рабочее освещение кухни4

Робоче освітлення кухні

Кухня в кожному будинку має бути затишною та зручною. Адже вона є не лише місцем приготування їжі, а й місцем, де проводяться сімейні сніданки, обіди та вечері. Рідко вдається побачити квартиру чи будинок, де їдальня виводиться окремим, повністю ізольованим приміщенням. Найчастіше обідня зона вже знаходиться у кімнаті-кухні.

Зробити приміщення комфортним можна лише за умови правильного робочого освітлення кухні.

Воно безпосередньо впливає на сприйняття інтер’єру, робить його затишним та безпечним. Грамотно підібрані стельові світильники створять атмосферу, що надихає нові кулінарні шедеври та теми за сімейним столом.

Дуже важливою є видимість робочих поверхонь.

робоче освітлення кухні

Стільниця, варильна поверхня, а також кухонні острівці мають бути добре освітлені. Найкраще використовувати для цього локальні прилади. Не настільки важливо, якими вони будуть, скільки важливо, щоб вони створювали прямий, перпендикулярний підлозі потік світла. Не слід забувати про норми безпеки. Небажано використовувати для прямого освітлення лампи розжарювання, а також не можна розміщувати робоче освітлення кухні близько до варильної поверхні та миття.

Можна використовувати маленькі локальні світильники , які прикріплюються до рейлінгів прищіпками.

робоче освітлення кухні3

Світло від них за бажання прямує у будь-який бік.

Освітлення має бути не тільки функціональним, а й красивим .

робоче освітлення кухні2

У більшості проектів кухонь передбачається наявність скляних шаф із посудом. Для того щоб вони виглядали цікаво та оригінально, у них вбудовують підсвічування. Блискучий посуд чудово відбиває світло, а скло пропускає його до приміщення.

Сьогодні ціни на стельові світильники дозволяють використовувати одразу кілька зон освітлення.

робоче освітлення кухні1

Окремо необхідно виділити обідню зону. Вона не вимагає так багато освітлювальних приладів. Як правило, для неї достатньо однієї центральної люстри. Потрібно постаратися розмістити її так, щоб на люстру припадала центральна частина столу. Якщо в обідній зоні світильник доводиться зміщувати, небажано вішати його за стільцями. Якщо прилад буде винесено за зону столу, то на ньому постійно падатиме тінь. Це створює несприятливу атмосферу для вечері та їди в цілому.

Таким чином, простий люстри для кухні недостатньо. Розміщення робочого освітлення кухні – завдання не просто. Саме тому радять вносити освітлення у початковий дизайн-проект.

Прокрутка до верху