Як зібрати насіння півонії – і посіяти нові рослини для свого саду

Пізньої весни до літа півонії вражають своїм великим пишним цвітом. А якщо у вас вже є одна рослина, то можна зробити більше. Трав’янисті півонії можна розмножувати поділом, а для деревовидних – відводками. Проте, проявивши трохи терпіння, ви також можете виростити більше цих чудових рослин, зібравши насіння та посіявши їх під укриттям. Це приємне та доступне завдання – то чому б не спробувати цієї осені?

Якщо ви хочете вирощувати більше півоній із зібраного насіння, уникайте класичної безглуздої помилки видалення всіх відцвілих квітів, інакше у вас не залишиться жодних коробочок для збору. 

Замість цього збережіть кілька головок квітів недоторканими, щоб коробочки стали темно-коричневими, а насіння всередині дозріло. Це коли вони тверді та відносно пухкі в насіннєвій коробочці, каже експерт із садівництва.

Потім виконайте п’ять наведених нижче кроків.

  1. Коли насіннєві коробочки будуть готові до збору, відріжте їх від рослини за допомогою гострих і чистих секаторів, зрізаючи трохи вище здорових листків. 
  2. Розбийте кожну коробочку руками та зберіть велике насіння всередині. Королівське садівниче товариство стверджує, що життєздатне насіння буде чорним – будь-яке червоне насіння не було запліднено і його слід викинути.
  3. Посійте їх неглибоко в горщики з власним насіннєвим компостом, доданим чверть об’ємної частини грубого піску.
  4. Потім помістіть їх у холодну раму або подібну конструкцію та запасіться терпінням; їм може знадобитися рік або більше, щоб прорости.
  5. Висаджуючи їх, пам’ятайте, що, хоча вони люблять вологий ґрунт, нові рослини не люблять надмірного поливу. Також переконайтеся, що вони знаходяться в захищеному місці, де добре освітлюється сонцем.

Крім того, ви можете посіяти насіння безпосередньо в добре підготовлений ґрунт. Додайте пісок, якщо необхідно, щоб забезпечити хороший дренаж. Потім накрийте насіння банками з варенням, міцно вставленими в землю.

Чи можна зберігати зібране насіння півонії?

Як і при заготівлі насіння шишок, насіння півонії можна зберігати в паперових конвертах, якщо ви не хочете їх відразу сіяти. Не забудьте чітко позначити їх із зазначенням дати та зберігати в прохолодному та сухому місці.

Насіння півонії, які зберігаються, можуть бути життєздатними протягом багатьох років, але свіжі насіння, як правило, мають кращі результати проростання.

Через який час цвітуть півонії, вирощені з насіння?

Не чекайте, що ваші щойно посаджені півонії швидко захоплять увагу на ваших клумбах – їм може знадобитися кілька років, щоб працювати.

Найкращий спосіб прискорити цвітіння — підгодувати їх сульфатом калію. Сульфат калію 0-0-50 добриво добре оцінено. Він пропонує обприскувати ним прикореневу ділянку щомісяця, з середини весни до осені, поливаючи.

Варто почекати. З часом, коли ваші рослини зацвітуть, ви можете виявити, що вони схожі на батьківські або навіть кращі за них.

Прокрутити вгору