Трекове освітлення на кухні – 10 яскравих та сучасних ідей

Погане освітлення на кухні. 80-ті та 90-ті перестаралися з цією тенденцією, змусивши багатьох з нас морщити носи при думці про це. Але чи не час переосмислити трекове освітлення? Коротка відповідь: так.

 Воно зручне для самостійного використання, універсальне і, якщо ви подивитеся досить уважно, може часто зустрічатися у сучасному дизайні. Кухонне трекове освітлення особливо повертається і може бути особливо корисним на камбузній кухні, яка довга та вузька. 

Дизайнери підтримують трекове освітлення, якщо все зроблено правильно. Трекове освітлення, як відомо, викликає в уяві образи кремезних світильників 1980-х років, у яких функціональність переважала над формою. Але воно напевно потребує ребрендингу — і зараз саме час.

«Трекове освітлення, як відомо, викликає в уяві образи масивних світильників 1980-х років, у яких функціональність була важливішою за форму. Але це безумовно пов’язане з ребрендингом — і зараз саме час».

Щоб отримати сучасний вигляд при використанні сумно відомого застарілого трекового освітлення на кухні, рекомендуємо вибирати гладкі скульптурні світильники з розкішним оздобленням, такий як бронза або латунь. Уникати всього, що виглядає низькоякісним чи надмірно індустріальним. 

Як і всі елементи дизайну, трекове освітлення має свої переваги та недоліки. Трекове освітлення може забезпечити значно більшу яскравість, ніж звичайні світильники стель, і більш рівномірно заповнювати простір. Ви не можете заперечити зручність можливості регулювати та нахиляти лампи, щоб вони вказували на місця, які потребують найбільшого освітлення, наприклад, на робочих поверхнях або там, де є барні стільці.

З іншого боку, може бути важко знайти елементи, які мають передовий дизайн і чудово виглядають у добре виконаному просторі. Час це змінити, вам не здається?

Якщо ви готові знову використовувати трекове освітлення, перейдіть до 10 кухонь з яскравим і красивим трековим освітленням.

1. Стрункий і гладкий

Доказ, що трекове освітлення на кухні може бути сучасним: див. Таке освітлення потребує ребрендингу.

На цій кухні тонкий, складний латунний світильник з компактними лампочками, які майже не займають місця (особливо з точки зору трекового освітлення, яке може бути громіздким та незграбним), але приносить велику індивідуальність. Помістивши його між плитою та кухонним островом, де ви, швидше за все, ходите туди-сюди, щоб нарізати та посмажити, кухня буде рівномірно освітлена, де б ви не знаходилися.

1. Виділіть форми та кути

Привіт текстура! Привіт, візерунок! О, привіт, трекове освітлення! Для такого сучасного простору вас може здивувати додавання трекового освітлення, але в цьому сенс: трекове освітлення  може бути  сучасним. Дизайнер працював із ухилом стелі, підкреслюючи кут за допомогою системи білого трекового освітлення, яка яскраво сяє на підлозі та чудовому дерев’яному півострові.

3. Переосмисліть те, що ви знаєте про трекове освітлення

Якщо ви не можете думати за межами загального, нудного образу трекового освітлення, який у вас у голові, забудьте про це. Подумайте більше про латунний світильник у формі цибулини, який використовувався на кухні вище. Це і красиво, і практично – наше улюблене поєднання. Це не зовсім трекове висвітлення у традиційному сенсі, але дає той самий ефект. Розмістивши таке освітлення над півостровом, ви освітите те місце, де ви і ваша сім’я снідатимете, робитимете уроки і спілкуватиметеся.

4. Подвійте трекове освітлення

Навіщо зупинятися на одному світильнику, якщо два приносять подвійну функціональність та стиль? У цій рідкій промисловій кухні скористалися надвисокими двоповерховими стелями, щоб повісити ці два паралельні світильники. (Хоча з усіма цими вікнами можна припустити, що домовласникам не потрібно занадто багато додаткового світла вдень.)

«Біла, чорна, дерев’яна та цегляна кольорова гама створює заспокійливий, прохолодний нейтральний простір, в якому архітектурні елементи затьмарюють собою загальну увагу.»

5. Поєднуйте з підвісками для гармонійного образу

Допустимо, ви працюєте з кухнею та їдальнею відкритого планування і хочете включити в кожен простір схожі (але не однакові) варіанти освітлення. Ось ваше рішення. У той час як кухонний острів освітлений красивими чорними підвісками, прилегла обідня зона з довгим столом оснащена такими ж довгими трековими системами освітлення. Вони схожі та координуються, але допомагають розрізняти простори.

6. Використовуйте довжину трекового освітлення на кухні

Якщо ви працюєте з довгою та вузькою кухнею – можливо, з тісною кухнею або такою, як у дизайні вище, – трекове освітлення – ваш друг. Довга доріжка дозволяє розмістити безліч лампочок, кожна з яких світить у своєму напрямку, щоб висвітлити всю кухню. Для більш тонких кухонь камбуз трекове освітлення дурить погляд, подовжуючи простір, підкреслюючи його силу.

7. Вибирайте контраст

Щоб привернути увагу до трекового освітлення на кухні, виберіть яскравий контраст кольору ваших меблів. Тут система матового чорного трекового освітлення врівноважує майже повністю білу кухню, додаючи візуальний інтерес і практичне освітлення, що регулюється. Є причина, через яку прості чорні трекові освітлювачі залишалися у тренді десятиліттями.

8. Іноді простота – найкраще рішення

Ця нейтральна кухня благала про скромний нейтральний світильник. Відкрийте для себе цю просту і зрозумілу систему трекового освітлення із чотирма яскравими лампочками, рівномірно розташованими для освітлення зони з інтенсивним рухом. Ось доказ того, що іноді краще не перестаратися з дизайнерським рішенням, а зробити очевидний та легкий вибір.

9. Діммер – завжди гарна ідея

Якщо вам пощастило бути залитим сонячним світлом через великі вікна на кухні, як у цій сучасній синій красуні, ви можете вибрати низьковольтні лампочки у своєму трековому освітленні. Таким чином, ви додаєте тонке свічення на свою кухню, де ви постійно виконуєте завдання, що напружують очі, що вимагають концентрації, не освітлюючи її  занадто  яскраво. (Це особливо корисно у світлій, білій, відкритій кухні.)

Ви також можете встановити диммер на трекове освітлення, що дозволить вам додати потрібну кількість світла незалежно від часу, сезону або випадку.

10. Зв’яжіть трекове освітлення з вашою шафою

Хіба ця кухня не розслаблює, просто  дивлячись  на  неї  ? Вона візуально лаконічна, частково завдяки тонкому, гладкому та симетричному трековому освітленню, яке ідеально поєднується з чорними меблями, витонченими ніжками барних стільців та стільцями обіднього столу. Одна проблема у відстеженні освітлення: воно найкраще підходить для сучасних будинків з чистою архітектурою.

Прокрутити вгору