Різниця між прямим і непрямим сонячним світлом, пояснення

Коли мова заходить про збереження рослин, це не завжди прогулянка в парку. Яскраве світло, слабке освітлення, непряме світло, відфільтроване світло — усі ці вимоги до сонця стають трохи заплутаними, і що вони взагалі означають?

Оскільки світло є одним із найважливіших факторів, які забезпечують здоров’я та розвиток ваших рослин, дуже важливо знати вимоги до світла будь-яких рослин, які ви приносите додому, а також освітлення у вашому домі. Вікна, які виходять у різні боки, отримують різні види світла, а конструкції навколо ваших вікон можуть пропускати більше або менше світла через ці вікна. У вас можуть бути найбільші вікна у світі, але якщо перед ними стоїть будівля, швидше за все, рівень освітлення зміниться.

Якщо ви прагнете покращити свою стратегію щодо виховання рослин або просто хочете нарешті дізнатися, про що говорять люди, які впливають на рослини, і садівники, коли згадують рівень освітлення, продовжуйте читати. Ми розбираємо відмінності між яскравим, непрямим освітленням і всіма проміжними рівнями освітлення раз і назавжди.

Пояснення різних рівнів освітлення

Коли фахівці з рослинництва говорять про рівень освітлення та вимоги до світла для рослин, вони мають на увазі, скільки світла потрібно рослині для успішного фотосинтезу або синтезу води, вуглекислого газу та сонячного світла для створення власної їжі (цукру). Як ви, мабуть, здогадалися, рослина загине, якщо вона не зможе самостійно виробляти їжу.

Типи світла, про які найчастіше говорять, це пряме, яскраве непряме, середнє непряме та слабке освітлення. Хоча всі рослини віддають перевагу різним типам світла, більшості з них потрібен один із цих чотирьох типів світла. Хоча більшість людей говорять про різні типи світла залежно від напрямку вікна, це не завжди так.

Що таке пряме світло?

Пряме світло зазвичай надходить з півдня чи заходу, де сонце яскравіше протягом дня. Подумайте про це як про те, де сонце знаходиться в найспекотніші частини дня: вдень і рано ввечері. Протягом цього часу ваші рослини, які сидять у вікнах, що виходять на захід або південь, отримають більше чотирьох годин сильного нефільтрованого світла (за умови, що у вас немає штор або віконної плівки).

Це чудово підходить для пустельних рослин, як-от кактусів і сукулентів, які звикли освітлювати кожен окремий лист протягом більшої частини дня.

Майте на увазі, що навіть якщо у вас вікно, яке виходить на південь чи захід, закрите будівлею, деревами або закрите шторами чи плівкою, ви не отримаєте стільки світла, скільки в іншому випадку . Ви все ще можете тримати рослини в цьому вікні, але сукуленти та кактуси можуть не підійти.

Що таке непряме світло?

По суті, непряме освітлення є ще одним кроком нижче від прямого світла — ці види рослин живуть поблизу лісової підстилки в дикій природі, отримують менше світла, ніж рослини, що плетуться, але все одно отримують світло, фільтроване крізь листя вище.

Яскраве непряме світло

Подумайте про яскраве непряме світло як про світло на відстані кількох сантиметрів від вікна без перешкод або, можливо, прямо біля вікна, якщо воно проходить крізь прозорі штори чи віконну плівку. У природі це світло потрапляє на рослини, вкриті деревами, як-от в’юнкі ліани або менші дерева, як-от драцени, які живуть під пологом більших видів у тропічному лісі.

Удома ви можете знайти яскраве непряме світло з будь-якого вікна, незалежно від того, куди воно виходить. Однак тут важливо те, де ви розмістите рослину в цих вікнах.

Яскраве непряме світло у вікні, що виходить на південь, буде на відстані кількох футів від самого вікна або поблизу вікна, але заблоковане прозорою шторою. Ви також можете розмістити рослини у східному або західному вікні, де вони будуть отримувати пряме світло вранці або ввечері, залежно від напрямку.

Оскільки це пряме світло триває лише пару годин, воно не настільки інтенсивне для вашої рослини. Вікна, що виходять на північ, зазвичай отримують найменшу кількість світла, але вони отримують яскраве непряме світло протягом більшої частини дня, тому ви можете розмістити свої рослини прямо на підвіконні.

Такі рослини, як філодендрони або потоси, будуть процвітати при яскравому непрямому світлі, і вони чудово виглядатимуть у вікнах або біля них, так що це безпрограшний варіант.

Середнє непряме світло

Удома таке світло зазвичай надходить з вікна, що виходить на північ, куди вдень надходить найменше світла. Якщо у вас вікна, що виходять на схід чи захід, таке світло буде на відстані шість-вісім футів від вікна, де воно не таке сильне. У вікон, що виходять на південь, це приблизно від восьми до дванадцяти футів.

Такі рослини, як калатеї, папороті та деякі потоси, живуть і ростуть при середньому непрямому освітленні.

Що таке слабке освітлення?

Як це звучить, низький рівень освітлення спостерігається в місцях, куди потрапляє невелика кількість світла. Подумайте про місця, де вікна заблоковані будівлями, високо на вашій стіні та невеликими, або заблоковані великими деревами.

Хоча деякі рослини, такі як рослини-змії, терплять слабке освітлення, вони віддають перевагу та ростуть більше при непрямому світлі. Немає рослин, яким подобається постійно перебувати в умовах слабкого освітлення, вони просто адаптуються до життя в умовах слабкого освітлення.

Прокрутка до верху