Ідеї ​​для терас – 10 позачасових просторів, які надихнуть ваш ландшафтний дизайн

Дизайн тераси – це чудова можливість створити простір, який є продовженням вашої внутрішньої вітальні та/або їдальні. Таким чином, вам потрібно розглядати не тільки ідеї та матеріали для озеленення двору, але й меблі та оздоблення. І незалежно від того, чи є на вашій терасі веранда чи внутрішній дворик, ви захочете забезпечити максимальний простір. Тут експерти розповідають, як всього цього досягти. 

Незалежно від того, чи є ваша тераса частиною саду у внутрішньому дворику, розташована в саду чи на балконі чи є куточком більшого простору, ці ідеї дадуть вам вічне натхнення.

1. Створіть цілісне поєднання однорідних матеріалів

Тераса без зміни рівня забезпечує плавний перехід зсередини назовні. 

Чарівна своєю простотою, ця цегляна тераса в стилі «ялинка» пропонує бездоганне розширення кухні, а також створює гарний фокус зсередини. Наприкінці зими аромат розповсюджується на кухню, а влітку приголомшлива троянда дарує солодкий аромат квітів. 

Сірі обідні меблі – ідеальні для обіду на свіжому повітрі або вечірнього барбекю – перегукуються з фарбою вікон, тоді як ця розумна ідея підлоги внутрішнього дворика, яка поєднує цегляну кладку з будинком на підлозі тераси, створює вишуканий, послідовний вигляд.

2. Зробіть сміливий вибір ландшафтного дизайну для ефекту

Якщо ви шукаєте ідеї для брукованого двору, це інтригує. Центральна квадратна «подушка» створює заспокійливу паузу в просторі тераси. У цьому історичному фермерському будинку, дизайнер розробила детальний візерунок мощення. 

Важливо, щоб матеріали всередині тераси працювали разом у гармонії з їхнім контекстом і забудованим оточенням. У цьому випадку ми обрали глиняну бруківку та плитку; матеріалів, що використовуються як на місці, так і в головному будинку. 

Візерунок створює центральну точку всередині тераси та центральну точку зустрічі, яка з’єднує різні доріжки, що ведуть до різних зон широкого саду – внутрішнього дворика для паркування, саду біля басейну та офіційного газону.

3. Використовуйте натуральні матеріали для створення позачасової тераси

Стіни та їх обробка значною мірою впливають на відчуття тераси. 

Занадто високий і надто різкий, і простір може здатися тісним і величезним. Поставте їх правильно, і вони допоможуть зробити простір захищеним і безпечним. 

На цьому міському подвір’ї стіна занепала й загубилася під густою рослинністю. Огороджувальна стіна була ретельно та вміло відбудована з використанням місцевого каменю традиційним методом із застосуванням вапняних розчинів, що надає саду чіткого відчуття місця, прикріпленого до навколишнього середовища. 

Мощення тут також було врятовано з місця та використано повторно з додатковим покриттям, відновленим на місці для розширення терас.

4. Виберіть терасну дошку для маленької тераси

Покладіть підлогу з твердої деревини, таку як іроко, іпе та балау, для довговічної дерев’яної поверхні, яка добре виглядає та відчувається на невеликій площі. 

Поєднавши настил із натуральної деревини з м’якими меблями та текстурами, ми створили привабливу «вітальню» на свіжому повітрі в межах цієї тераси таунхаусу. 

Стиль крісла добре підходить як для відпочинку, так і для обіду. Додавання смугастого вуличного килима не тільки допомагає розбити простір, але й покращує відчуття всередині та на вулиці. 

Великі кашпо та в’юнкі рослини допомагають зонувати зону відпочинку, звертаючи погляд догори.

5. Створіть приватність за допомогою маленьких дерев

Невеликі дерева відіграють головну роль на терасі, змінюючи колір і текстуру протягом сезону. Найкращі дерева для конфіденційності включають плісовані та багатостовбурні сорти, які також додають глибини, висоти та надзвичайно важливого сезонного інтересу.

Carpinus betulus у стандартних і гострих формах створює структуру та озеленення, не створюючи візуальної ваги, а багатостебельний зразок, такий як Koelreuteria paniculata, забезпечує сильну точку фокусування та більш характерне відчуття, щоб привернути увагу.

Дерева тут разом із столовими меблями з ротанга допомагають пом’якшити кам’яні стіни та гравій під ногами.

6. Створіть підлогу з мощенням і насадженнями

Спокусливо розсунути всі насадження до меж у біжутерії, але ефект часто лише визначає малість простору. У саду цього таунхаусу поряд із центральною зоною відпочинку/обідньою зоною було розроблено клаптик рослин на рівні підлоги, щоб створити привабливий і м’який ефект. 

Порцеляна була використана, щоб підтримувати чисту яскраву поверхню на задньому дворі, на яку не потрапляє пряме сонячне світло. Щоб розбити матеріал для підлоги, я використав вічнозелені папороті та вічнозелений ґрунтовий покрив. 

Там, де вам потрібні тіньові рослини, постарайтеся зберегти зелену та білу палітру посадок.

7. Представте водну функцію

Звук текучої води привносить в атмосферу тераси прохолодний, заспокійливий блиск. У цьому рядному будинку в центрі Лондона, розташованому в заповідній зоні, дизайнер розташувала водний елемент як ключову точку фокусування через двері, що ведуть до саду. Він виступає фоном для всього простору. 

Він має багатофункціональне призначення, наполегливо працює над тим, щоб забезпечити звук (через три носики), світловідбиваючі властивості через освітлення у воді, посадку позаду, а також чудове місце, до якого можна спертися під час проведення вечірок. 

Цегляні панелі повторюють фасад будівлі, але в контрастному кольорі, щоб виділятися з покриттям.

8. Створюйте інтригуючі відображення за допомогою дзеркал

Антикварне потерте дзеркало відкриває простір, привносячи в нього світло та драматизм. 

Зелена стіна була включена в схему, починаючи з тіньолюбних рослин у нижній частині, а коли вона піднімалася вище зі збільшенням рівня освітленості, посадка стала більш експериментальною. 

Оскільки це переважно зелений простір із вкрапленнями білого кольору, дизайн зосереджений на текстурі та використанні листя, щоб викликати рух і інтерес. Білий добре підходить для затінених місць, тому білі японські анемони та Libertia grandifl ora створюють невеликі блискітки по всьому простору. 

9. Розмістіть більше гостей за допомогою секційних місць

Вбудовані меблі, зібрані навколо журнального столика або столика з каміном у дворі з газовим полум’ям, є гарним місцем для нічних розваг. При позиціонуванні рекомендуємо враховувати види з будинку, а також назад до будинку (те, на що ви будете дивитися). 

Щоб відпочити у стилі дивана, подумайте, скільки людей ви б хотіли посадити, і врахуйте, куди сходить сонце протягом дня. 

У цьому відремонтованому таунхаусі було вибрано та відтворено просту палітру матеріалів і тонкі сірі, білі та темно-коричневі кольори. 

10. Створіть візуальний інтерес за допомогою скульптури

Скульптура радує око і виступає елементом дворового мистецтва. На цій терасі з високими стінами з обох боків «Барселонський птах» було встановлено на дубовому постаменті дизайнера. 

Наївність бронзового виробу та натуралістичні тони бронзи створюють постійну та заспокійливу присутність, яка буде затемнена та виявлена ​​рослинами, коли вони змінюються протягом сезонів. 

Твір мистецтва оточене пишно висадженою колекцією теракотових горщиків і нависає над гілками квітучої крабової яблуні, яка заохочує дику природу.

Як оформити терасу на даху?

До оформлення тераси в саду на даху слід підходити так само, як до оформлення тераси на задньому дворі: додайте красиві рослини, центральний журнальний столик або вогнище, навколо якого можна розставити меблі для відпочинку, а якщо кімната, то обідню зону. Переконайтеся, що це також красиво, і не забудьте представити ідеї садової тіні, щоб укритися в спекотні дні.

Прокрутка до верху