одягнутися, але для інших ідея носити туфлі на танкетці чи шпильці лякає через побоювання щодо дискомфорту чи хиткості.

Але якщо ви належите до останнього табору, ви можете переглянути свою відразу до взуття. Кілька досліджень виявили дивовижні переваги для здоров’я, пов’язані з носінням високих підборів. Читайте далі, щоб дізнатися, як ваші насоси можуть покращити ваше самопочуття.

1. Вони можуть зробити вас кращим ходуном

Хоча ми зазвичай асоціюємо високі підбори з негативними наслідками для здоров’я, недавнє дослідження суперечить попереднім теоріям. Дослідження показало, що підбори дійсно можуть зробити вас ефективнішим у ходьбі.

Дослідники попросили невелику групу чоловіків і жінок, які рідко носили підбори, надіти пару низьких кросівок, у яких до підошви був прикріплений поролоновий клин, що забезпечувало їм висоту каблука від 5 до 8 сантиметрів. На початку дослідження оцінювали довжину литкових м’язів учасників, а також жорсткість ахіллового сухожилля. Дослідники також відзначили, скільки енергії вони витрачають, п’ятихвилинно ходячи в кросівках на підборах і в кросівках на плоскій підошві.

Після 14-тижневого періоду дослідження показало дивовижні результати: ті, хто регулярно носив кросівки на підборах, витрачали менше енергії під час того самого тесту ходьби на біговій доріжці на підборах і плоскій підошві, тобто вони були більш ефективними. Ті, хто перестав носити підбори на початку 14 тижнів, не мали жодних змін в енергії під час ходьби на підборах або плоскій підошві.

Крім того, учасники, які частіше носили підбори, мали коротші литкові м’язи та жорсткіші ахіллові сухожилля, ніж на початку дослідження.

Ці зміни можуть бути особливо корисними для людей похилого віку. З віком ахіллові сухожилля часто розслаблюються, що негативно впливає на темп ходьби. Підбори можуть потенційно протидіяти цьому, посилюючи Ахілл, щоб зробити ходьбу «менш зусиль».

2. Вони можуть зробити вас кращим бігуном

Імовірно, що існує оптимальний баланс між використанням каблуків достатньо, щоб побачити позитивний ефект на економію рухів, але не використанням їх занадто багато, щоб інші негативні ефекти, такі як біль, жорсткість сухожиль, проблеми з рівновагою тощо, почали заважати, ” Ніл Кронін , доктор філософії, професор спорту та здоров’я в університеті Ювяскюля у Фінляндії.

3. Вони можуть покращити ваше сексуальне життя

Дослідження також показали, що високі підбори можуть мати позитивний вплив на ваше сексуальне життя, але, як не дивно, це не пов’язано з впевненістю.

Коли дослідники глибше розглянули це питання, також оцінюючи жінок з континенту (тих, хто може контролювати свій сечовий міхур) віком до 50 років, вони виявили, що ті, хто тримає ногу під кутом 15 градусів, показали на 15 відсотків меншу електричну активність у тазових м’язах.

Зниження електричної активності вказує на те, що м’язи тазу були більш розслабленими, коли жінки носили підбори, тобто м’язи були сильнішими та мали кращу здатність скорочуватися. Оскільки ці м’язи безпосередньо відповідають за сексуальне задоволення, зниження електричної активності та, як наслідок, розслаблення можуть призвести до кращого сексу.

Жінкам часто важко виконувати правильні вправи для тазової зони, і рішенням може бути  носіння підборів. Як і багатьом жінкам, мені подобається взуття на високих підборах. Приємно знати, що воно потенційно корисне для здоров’я.

Є деякі недоліки, які ви повинні знати

Хоча кілька досліджень зосереджувалися на потенційних позитивних ефектах носіння високих підборів, існує багато досліджень про шкідливі наслідки, включаючи проблеми з рівновагою, стабільність постави , проблеми зі стопами та біль. Перш ніж вирішите вдягати туфлі на шпильці під кожен одяг або використовувати туфлі-човники у своєму діловому повсякденному одязі, ви можете проконсультуватися зі своїм медичним працівником або ортопедом, щоб дізнатися, як підбори вписуються у ваш спосіб життя.

Прокрутка до верху