Архітектура Баухауз: елегантна, проста та абсолютно сучасна

Архітектура Bauhaus — це рух дизайну, який виник у Німеччині після Першої світової війни. Після війни німецькі художники почали ставити під сумнів традиції своєї країни, відкидаючи стилі прусського минулого та переписуючи всі правила. У царині архітектури це сталося в Staatliches Bauhaus, художній школі, заснованій архітектором Вальтером Гропіусом у 1919 році.

Школа «Баухауз» прагнула модернізувати мистецтво, радикалізуючи принципи дизайну в країні, спустошеній військовими машинами — чистому аркуші, який потрібно було відбудувати. В архітектурі Баухауз прикладне мистецтво індустріальної епохи об’єднується з образотворчим мистецтвом для створення елегантних, простих, повністю сучасних дизайнів. 

Що таке архітектура Баухауз?

Архітектура Баухауз віддає перевагу функції понад усе, головним принципом якої є «правда щодо матеріалів». В архітектурі Баухауз матеріали використовувалися в їх найбільш природному вигляді, з невеликою кількістю підробок. Це малося на увазі як різкий докір індустріалізації, холодності масового виробництва та споживацтву. Будівля, спроектована в стилі Баухауз, використовуватиме матеріали в їх необробленому, чесному вигляді, відзначаючи їх як частину загального дизайну, а не як щось, що потрібно прикрити. Будинки Bauhaus часто будуються з основних промислових матеріалів, таких як бетон, скло та сталь. 

З огляду на профіль, архітектура Баухауз прагне досягти балансу через асиметрію, оскільки ідеально симетричні будівлі розглядалися як частина індустріалізованого світу, що нагадує фабрики, склади та інші безформні споруди, які домінували в ландшафті німецьких міст. 

Архітектура Баухауз переважно використовує функціональні форми, як-от квадрати, трикутники та кола, з незначними прикрасами. Багато будівель Баухаузу мають сувору геометричність, з плоскими дахами та обтічними фасадами; якщо є абстрактні форми, їх економно використовують для орнаменту. Однак, оскільки Баухауз був архітектурним рухом, а не суворо визначеним стилем, ви можете знайти будівлі Баухаузу, які уникають гострих кутів замість кривих ліній і закруглених кутів. 

Хоча будівлі Баухаузу не всі однакові, деякі з більш загальних характеристик руху Баухауз включають:

  • Простий, функціональний дизайн з мінімальними прикрасами
  • Використання основних геометричних форм; кола, квадрати, трикутники тощо.
  • Перевага асиметрії над симетрією
  • Плавні фасади та витончені лінії 
  • Використання сучасних матеріалів, таких як сталь, скло, бетон, у їх найбільш природному, чистому стані
  • Плоскі дахи

Історія архітектури Баухауз

Вальтер Гропіус відкрив художню школу Staatliches Bauhaus у Веймарі, місті в центральній Німеччині, у 1919 році. Назва Bauhaus є інверсією слова hausbau ; Німецьке слово «дизайн будинку». Незважаючи на те, що школа навчала студентів кількох дисциплін, зокрема типографіки, графічного дизайну та промислового дизайну, Ґропіус обрав назву, щоб показати своє бажання революціонізувати світ архітектури; створити новий німецький дім для нової ери в історії Німеччини. 

Хоча до війни Німеччина була індустріально розвиненою країною, Перша світова війна підштовхнула промисловість до гіпердвигуну. Тисячі заводів виникли на підтримку військових зусиль, швидко змінивши весь характер німецьких міст і поширившись на сільську місцевість. Гропіус розумів необхідність індустріалізації, але йому не подобалося повне нехтування мистецтвом і повна відсутність дизайну. Він вважав, що війна створила величезний розрив між світом образотворчого мистецтва, як-от живопис, малюнок і скульптура, і прикладним мистецтвом, таким як графіка, дизайн меблів і , звичайно, архітектура. 

Протягом наступних 14 років школа пройшла через кілька переїздів і шкільних будівель (від Веймара до Дессау до Берліна) та кількох директорів (від Гропіуса до Ганнеса Майєра та Людвіга Міса ван дер Рое), і її цілі та орендарі коливалися з кожною зміною. Однак у своїй основі рушійною силою школи Баухауз була її мета реінтегрувати мистецтво та індустріалізацію.

Школа Баухауз переїхала з Веймара до Дессау, а потім знову до Берліна, перш ніж її закрили нацисти в 1933 році. За свою 14-річну історію школа бачила трьох директорів, першим був засновник Вальтер Гропіус, потім Ганнес Мейєр, а потім батьком модерністської архітектури Людвігом Місом ван дер Рое. Кожен режисер формував рух по-своєму, причому стилі змінювалися та еволюціонували під час кожного з них. У всьому цьому основним принципом школи Баухауз було поєднання мистецтва та індустріалізації.

Прокрутка до верху