Що таке «обличчя бігуна» і як його уникнути?

Біг є одним із найкращих видів фізичних вправ: дослідження показують, що він може покращити здоров’я серцево-судинної системи, покращити настрій і навіть зменшити ризик артриту та проблем з пам’яттю.

Але якщо ви нещодавно проводили час в Інтернеті, можливо, ви чули, що це також може спричинити характерні зміни шкіри, які часто описують як «обличчя бігуна». Що саме це означає, запитаєте ви? Продовжуйте читати, щоб дізнатися, що про це говорять пластичні хірурги.

Що таке обличчя бігуна?

Офіційного визначення обличчя бігуна немає, але медичні працівники визнають це явище.

Загалом це стосується скелета, який бігуни часто мають в області обличчя. Немає вказівок або досліджень того, що біг справді прискорює старіння, але він явно змінює вигляд людини.

Крім того, що інколи спричиняють загальний виснажений вигляд, такі вправи також можуть впливати на шкіру.

Цей термін загалом описує появу зморшкуватої шкіри обличчя, яка знебарвилася, яка може виглядати шкірястою, втомленою або старшою за справжній вік людини.

Коли цей термін почав використовуватися?

Більшість людей вперше почули цей термін у TikTok.

Чи бачили ви коли-небудь давнього бігуна на довгі дистанції, який не мав старого обличчя? Ось що трапляється: на додаток до виснаженого старого обличчя, коліна підкошуються, спина підкошується.

Він додає, що «цілком добре» бігати трохи щодня або кілька миль кілька разів на тиждень.

Що викликає обличчя бігуна?

Розвиток обличчя бігуна, ймовірно, пов’язаний з кількома різними речами. Ось що, на думку пластичних хірургів, сприяє цьому найбільше.

Низький вміст жиру в організмі

Дослідження показують, що у бігунів на дистанції зазвичай менше жиру, ніж у малоактивних людей, особливо у віці 35 років і старше. Це добре для одних речей і менше для інших.

Підшкірний жир забезпечує об’єм і підтримку шкіри, розгладжуючи тонкі лінії та зморшки та надаючи повніший, освіжаючий і молодий вигляд. З віком цей об’єм природним чином зменшується, тому, якщо у вас мало жиру в організмі, ваш об’єм уже зменшився, і ваша шкіра виглядатиме постарілою.

Непідтримувана шкіра

Низький рівень жиру на обличчі також може призвести до втрати підтримки шкіри. Згадайте, наприклад, лицьовий жир на щоках і жирові подушечки навколо очей. Якщо вони зникають, шкіра втрачає підтримку. Це може спричинити ефект в’ялості.

Ви також можете виглядати дещо блідо. Втрата жирових подушечок навколо очей призводить до того, що очі виглядають втомленими та випаленими, а вигляд втомлених очей лише посилює виснажений вигляд обличчя.

Пошкодження від сонця

Багато бігунів проводять години на вулиці, що може перерости в хронічне перебування на сонці.

Вплив сонця на шкіру відомий як фотостаріння, і було продемонстровано, що він викликає збільшення зморшок, погіршення текстури шкіри та знебарвлення. Оскільки бігуни, як правило, проводять більше часу під дією сонця і, можливо, без захисту від сонця, УФ-промені від сонця можуть з часом викликати ознаки фотостаріння, що разом може призвести до того, що називають обличчям бігуна.

Дослідження також виявили, що потовиділення може посилити вплив ультрафіолетового випромінювання на шкіру.

Вільні радикали

Не тільки сонце негативно впливає на шкіру під час бігу. Ваша шкіра також піддається впливу вільних радикалів та інших елементів навколишнього середовища, тому стає вразливою до окисного пошкодження, яке може спричинити шкіру, яка виглядає більш виснаженою, в’ялою, зморшкуватою та тьмяною.

Як запобігти появі обличчя бігуна?

Уникайте бігу на сонці

Таким чином ви максимально зменшите свій вплив. «Бігунам слід порадити звести до мінімуму біг вдень і, коли це можливо, бігати в тіні», — говорить Лін. Ви також можете носити головний убір, захисний одяг і сонцезахисні окуляри, щоб знизити ризик.

…І використовуйте сонцезахисний крем, якщо ви це робите

Використання сонцезахисного крему є основним захистом від передчасного старіння.

Його слід наносити на суху шкіру перед виходом на вулицю, навіть у похмурі дні, і дати йому висохнути. Це слід часто повторювати, коли ви знаходитесь на вулиці, і не забувайте наносити на вуха та шию.

Використовуйте SPF 15 або вище для обличчя, тіла та губ для найкращого захисту від шкідливих ультрафіолетових променів.

Вмийте обличчя після пробіжки

Американська академія дерматологічної асоціації (AAD) пропонує використовувати теплу воду після тренування, щоб видалити піт, бруд і жир.

Залишайтеся зволоженими

Вам потрібне достатнє зволоження, щоб отримати сили для пробіжок, і це також допоможе захистити обличчя бігуна.

Погане зволоження може призвести до того, що шкіра буде виглядати більш сухою та менш пружною. Достатнє споживання води допомагає підтримувати здоров’я шкіри. Якщо бігуни не отримують достатньої кількості вологи, загальний ефект може сприяти появі «обличчя бігуна».

Візьміть із собою рюкзак з водою або користуйтеся водним фонтаном на ходу, особливо якщо ви практикуєте біг на довгі дистанції.

Тримайте свою шкіру зволоженою

Ви також хочете зволожити шкіру зовні. Використання багатих поживними речовинами зволожуючих засобів і засобів по догляду за шкірою, що містять антиоксиданти, може допомогти боротися з окисним стресом і підтримувати зволоженість і еластичність шкіри.

Не палити

Куріння може посилити наслідки старіння та підсилити ефект обличчя бігунів. Ви можете помітити сухість шкіри, нерівний тон шкіри, мішкуваті очі, обвислу лінію щелепи, а також більш глибокі зморшки та борозенки.

Шкіра 40-річного завзятого курця зазвичай схожа на шкіру 70-річного некурця. З ряду причин краще відмовитися від цієї звички.

Приймайте здорові жири

Ваша дієта може мати ефект омолодження, що може повернути час назад у деяких естетичних ефектах бігу. Корисні жири, такі як ті, що містяться в оливковій олії, авокадо та горіхах, є частиною здорового харчування.

Їжте овочі

Вони багаті антиоксидантами та поживними речовинами, що може сприяти регенерації клітин. Вони також протизапальні та можуть допомогти у виробленні колагену, білка, який надає шкірі силу та пружність.

Хоча обличчя бігуна може бути непривабливим, медичних ризиків немає. Якщо вас турбує зовнішній вигляд вашої шкіри, дотримуйтеся наведених вище порад, щоб зменшити вплив бігу.

Прокрутка до верху