6 тенденцій дизайну вітальні, на які варто звернути увагу цього року

Вітальня є одним з найважливіших приміщень в будинку. Як випливає з назви, це комфортний простір для повсякденного життя, де часто домочадці збираються разом, щоб спілкуватися та відпочити. Оскільки вона дуже часто використовується щодня, вітальня також є місцем, де ми вперше бачимо вплив мінливих тенденцій дизайну.

Дизайнери інтер’єру кажуть, що в наступному році ми можемо сподіватися на затишок із шарами текстур, теплою, привабливою палітрою кольорів та еклектичним поєднанням меблів. Мета полягатиме в тому, щоб створити вітальні, які відчуватимуть себе комфортними та затишними, на відміну від тих, які можуть бути лише для показу.

Бажання власників будинків до тепла та автентичності буде впливати на вибір дизайну вітальні у 2024 році. Сьогодні ми прагнемо ще більше комфорту в нашому домі, і зрештою хочемо, щоб це був простір, який відображає те, хто ми є і як ми живемо.

Якщо ви думали оновити вітальню, надихніться останніми популярними стилями. Експерти кажуть, що це тенденції дизайну вітальні, які ми побачимо більше у 2024 році.

1. Вінтажні вироби, ремісники та реліквії

Меблі та декор, натхненні або виготовлені в не дуже недавньому минулому, є обов’язковим елементом вітальні у 2024 році. Манія на вінтажні меблі, мистецтво та декор не нова, але ми не бачимо, щоб вона колись зникла. незабаром. Люди справді витрачають час і енергію, щоб шукати для своїх домівок легендарні речі, які несуть в собі історію та сенс, не кажучи вже про чудову майстерність і позачасову привабливість.

Реліквії, вінтажні й ремісничі предмети мають вроджене відчуття знайомства, яке забезпечує комфорт і сенс, яких ми прагнемо у нашій вітальні. Гарний дизайн — це баланс і сприяння зв’язку між минулим і сьогоденням. Привнесення чогось старого з історичним посиланням або навіть невеликою патиною на обробці справді обґрунтовує речі та творить чудеса, щоб персоналізувати простір. 

2. Еклектика: сприйняття автентичності

У результаті нашого прагнення створити автентичний, особистий простір очікується, що вітальні приймуть еклектичний поворот у 2024 році. У новому році ми вважаємо, що ландшафт дизайну продовжить відходити від стерильного мінімалізму, запрошуючи нас курувати яскраві, еклектичні простори, які розповідають наші унікальні історії. Уся справа в тому, щоб сприймати індивідуальність і створювати насичений наратив через наш простір, який відображає дух домовласника.

Еклектичний стиль — це змішування старого з новим, поєднання різних стилів і мотивів. Треба визнати, що це легше сказати, ніж зробити, оскільки таке поєднання меблів і декоративних елементів може швидко перетворитися на безлад, якщо його не ретельно підібрати. Щоб запобігти цьому, створіть фокусну точку, щоб направляти око, і уникайте занадто багато всього. Негативний простір — ваш друг, він дозволяє оку відпочити, запобігає переповненню простору та дозволяє глядачам по-справжньому оцінити кожен окремий предмет меблів і декору. Хитрість, щоб змусити різні елементи працювати разом, полягає в тому, щоб знайти об’єднуючий елемент, який можна повторити, як-от колір, візерунок і текстуру. 

3. Текстура, текстура, текстура

Багатошарова текстура — це техніка, яку використовують дизайнери інтер’єру, щоб додати простору глибини та інтересу та досягти того привабливого, комфортного, домашнього відчуття, яке ми асоціюємо з житловим простором. Комбінуйте різні текстури, вибираючи ряд матеріалів для обробки вашого дому — тверді, м’які, світловідбиваючі та матові — і додаючи до схеми м’які меблі з поєднанням візерунків і текстур.

Я завжди хочу мати тактильний досвід під час вибору меблів, а килими — це чудова можливість додати не лише відтінок у візерунок і тон, але й текстуру. Від штукатурки до оббивки та текстурованих шпалер, люди, схоже, усвідомлюють, що стіни не завжди мають бути плоскими, одновимірними поверхнями, а скоріше є ще одним візуально захоплюючим елементом дизайну, який справді захоплює почуття.

4. Рифлені деталі

Рифлені деталі демонструвалися на дизайнерських виставках протягом року, акцентуючи увагу на всьому, від кухонних островів до раковин у ванних кімнатах і меблів для вітальні. Це набір неглибоких канавок, що проходять уздовж поверхні, зазвичай вертикально, створюючи декоративну, а іноді й функціональну деталь. Естетика сягає ще за часів римлян і додає простору візуальної текстури та інтересу.

Додайте рифлені деталі у свою вітальню за допомогою рифленої консолі чи журнального столика або додайте рифлені панелі на виготовленому на замовлення столярному виробі чи рифлене скло на дверцятах шафи. Якщо ви хочете підвищити рівень комфорту, оновіть свою вітальню за допомогою рифлених скляних перегородок і дверей для залитого світлом приватності. 

вітальня з білим фактурним килимом

5. Палітри теплих кольорів

Одним із найбільш обговорюваних трендів 2024 року є палітра теплих кольорів, яка вітатиме нас у наступному році. Теплими вважаються кольори з жовтим, оранжевим або червоним відтінком. Чистий блакитний — холодний колір, але блакитний з жовтим відтінком стає теплим блакитним відтінком. Так само червоний з синім відтінком стає холодним відтінком червоного. Те саме стосується нейтральних тонів, і, схоже, наступного року прохолодні сірі та різкі білі поступляться місцем більш теплим нейтральним кольорам, таким як бежеві, кремово-білий, насичені коричневі та засмаглі.

Спочатку ми передбачили таке вливання на кухню, але зовнішній вигляд починає домінувати в усьому домі, щоб запропонувати більш спокійну та гостинну атмосферу. Дизайнери рекомендують використовувати різні тони, текстури та візерунки, щоб створити більш багатошаровий образ, який також забезпечує сезонну універсальність кімнати.

Ще один теплий колір, який, як очікується, заповнить вітальні наступного року. Цей ніжний рожево-помаранчевий відтінок був обраний, щоб відобразити нашу вроджену потребу плекати близькість, зв’язок і співчуття. Колір ніжний і затишний, створює затишну атмосферу. Створюючи відчуття ніжного тепла, незалежно від того, з’являється він на пофарбованій стіні, у домашньому декорі чи виступає як акцент у візерунку, наповнює наші найбільш персоналізовані світи затишною присутністю.

6. Насичений колір і візерунок

Цілком можливо, що 2024 рік може стати роком, коли ми спостерігаємо занепад мінімалістичних інтер’єрів білого та нейтральних кольорів, які домінували останніми роками. Сміливі кольори штурмом захоплюють інтер’єри не лише на стінах, але й у меблях, техніці, декорі та сучасному мистецтві. Люди знову звертаються до кольору як до форми самовираження та особистості, і стають безстрашнішими, коли справа доходить до наповнення свого простору, особливо вітальні, сміливими відтінками.

Для віталень, яким потрібен герой, пропонуємо використовувати шпалери, щоб додати додатковий ефект. Шпалери, представлені в широкому діапазоні принтів і текстур, є розумною технікою, щоб продемонструвати власну індивідуальність у приголомшливий і позачасовий спосіб.

Прокрутка до верху