istoriya-stula

Коли з’явився стілець – історія стільців

Слід одразу сказати, що ніхто не знає, коли з’явилися перші стільці. У жодній історичній праці це питання не наголошувалося. Відомо, що стілець став наступником лавки – довгого сидіння з дерева чи іншого матеріалу.

Перші стільці можна побачити і на картинах художників, і на фресках, і навіть барельєфних малюнках. Зазвичай стільці зображалися як місце сидіння монархів, героїв сказань тощо. Але вони були, це предмети меблів, задовго до Різдва!

Стілець у нашому житті

Свій вигляд стілець змінював з часом і залежно від географії. У країнах Азії перші стільці були зроблені з дерева – для простих людей, і у вигляді трону з каменю – для можновладців та релігійних діячів, а також для ідолів. У Європейських країнах перші стільці були з дерева та спочатку не мали спинок. Згодом стільці європейські майстри стали робити справжніми витворами мистецтва. Різьблені, точені, з кахлями та інкрустовані дорогоцінним камінням…. Стілець був і розкішшю, і засобом для зручного сидіння, і як предмет інтер’єру – головний предмет, навколо якого “крутяться” всі інші елементи дизайну.

В наш час видів та дизайну стільців безліч. Головним завжди є його призначення.

Для офісних стільців передбачаються одні вимоги, для зальних – інші, для кухонних – треті, тощо. Матеріал стільців – найрізноманітніший. І м’який пластиковий, і сталь. Все залежить від вимог. Зрозуміло, що стільці на металокаркасі завжди матимуть перевагу перед небезпечними пластиковими стільцями. Однак, наприклад, у літнє кафе його власник чи менеджер, швидше за все, забажає купити стілець із пластмаси. Легкий та красивий.

Тож стілець — наш супутник із життя історії. Він постійно вдосконалюється і стає ідеальним як за формою, так і за матеріалом виготовлення.

Які вони стільці майбутнього? Майбутнє так само приховано, як і минуле.

Тож — поживемо — побачимо.

Прокрутка до верху