Інтер’єр будинку та квартири. Ремонт маленького передпокою

У типовому житлі, яке дісталося більшості зі співвітчизників у спадок від радянської архітектури, передпокій найчастіше просто не має окремого приміщення, і вся вхідна група в інтер’єрі квартири є прохідними півтора-два квадратними метрами.

Але навіть цей невеликий простір можна оригінально оформити, і наповнити функціонально в процесі ремонту маленького передпокою.

Візуально розширити площу маленького передпокою допоможе грамотно підібрана кольорова гама – світлі кольори, білий, кремовий, світло-сірий, блакитний, оливковий кольори, персикові відтінки. Найкраще для ремонту маленького передпокою використовувати однотонне рішення, але припустимо і наявність дрібного малюнка (великий орнамент «поглинає» простір) і, наприклад, вертикальних смуг, що додають висоти стелі.

Освітлення може абсолютно перетворити передпокій, якщо розташувати кілька спрямованих світильників або бра на стінах, додати підсвічування до дзеркала і полиць шафи.

Стінне покриття в ремонті маленького передпокою потрібно практичне, що миється. Тут недоречні паперові шпалери, які швидко втратить свій вигляд від контакту з сирим одягом та парасольками. Вінілові, скловолокнисті та рідкі шпалери можна мити, вони набагато зручніші в експлуатації. Нерівні стіни ідеально виправлять обробку за допомогою МДФ-панелей, гіпсокартонних листів та ПВХ-панелей. Слід лише врахувати, що з їх монтажі втратяться значні сантиметри дефіцитної площі.

Стеля у передпокої найкраще зробити білого кольору.

Його можна пофарбувати водоемульсійною фарбою, попередньо вирівнявши. Використання ПВХ-панелей – доступний за ціною варіант обробки стелі. Популярні зараз різні конструкції натяжних стель, їх білий глянець з точковими світильниками – найбільш виграшно виглядає при ремонті невеликої передпокою.

Підлогове покриття в ремонті маленького передпокою витримує найбільше навантаження, в квартирі, тому його вибір потрібно робити з урахуванням зносостійкості, практичності, легкості в збиранні, зовнішньої декоративності.

Паркет – красива дерев’яна підлога, але дуже швидко дряпається в передпокої різними підборами, і псується від води та бруду з вулиці. Ламінат – сучасне покриття, його можна мити і пилососити, ламінат з малюнком виглядає дорогою дерев’яною підлогою. Лінолеум для передпокою рекомендується напівкомерційний, розрахований на інтенсивну експлуатацію, за лінолеумом найпростіше доглядати, він стійкий до подряпин, бруду, води. Керамічна плитка з імітацією натурального каменю або дерева – ідеальна підлога для вхідної групи, її легко мити, їй не страшні мокрі та брудні велосипеди або взуття зі снігом та сіллю. Ковролін, навіть із коротким жорстким ворсом, погано підходить для передпокою, його доведеться часто чистити зі спеціальними засобами, таке покриття постійно буде у плямах.

Вбудовані, кутові меблі, різні калошниці та взуття, неглибокі шафи – все це дозволить максимально використати площу при ремонті маленького передпокою, при цьому, не перевантаживши і не захаращивши її.

Дзеркальні стулки шаф, вузькі дзеркала, розташовані на протилежних стінах і забезпечені окремим підсвічуванням, візуально розширять простір, зроблять його легшим і світлішим.

Прокрутка до верху