7 речей, які ви повинні зробити перед наступною міжнародною поїздкою

Ви схвильовані тим, що прямуєте в нове місце для майбутньої відпустки, але щоб безтурботно провести час, розумно витратити трохи часу заздалегідь, щоб переконатися, що ви готові до поїздки.

Дотримуйтесь цього контрольного списку, щоб переконатися, що з вашими документами все гаразд, ви правильно запакували речі і ваші плани подорожей будуть реалізовані без сучка та задирки.

1. Переконайтеся, що ваш паспорт та віза оновлено

Більшість країн вимагають, щоб ваш паспорт був дійсним упродовж шести місяців після дати вашого повернення. Держоргани рекомендують продовжувати паспорт не менш як за дев’ять місяців до закінчення терміну його дії.

Перевірте дату закінчення терміну дії паспорта зараз, і продовжіть його, якщо це необхідно.

Оновлення інформації про країну містять важливі факти про ваш пункт призначення, наприклад, чи потрібна вам віза, а також інші важливі відомості про злочини, особливі обставини, медичної інформації та багато іншого.

Якщо ви плануєте орендувати автомобіль або доїхати до пункту призначення, дізнайтеся, чи потрібні міжнародні права водія або достатньо ваших українських прав.

Зробіть ксерокопію інформаційної сторінки вашого паспорта та сторінок із візами для вашого пункту призначення. Запакуйте їх окремо від паспорта.

2. Ознайомтеся з рекомендаціями щодо охорони здоров’я, попередженнями та рекомендаціями про подорожі

Дізнайтеся важливу інформацію про попередження перед поїздками для країн, де довгострокові проблеми створюють небезпечне середовище для мандрівників, або попередження про поїздки для країн з короткостроковими умовами, які можуть становити загрозу для мандрівника. Багато полісів страхування подорожей не покривають поїздки до країн, щодо яких діють попередження про поїздки.

Вплив коронавірусу SARS-CoV-2, який триває (викликає хворобу COVID-19), все ще проявляється і по-різному впливає на різні країни світу. Перед наступною поїздкою дізнайтеся найсвіжішу інформацію, в тому числі оновлення про тестування на COVID-19 та вакцинації, які можуть знадобитися для міжнародних поїздок.

3. Зробіть щеплення та випишіть рецепти

Дізнайтеся інформацію про здоров’я та вимоги щодо вакцинації для вашого пункту призначення. Це може включати вакцини від інших хвороб, таких як холера, жовта лихоманка та вірус Зіка. Для максимального захисту вам слід зробити всі необхідні щеплення за шість тижнів до від’їзду. Якщо ви їдете в країну, де лютують хвороби, проконсультуйтеся зі спеціалістом з медицини, щоб отримати індивідуальне керівництво.

Візьміть ксерокопії ваших рецептів, упакованих окремо від ваших ліків, та запишіть назву непатентованих ліків. Завжди упаковуйте ліки у рецептурних флаконах у ручну поклажу. Якщо вам потрібно використовувати шприци, переконайтеся, що у вас лист від вашого лікаря. Завжди декларуйте шприци перед тим, як проходити контроль безпеки.

Візьміть із собою більш ніж достатньо ліків, щоб вистачило на всю поїздку, тому що за кордоном може бути складно отримати ліки за рецептом.

4. Наповніть свій гаманець прийнятними способами оплати

Виберіть одну або дві кредитні картки, щоб взяти їх із собою, і незадовго до від’їзду зателефонуйте емітентам, щоб повідомити, які країни ви збираєтеся відвідати. Інакше ваша кредитна картка може бути відхилена, оскільки емітент може вважати міжнародну діяльність підозрілою. Зменште ризик шахрайства, залишивши карти, які ви не плануєте використовувати у поїздці.

Як правило, найвигідніший курс обміну буде через банкомат, хоча більшість компаній стягують комісію за транзакцію.

Запишіть номери своїх кредитних карток, але не зберігайте список у гаманці. Знайте, як зв’язатися з кредитною карткою з-за кордону. Безкоштовні номери не працюють за межами України, але компанії-емітенти кредитних карток прийматимуть дзвінки за вказаним номером. 

5. Купуйте туристичну страховку

Цілком можливо, що ваша медична страховка не покриє вас під час поїздки за кордон. Залежно від того, куди ви прямуєте, подумайте про покупку медичної евакуації та екстреної медичної страховки. Крім того, якщо ваша поїздка вимагає великого початкового внеску або заброньована за багато місяців наперед, страхування від переривання та скасування поїздки може забезпечити цінний захист від непередбачених обставин. 

7. Упакуйте багаж належним чином

Не беріть із собою цінних речей, крім необхідної електроніки. Дорогі прикраси можуть залучити злодіїв, які добре знаються на туристах. Якщо ви берете з собою цінні речі, завжди подорожуйте з ними в ручній поклажі або тримайте їх у сейфі готелю.

Якщо ви носите окуляри за рецептом, візьміть із собою додаткову пару.

Використовуйте закриті багажні бирки для маркування кожної сумки. Вкажіть своє ім’я, адресу та номер телефону як усередині, так і зовні багажу.

Купуйте замки і завжди тримайте свій багаж замкненим. 

Ніколи не кладіть цінні речі в зареєстрований багаж і ретельно перевіряйте після проходження контролю безпеки, щоб переконатися, що всі ваші цінності все ще знаходяться у ручній поклажі. 

Прокрутити вгору