Як утеплити горище – покрокова інструкція

Ізоляція вашого горища є одним із найефективніших варіантів, який допоможе зменшити витрати на опалення, підвищити теплову ефективність вашого будинку, а також зберегти ваше помешкання теплим у холодні місяці. Якщо ваше горище легкодоступне, воно не має вогкості та не є плоским дахом, варто подумати про те, як утеплити горище, щоб заощадити на витратах.

Однак, якщо будь-яка наявна ізоляція волога або мала ознаки вологості в минулому, ймовірно, десь є витік, або ваш будинок страждає від вологи, і це не надійне місце для утеплення горища своїми руками. У цьому випадку вам потрібно буде доручити професійному монтажнику та, можливо, покрівельнику, щоб він оглянув горище перед тим, як можна буде виконувати роботи. Для новачків, які займаються своїми руками, ізоляція за допомогою рулонів ковдр – це, ймовірно, найкращий матеріал, з яким потрібно працювати, коли мова йде про те, як зберегти тепло у вашому домі.

Як утеплити мансарду, крок за кроком

Дотримуйтесь цих вказівок, як утеплити горище…

1. Обчисліть, скільки ізоляції вам потрібно

Перш ніж приступити до того, як утеплити горище, необхідно визначити, скільки матеріалу вам знадобиться. Виміряйте площу вашого горища в квадратних метрах, помноживши довжину на ширину приміщення.

Якщо є важкодоступні місця, просто виміряйте кімнати під горищним простором і обчисліть це таким чином. Рулони теплоізоляції мають різну ширину, тому вам потрібно виміряти ширину ваших балок і придбати ізоляцію такої ж ширини, щоб мінімізувати розрізання.

У разі правильного встановлення ізоляційний матеріал повинен доходити до верхньої частини балок. Переконайтеся, що товщина ізоляції відповідає висоті балок. Коли поверхня стане рівною, ви покладете зверху ізоляцію. Другий шар повинен досягти рекомендованої глибини 270 мм. Буде гарна ідея взяти додатковий рулон або два, щоб бути в безпеці. Зробивши це, ви зможете розрахувати, скільки коштує утеплення горища.

2. Підготуйте та очистіть своє горище

По-перше, приберіть усі свої речі з горища, візьміть будь-які підігнані дошки, прикріплені до балок, перевірте, чи не закрутилися цвяхи та шурупи, і дайте горищу вакуум, щоб позбутися зайвого пилу. Далі перевірте наявність ознак вогкості або протікання, якщо вони є, будь-яку стару ізоляцію необхідно видалити, щоб запобігти поширенню вогкості та цвілі, а для оцінки проблеми слід залучити професійного монтажника та покрівельника.

Якщо наявна ізоляція суха, то вам не обов’язково її видаляти, ви можете продовжити саморобну ізоляцію горища поверх старих матеріалів. Переконайтеся, що будь-яка проводка безпечна. Дроти та електричні кабелі слід тримати над ізоляцією, щоб уникнути пожежі, але не натягувати. Якщо ви не вважаєте, що в кабелях буде достатньо провисання, щоб підняти поверх ізоляції, зверніться за порадою до кваліфікованого електрика.

3. Переконайтеся, що у вас є відповідне обладнання

Вивчаючи, як утеплити горище, важливо належним чином захистити себе. Дрібні частинки ізоляції ковдри можуть відколотися під час різання, що може дратувати шкіру (якщо не використовується овеча вовна). Носіть одяг з довгими рукавами, одяг на повну довжину, капелюх для покриття волосся та засоби індивідуального захисту, включаючи маску для обличчя, захисні окуляри та легкі робочі рукавички.

Вам також знадобляться дошки для повзання та наколінники, щоб ви могли безпечно та комфортно пересуватися. Для процесу монтажу вам знадобиться рулетка, гострий ніж і пара міцних ножиць.

4. Укладіть між балками утеплювач

Щоб почати з того, як утеплити мансарду, виміряйте відстань між балками, а потім відріжте (якщо потрібно) ізоляцію потрібної ширини. Акуратно розкачайте його між балками і злегка притисніть, щоб він помістився між балками. 

Потрібно бути обережним і не тиснути надто сильно, щоб не подрібнити його та не знизити його теплоізоляційні властивості. Після встановлення ізоляція повинна доходити до верхньої частини балок, і на кінцях не повинно бути жодних зазорів.

5. Покладіть утеплювач на стики

Покладіть додатковий шар ізоляції під кутом 90 градусів до балок. Цей другий шар не повинен мати проміжків між смужками, які ви розкладаєте. 

Якщо встановлено правильно, ви не повинні бачити балки. Не накладайте рулони внахлест, оскільки це призведе до неефективності збереження тепла.

6. Ізолюйте труби та бак

Шар ізоляційного матеріалу слід помістити поверх резервуара для води та труб, але не безпосередньо під ними. Якщо ви утеплите знизу, ви запобіжите потраплянню тепла з кімнат під мансарду. Це може спричинити замерзання води в баку в холодну погоду.

Для зручності придбайте ізоляційні оболонки для резервуарів для води та пінопласт для трубної ізоляції, який можна розрізати до потрібного розміру та просто встановити на трубопровід.

7. Утеплити горищний люк

Виріжте шар обраного вами ізоляційного матеріалу. Приклейте або прикріпіть його до задньої панелі люка. Потім прикріпіть клейкі смужки пінопласту для захисту від протягу навколо краю дверцят люка. Це дозволить уникнути протягів і виходу тепла.

Прокрутка до верху