9 геніальних ідей освітлення для кожної кімнати

Якщо ви не купуєте великий пентхаус у стилі Фредріка Еклунда, квартири часто мають унікальний набір проблем: мало природного освітлення, низькі стелі та обмежений простір. Але це не те, що не може виправити розумне освітлення. У той час як  старі та нові квартири часто мають стандартне будівельне освітлення — від вбудованих точкових світильників у нових будинках до сумнозвісних ламп у старих довоєнних приміщеннях — вони рідко бувають чудовими.

Інвестуйте в якісне освітлення в кожній кімнаті, щоб зробити величезний вплив на загальне відчуття вашого простору.

Правильне освітлення може не тільки створити правильний настрій у вашому домі, створюючи відчуття особливого затишку, особливо в холодні місяці, воно також може заощадити ваш дорогоцінний простір і покращити функціональність більш орієнтованих на завдання кімнат, таких як кухня та ванна кімната. І, за словами дизайнера інтер’єру у попередньому інтерв’ю для MyDomaine, «освітлення — це одна з тих речей, які здаються міцними, незмінними, але це не так. Ви можете замінити їх одразу, коли переїдете, і взяти з собою , тож я кажу: зануртеся та замініть це на те, що вам подобається».

Отже, якщо ви відчуваєте, що у вашій квартирі може знадобитися трохи покращити освітлення, почніть із цих дев’яти розумних ідей освітлення квартири, щоб зробити свій простір яскравішим, не жертвуючи стилем.

01з 09

Спробуйте привабливе монтажне кріплення

Низькі стелі можуть бути проблемою в невеликих приміщеннях, але ви можете змусити око підняти стелі, розмістивши привабливу люстру врівень. Мало того, що освітлення низько висячої люстри не буде громіздким, воно приверне погляд, додасть візуального інтересу та забезпечить багатовимірне освітлення більше, ніж одноразове кріплення врівень.

02з 09

Встановіть робоче освітлення на кухні

Ваша кухня має лише верхнє освітлення? Покращте форму та функціональність, додавши додатковий або провідний настінний світильник (проте обов’язково прочитайте договір про оренду, перш ніж купувати світильники, які вимагають жорсткої проводки). Не лише настінні освітлювальні прилади зроблять ваш простір багатошаровим та шикарним, але й Крім того, створіть атмосферу більш настроєвої, яка зробить приготування їжі приємнішим і допоможе з дрібними завданнями, які ви зазвичай виконували б у темряві. Розглядаючи освітлення для завдань, деякі ефективні ідеї включають встановлення освітлення у ваших шафах і полицях, ящиках і, звичайно, на кухонних стільницях.

Деякі експерти стверджують, що першочерговим завданням має бути планування робочого освітлення (освітлення там, де воно дійсно потрібно), перш ніж додавати акцентне освітлення (якщо дозволяють бюджет і простір), щоб додати візуального інтересу.

03з 09

Опустіть низький плафон у ванній кімнаті

Більшість звичайних квартир мають лише верхнє освітлення у ванній кімнаті, але воно не ідеальне для ранкової підготовки, особливо якщо в приміщенні мало природного світла. Щоб зробити освітлення вашої ванної кімнати більш об’ємним, додайте бра з боків від косметичного дзеркала або, якщо ви шукаєте більш компактне рішення, спробуйте повісити низьку підвіску на стелю, щоб вона опускалася на висоту, де було б бра.

04з 09

Додайте різні джерела світла

Вітальні завжди найкраще облаштовувати, коли в них є різноманітні джерела освітлення, розташовані у вигляді трикутника по кімнаті та на різній висоті. Використовуйте різноманітні торшери, настільні лампи та стельові світильники, щоб зробити вашу вітальню надзвичайно затишною та затишною. І не забудьте поставити все на диммери.

Наприклад, можна отримати всі свої потреби в освітленні в IKEA та вибрати пряме верхнє освітлення, декоративні люстри, які виразно виглядають у вітальні, химерні підвіски для характеру та елегантні торшери, які ідеально впишуться в порожні кути та куточки для читання.

05з 09

Повісьте світильник для картин

Світильники для картин традиційно використовуються для демонстрації картин або бібліотечних полиць, але вони можуть служити і бра для читання, якщо їх повісити безпосередньо над банкеткою або стільцем. Найкраще те, що світильник для картин миттєво піднесе ваш простір, щоб він виглядав дорожче, ніж він є насправді. 

06з 09

Сховайте лампу в книжкову шафу

Якщо вам не вистачає місця, сховайте меншу лампу в книжкову шафу. Це додасть виміру вашому плану освітлення, не обганяючи поверхню, як-от креденса чи бічний столик. Виберіть трохи скульптурну та цікаву лампу, щоб вона точно виглядала на своєму місці на книжкових полицях.

07з 09

Замініть приліжкові лампи на бра

Замініть свої нічні лампи бра, щоб заощадити дорогоцінний простір на тумбочці. Якщо у вас є кімната, повісьте їх із зовнішнього боку каркаса ліжка, але вони також можуть висіти безпосередньо над ліжком у тісних приміщеннях (чудовий трюк для економії місця замість підлогових або настільних ламп).

Якщо ви орендуєте, вставні бра можуть творити чудеса, покращуючи спальню , а коли прийде час переїжджати, у вас буде щось шикарне, що можна взяти з собою у нове приміщення.

08з 09

Розмістіть торшер у темних кутах

Освітліть темні куточки вашої спальні чи вітальні, розмістивши торшер у тих місцях, які часто забувають. Їх тонкий дизайн не займає багато місця, що робить їх чудовими для квартир.

09з 09

Створіть атмосферу за допомогою диммерів

Якщо є можливість, встановлюйте диммери, коли це можливо, для максимальної гнучкості освітлення у вашому домі. Або оберіть лампи з 3-сторонніми лампочками або опціями високого/слабкого освітлення.

Прокрутка до верху