4 дизайнерські рекомендації для кожної кімнати в будинку

Усі стандартні рішення для життя в маленькому просторі спочатку здаються позитивними. Це дешевше, для початку. Це також екологічно безпечно, і, швидше за все, спонукатиме вас проводити більше часу на вулиці. А з меншою кількістю місць для зберігання речей ви, ймовірно, будете краще знати, що у вас є, і це добре для ентузіастів і бюджету. 

Але якщо є один безпосередній мінус у реалізації дедалі популярнішої української мрії про скорочення площі, то це ось що: з’ясувати, як має вписатися життя. Звичайно, теоретично ми всі хочемо заощаджувати гроші та жити більш зважено. Але насправді ми також хочемо бути у комфорті. Тож не дивно, коли маленький простір стає великим негативом. 

Щоб уявити потенціал мізерних квадратних метрів, не втрачаючи при цьому стилю та комфорту, ми попросили дизайнерів дати кілька практичних порад, про які слід пам’ятати, облаштовуючи маленькі ванні кімнати , кухні , вітальні та спальні. Ключ? Заходьте в кожну кімнату з планом. Читайте далі, щоб дізнатися більше про те, як створювати рішення для невеликого простору з урахуванням потреб повсякденного життя.

Ванна кімната

Поширена проблема дизайну невеликих ванних кімнат: Маленькі ванні кімнати можуть здаватися ще меншими з суцільними шторками для душу. Це, по суті, м’які стіни, які можуть змусити вас почуватися ще тіснішим і закритішим.

Ідея компонування, яка вирішила б проблему: Якщо у вас є ванна, ставтеся до неї як до душової кабіни, закритої склом, і використовуйте лише прозору підкладку для душу. Використовуйте вінілову шторку для душу, яка стійка до плісняви ​​та цвілі. Завдяки тому, що вона прозора, маленькі ванні кімнати виглядають просторішими. Якщо ви турбуєтеся про плями від мила та води, щодня користуйтеся миючим засобом після душу або губкою. Кидайте в пральну машину раз на тиждень.

Головне, чого не можна робити при проектуванні маленьких ванних кімнат (і чому): Уникайте громіздких умивальників, які можуть зайняти багато площі. Замість цього використовуйте раковину на п’єдесталі та встановіть скляні полиці та шафку для зберігання ліків.

Кухня

Поширена проблема дизайну маленьких кухонь: Недостатньо місця для стійки та місця для зберігання.

Ідея планування, яка вирішила б проблему: Інвестуйте в високоякісну дошку для м’яса з твердої деревини та розмістіть її на плиті. Це гарне та практичне рішення для усунення нестачі поверхні на маленькій кухні. Для зберігання в шафі використовуйте органайзери для швидкого та легкого доступу до предметів шафи.

Головне, чого не можна робити для проектування маленьких кухонь (і чому): Не загороджуйте потік вашої кухні громіздкою технікою. Якщо можете, встановіть мікрохвильову піч над стільницею. Якщо ви не часто користуєтеся приладами, наприклад, кухонні міксери — приберіть його подалі.

Вітальня 

Поширена проблема дизайну маленьких віталень: Не знаємо, де все розмістити.

Ідея компонування, яка вирішила б проблему: Невеликі приміщення справді можуть здаватися більш привабливими та домашніми, якщо ви приймете підхід до меблів «більше — це більше». Додавши більше меблів, ви зможете зробити цю кімнату затишною та привабливою. Додайте особисті сувеніри, книги та квіти для простору, який випромінює особистий характер і тепло.

Головне, чого не можна робити при проектуванні віталень (і чому): Уникайте обшивки меблів біля стін, щоб зробити простір більшим. З маленьким простором неможливо працювати, тому найкраще скористатися розміром, втягнувши меблі в кімнату, щоб створити враження повноти.

Спальня

Поширена проблема дизайну маленьких спалень: Громіздкі меблі, які сидять на підлозі.

Ідея планування, яка вирішила б проблему: Редагування має вирішальне значення, коли йдеться про життя в невеликих приміщеннях. По-перше, переберіть свої речі до найнеобхіднішого: речі, які вам подобаються, і речі, які вам потрібні. По-друге, купуйте меблі, які ідеально підходять до ваших речей, щоб не було необхідності у додаткових комодах чи ящиках для зберігання речей. Нарешті, вибирайте меблі, які стоять на ніжках. Якщо ви бачите підлогу під меблями, то здається, що кімната більша, ніж здається.

Головне, чого не можна робити при проектуванні маленьких спалень (і чому): Недостатньо місць для сидіння. Подумайте про призначення меблів у кімнаті. Вам справді потрібні дві однакові тумбочки чи можна обійтися простою полицею? Це може допомогти вам розташувати місце для сидіння, наприклад, лавку біля ніжок ліжка або стілець у кутку.

Прокрутка до верху