перепланировка квартир

Поради щодо перепланування квартир — що можна, а що не можна.

Ремонт у квартирі – справа затяжна, особливо якщо потрібно глобально змінити житловий простір. Зрозуміло, що більшість українців не мають грошей на нову квартиру, коли, наприклад, сім’я стала більшою після народження немовляти, або діти одружилися і через відсутність житлоплощі змушені жити з батьками.

Всі ці ситуації можна вирішити за допомогою перепланування квартири: розширення кімнат, якщо прибрати міжкімнатні перегородки, або, навпаки, споруди з однієї кімнати – двох.

Самостійно це зробити буде важко, потрібні відповідні знання та матеріали, тому слід звернутися до професіоналів – у будівельні організації, що займаються ремонтом та переплануванням квартир та житлових приміщень.

Крім того, не зайвим буде отримати консультацію у архітекторів, які знають, які стіни несучі, а які – ні, і їх можна безперешкодно розбирати, не боячись, що міцність будівлі ослабне.

При переплануванні квартири будівельники також можуть порадити, як розташовувати перегородки у разі поділу однієї кімнати на дві, щоб максимально використати площу.

Раніше в Україні через самовільне перепланування квартир і нехтування при цьому існуючими стандартами страждали не лише самі мешканці, а й їхні сусіди. Були випадки, коли у висотній будівлі з’являлися тріщини на фасаді та між поверхами, будинки визнавалися непридатними для проживання.

Зараз перш ніж виконати перепланування квартири її необхідно узгодити у житловій інспекції та у низці інших інстанцій.

Звичайно, на це піде деякий час, проте згодом можна не турбуватися про те, що зміна житлового простору однієї квартири в будинку якось негативно позначиться на ньому.

Найчастіше при переплануванні квартир перегородки роблять із гіпсокартону – сучасного матеріалу, що складається з декількох елементів. На нього йде гіпс, а також у рівних частках мінеральні речовини та органіка.

Прокрутити вгору