Рекомендації з догляду за шафою-купе: як правильно очистити фасади і доглядати за механізмом

Щоб елементи облаштування житла справно виконували свої функції та не втрачали естетичності впродовж тривалого терміну, важливо не тільки купити меблі належної якості, а й відповідально ставитись до догляду за ними. Серед меблів для зберігання сьогодні мають високий попит шафи-купе – так, за посиланням https://vitalmebli.com.ua/shafy/shafy-kupe можна придбати модель, яка оптимально впишеться у відведений простір, вмістить всі речі, які заплановано утримувати та прикрашатиме собою інтер’єр. Ретельний догляд та бережне використання гарантують багаторічний експлуатаційний термін шафи-купе. Уваги потребують усі складові конструкції: корпус та фасади, елементи внутрішнього наповнення, а також розсувний механізм.

Особливості очищення корпуса, внутрішнього наповнення та фасадної частини

Для підтримання декоративних рис шафи слід своєчасно обробляти поверхню корпуса спеціальними очищувальними засобами, бажано надавати перевагу тим, які мають антистатичні властивості й перешкоджають накопиченню пилу. Потрібно взяти за правило видаляти сильні забруднення та жирні плями, як тільки вони з’явилися. Не варто використовувати для чищення агресивні речовини, на кшталт ацетону, жорсткі щітки: це призводить до пошкодження поверхні. Зазвичай достатньо мильного розчину або того ж засобу, який зазвичай застосовується для регулярної чистки.Виробники пропонують замовити меблі онлайн не тільки традиційної закритої конструкції, а й з відкритими частинами – нішею для ТВ, робочим місцем, додатковими полицями ззовні. На цих частинах пил осідає найбільше, й, відповідно, витирати його з поверхні треба частіше, ніж з верхніх та бокових частин.З внутрішніх полиць, штанг та шухляд потрібно прибирати пил дещо рідше, адже зачинені двері не дозволяють йому проникати туди у значній кількості. Аби всередині не застоювалося повітря, доречно іноді провітрювати шафу, залишивши дверцята відчиненими. Для гарного аромату можна покласти всередину саше – мішечки з пахучим наповненням. Не можна перевантажувати шухляди, полиці та штанги, аби уникнути деформації та втрати їх функцій.

Якщо фасад зроблений з ДСП, догляд за ним такий же, як і за іншими частинами меблів. Скляні та дзеркальні поверхні ж вимагають окремого підходу:

  • Найкраще використовувати засоби для дзеркал, або мильний розчин.Після нанесення очищувального засобу йому дають подіяти декілька хвилин, і стирають його м’якою тканиною, змоченою у чистій воді.В кінці поверхню протирають досуха ганчірками з мікрофібри або зім’ятими паперовими серветками.
  • Якщо на дзеркалі чи склі є візерунки, нанесені піскоструменевим методом, краще мити його водою з милом, не користуючись поліролями. Також замість води чи спреїв дзеркала можна мити вологими серветками для прибирання, й тоді насухо витирати.Правила експлуатації механізму та догляд за нимВід інших видів меблів для зберігання розсувна шафа відрізняється наявністю розсувної системи відчинення та зачинення. Цей механізм потребує акуратної експлуатації, без різких рухів зі значними зусиллями, оскільки через такі дії можуть призводити до виходу з ладу: передчасного зношування, розхитування дверної системи, заклинювання під час користування.

    Приблизно раз в місяць слід очищати нижні направні за допомогою пилотяга, раз в 6 місяців – чистити ролики м’якою щіткою від сміття, волосся та шерсті домашніх улюбленців, і кожні 5 років здійснювати регулювання дверей за висотою. Для вологого прибирання використовується вода чи мильний розчин і губка або м’яка тканина, після миття механізм протирається насухо.

    Після кількох років користування механізм піддається природному зношуванню. Це не означає, що треба знову вирушати у меблевий магазин. Механізм зачинення можна відремонтувати, замінити елементи, які вже не працюють. Проводити такі роботи повинні спеціалісти, адже система складніша, ніж у традиційних аналогах з дверцятами на петлях.

    Прокрутити вгору