Оздоблення мармуром – 16 розкішних образів, створених дорогим камінням

Прикрасьте дім мармуром, і ви створите гламурну привабливість, яка також наповнена текстурою та природними кольорами. Це непереборно. Але з чого почати з каменем, який є втіленням тихої розкішної тенденції, такої популярної зараз?

Я обираю мармур перш за все в кімнаті, а потім схема розвивається звідти. Потім я вибираю кольори та текстури, щоб створити схему, яка доповнює мармур. Потім вам потрібно вирішити, чи хочете ви його відточеним (матовим), що я віддаю перевагу, чи полірованим (блискучим), тип краю та товщину.

Під час роботи з мармуром (чи, власне, оніксом) найважливішим є вибір плити.

Мармур більш універсальний, ніж багато хто думає . Ми любимо використовувати його, щоб підкреслити деталі та точки дотику вдома, наприклад, на камінній полиці чи на полиці. Ми також використовуємо обрізки для демонстрації предметів, наприклад, на журнальному столику.

Іншим аспектом його універсальності є те, що він може бути як традиційним, так і сучасним. Дизайн каже, що її команда любить використовувати мармур «у кожному проекті» звичайним способом – для кухонь і ванних кімнат. Але ми також любимо використовувати мармур у більш креативних і абстрактних ситуаціях, таких як меблі, фасади барів і спинки книжкових шаф, де шматки тонко вирізані та підсвічені.

Тут ми покажемо вам, як оздобити та оформити підлогу мармуром та іншими типами натурального каменю.

Немає необхідності використовувати лише один вид мармуру чи дорогоцінного каміння. Нам подобається органічне відчуття та візерунок мармуру, і ми хочемо спробувати, якщо вони тонально схожі, змішати мармур для чудового ефекту. Нещодавно ми використовували шліфований мармур для підлоги у ванній кімнаті, а потім темніший полірований мармур для умивальника, щоб створити враження – це також дозволило нам підійти творчо до обробки вікон і стін.

1. Комбінуйте кольори для візуальної драматургії

Камінь використовувався як декоративний матеріал протягом століть, але завдяки свіжому підходу він виглядає напрочуд сучасним і доречним у сучасній обстановці. 

Оформляючи підлогу з кольорового травертину, провідний австралійський дизайнер інтер’єру застосував грайливий візерунок для ремонту готелю в сіднейському районі Байрон-Бей. 

Якщо підлоги мають міцну конструкцію, відтягніть інші деталі, щоб підлоги могли говорити більшу частину. Тут Tamsin створює еклектичний вигляд, який спирається на натуральні тканини та приглушену монохромну палітру з індивідуальними журнальними столиками та несподіваними творами мистецтва.

2. Використовуйте мармур, щоб створити фокус

Впливають як тип мармуру, так і спосіб його використання в кімнаті. Класичний дизайн із блідого каменю виглядатиме традиційно, тоді як яскравіший колір підкреслить. Шукаєте ідеї каміна? Цей мармуровий камін забезпечує веселу, несподівану функцію. 

Це привертає увагу та додає тепла, не домінуючи в просторі. Це оманливо довга, раніше безособлива стіна в одній із найважливіших соціальних кімнат будинку, і навіть з панелями, які ми додали, і бра, стіна потребувала чогось масштабного, глибинного, тактильного, сміливого та практичного використання. Ми були в захваті, коли клієнт обрав цей варіант, це був абсолютно правильний вибір.

3. Перебільште масштаб для сучасного відчуття

Мармурова підлога зі складним візерунком, схожа на мозаїку, зазвичай зустрічається в палацах у Венеції та Римі. Лише в 1930-х роках мармур увійшов у домашню обстановку, коли заможні домовласники почали копіювати інтер’єри найрозумніших готелів. 

Використання широкомасштабного підходу робить покриття більш сучасним за своєю природою, як показано на цій схемі. 

Концепція інтер’єру полягала в тому, щоб уявити собі італійський палаццо, де розважала б Бона Деа, богиня давньоримської релігії. 

Я досліджував і надихався візерунками цієї епохи та створив сучасний нестандартний візерунок для основної підлоги.

4. Висококласне сховище з мармуром

Іноді достатньо лише дотику мармуру, щоб підняти виріб виготовленої на замовлення столярки. На цьому етапі подумайте про те, щоб нанести шпон на деякі шафи або стелажі. Шпон виготовляється шляхом поєднання шару натурального каменю з тонким листом другого матеріалу, наприклад скловолокна, який потім встановлюється на іншу поверхню. 

Ця виготовлена ​​на замовлення камінна стіна з мармуру та металу була складно спроектована, щоб функціонувати як дуже наполегливий простір, водночас виглядаючи легким у об’єднанні екрана телевізора, каміна та суміші відкритого та закритого приміщення для зберігання у вітальні. 

Використовувана обробка включає шпоновані шафи, які виділяються бронзовими деталями на книжковій полиці та каміні.

5. Створіть привабливі деталі за допомогою мармуру

Щоб отримати чисте, індивідуальне оздоблення, подумайте про мармурове оздоблення плінтусів і дверної обробки. Це елегантний спосіб об’єднати кімнати та додати інтересу, допомагаючи привнести цілісність у простір із стриманою розкішшю. 

Використання дуже блідого або ледь візерункового мармуру виглядатиме чітким і акуратним, тоді як більш гучний камінь з більш очевидними прожилками буде більш сучасним і привабливим. 

6. Надайте домашньому бару розкішний вигляд

Мармур буває безлічі різних кольорів від коричневого і сірого до зеленого і фіолетового. Вибираючи тип мармуру чи каменю, спробуйте вибрати один із кольорів і поєднати їх у ширшу схему кімнати. Результат виглядатиме зібраним і продуманим, не потрапляючи в категорію надто відповідних. 

Шукаєте ідеї домашнього бару з розкішною атмосферою?

Камінь, який тут використано, — це кварц під назвою «Бельведер», — каже дизайнер інтер’єрів про цей спеціально розроблений бар для схеми їдальні в квартирі в місті. Ми вибрали його, тому що він має сексуальну атмосферу, яка поєднувалася з дизайном і матеріальністю бронзових шаф. Кварц також є чудовим вибором, оскільки він не залишає плям і не травить.

У нас є посібник із чищення білих кварцових стільниць, щоб гарантувати, що вони виглядатимуть як нові.

7. Створіть динаміку із природним прожилком мармуру

Арочна кухонна стінка додає органічну форму, відриваючись від прямих ліній і гострих кутів, які часто домінують у цих просторах. 

Ми обрали вигнуту спинку, оскільки вона допомагає розширити межі того, що часто вважається «правильною» формою столярних виробів. 

Задня панель, виготовлена ​​з того самого каменю, що й стільниця, додає кімнаті центральну точку – прожилки мармуру також виходять за межі палітри ширшої зони.

8. Викладіть комору мармуром

Замість того, щоб використовувати підхід до обробки мармурової кухні по всій поверхні, подумайте про використання мармуру більш економно, щоб створити зону відмінності або тонко зонувати простір для окремого використання. 

Ми багато говоримо про те, щоб створити на кухні неймовірні моменти», — провідний дизайнер, який виділив простір для сніданку на широкій кухні будинку в західному Лондоні. 

Вау-момент має бути місцем або деталлю, яка привертає погляди та залишає незабутнє враження – в ідеалі щось інше та унікальне. Тут це не більше, ніж сніданок із копченого скла з гламурними латунними деталями та мармуром від підлоги до стелі з красивими прожилками.

9. Створіть контраст за допомогою мармурового острова

У більшості людей виникне спокуса замовити мармурові шматки як плоскі поверхні, але дедалі частіше використовуються рифлені та очеретяні деталі, щоб розбити безшовну поверхню. Він створює як візуальний інтерес, так і тактильну обробку кухні чи ванної кімнати, а також виділяє прожилки каменю таким чином, що не повторюється, коли він плоский – подібно до візерунка, який виявляється лише в складках штори. 

Додаючи нотки елегантності та витонченості цій кухні, ми розробили вигнуту кухонну лавку – острів із рифленим доломітовим мармуром. Нам дуже подобається ця деталь.

10. Вибирайте однотонні кульки для незмінної привабливості

Однотонні мармурові підлоги, будучи інвестицією, додають кімнаті відчуття гламуру та позачасової розкоші та особливо привабливі у передпокої, де вони задають тон решті будинку. 

Підлогу для цього вікторіанського особняка в Лондоні було розроблено компанією з архітектурного дизайну та дизайну інтер’єру. Він викладений у чорно-білий геометричний візерунок, вирізаний із трьох різних мармурів – потім ця підлога веде до підлоги з дубовою ялинкою, яка проходить по всій житловій площі. 

Більшість оригінальних елементів власності було втрачено, тому ми вставили нові деталі, які виглядали симпатичними до існуючої архітектури. Оздоблення бісером і панелі на стінах були обрані, щоб підкреслити пропорції простору. 

11. Кольорове покриття мармуром і фарбою

Мармурові кам’яні плити замість нижніх сходів створюють сильний скульптурний (і функціональний) дизайн. 

Зміна матеріалу дозволяє створити простір для споглядання, який задає тон наступній частині будинку. Проходячи цим шляхом, вони рекомендують вирізати цікавий край, щоб розкрити глибину матеріалу. Заміна дерев’яної основи на кам’яну забезпечить їй хорошу службу протягом багатьох років – як перша чи остання на сходах, вона, як правило, витримує значну вагу.

12. Комбінуйте мармур від підлоги до стелі

Використання мармуру як єдиної поверхні від підлоги до стелі у ванній кімнаті є позачасовою елегантністю та вражаючою розкішшю. Ця практика походить від римлян, які створювали мармурові ванні кімнати та громадські кімнати. 

Стіни з різкими прожилками та мармурова підлога ванної кімнати створюють театральний елемент у просторі, який потім ще більше підноситься завдяки додаванню відповідної мармурової ванни. 

Однак є момент, коли можна переборщити з використанням одного матеріалу. Щоб простір не виглядав стерильним і холодним, додайте теплу обробку з такого матеріалу, як дерево або метал, як тонкий штрих.

13. Створіть нішу з мармуру

Душова ніша все частіше стає звичним явищем у дизайнерських ванних кімнатах. Хоча деякі вирішать використовувати ту саму плитку для бездоганного вигляду, використання іншого матеріалу, наприклад мармуру, призведе до вражаючої функції. 

Індивідуальна глянцева плитка джинсового кольору відбиває світло навколо цієї ванної кімнати та створює прекрасне багатство текстури, тоді як ніша з каррарського мармуру створює чітке та чисте відчуття, не будучи віддалено клінічним. 

14. Використовуйте кам’яні плити для грайливих форм

Замість того, щоб добувати камінь зі свіжих плит, подумайте про пошук відновлених частин або обрізків як екологічний підхід до використання мармуру в дизайні. Вибираючи цей шлях, ймовірно, знадобиться фахівець з реставрації каменю, щоб вирізати та відполірувати його до потрібної форми та розміру. Керуйтеся органічною формою плити, працюючи з реставратором каменю, щоб створити сильнішу заяву. 

“Я спроектувала цю ванну після того, як знайшла кілька рідкісних старих плит мармуру з грецького острова Скірос, який більше не видобувають”, — пояснює афінська художниця та дизайнер. Мене захоплює масонська архітектура та те, як вона інтерпретує класичні форми.

15. Обраміть простір каменем

Перенесення мармурових деталей на архітектурні межі кімнати завжди призведе до створення цілісної ванної кімнати з індивідуальним дизайном. У цій гламурній, але мужній схемі архітектора – він використав вибір високофігурних мармурів. 

Вони не тільки виглядають стильно та розкішно, але мармурові підвіконня та рами є ідеальним матеріалом для відштовхування води. З належним герметиком вода потрапляє прямо вгору та очищається, не залишаючи стійких слідів, які інакше могли б забруднити пофарбовану деревину. Додавання штори кафе на вікні додає контрастну м’яку нотку.

16. Використайте тонкі сліди мармуру, щоб привернути увагу до деталей

Сходи піддаються великому пішохідному руху, тому під час пошуку ідей для сходів важливо враховувати довговічність . Хоча більшість обирає сходи з дерева, використання мармуру або мармурових деталей є привабливим рішенням. Це не тільки задовольнить потреби довговічності, але й є розумною довгостроковою інвестицією. 

У цій схемі дизайнер вирізав і облицював сходовий підступ мармуровою плиткою. Вночі вони підсвічуються на низькому рівні, щоб привернути увагу до деталей. 

Чи легко доглядати за мармуром?

Мармур довговічний, холодний на дотик і антибактеріальний, що робить його ідеальним для кухонь і ванних кімнат. Сьогодні це щось на кшталт міфу про те, що мармур є матеріалом, який потребує особливого догляду, особливо завдяки прогресу в технології герметиків, коли деякі виробники пропонують 10-річну гарантію проти плям. Завжди користуйтеся порадами постачальників каменю щодо правильного догляду за придбаним вами каменем. Дотримуйтесь інструкцій на флаконі герметика, який ви використовуєте, але якщо сумніваєтеся, не використовуйте відбілювач або продукт на кислотній основі – на ринку є багато засобів для чищення каменів.

Чи екологічний мармур?

Під час видобутку мармуру можуть виникнути екологічні проблеми, оскільки в процесі використовується велика кількість води та енергії, що також створює значні відходи. Якщо він доставляється з-за кордону, слід враховувати додаткові витрати на викиди вуглецю. Регенерований мармур — це один із варіантів, який можна спробувати, як і терраццо, яке зазвичай виготовляється з мармурових уламків. У наших ванних кімнатах із терраццо багато натхнення.

Прокрутка до верху