Як вирощувати та доглядати за Гібіскусом у своєму саду

Шукаєте великий, ефектний квітучий кущ, щоб прикрасити ваш сад у спекотні дні літа? Спробуйте Гібіскус, який винагороджує за мінімальний догляд великою кількістю барвистих квітів.

Багато з наших улюблених декоративних рослин цвітуть навесні та на початку літа, але Гібіскус цвіте наприкінці літа та на початку осені, коли цвіте менше рослин. Він приваблює бджіл, метеликів та інших запилювачів, крім того, його легко розмножувати.

Ось усе, що вам потрібно знати, щоб виростити Гібіскус у власному саду.

 • Ботанічна назва:  Hibiscus syriacus
 • Загальна назва:  троянда Шарона, троянда китайська, алтей кущовий
 • Тип рослини:  листопадний чагарник
 • Зрілий розмір:  2-3.5 метри у висоту і 1.5-3 метрів в ширину
 • Вплив сонця:  Повне сонце до півтіні
 • Тип ґрунту:  вологий, добре дренований ґрунт
 • pH грунту:   5,5 – 7,5
 • Токсичність: нетоксичний для собак, котів і коней

Догляд за рослинами

Щоб посадити троянду Шарона, викопайте яму глибиною, як коренева грудка рослини, і вдвічі ширшою в поперечнику. Вийміть контейнер, розпушіть коріння пальцями та помістіть кореневу кульку в яму так, щоб лінія ґрунту рослини була трохи вище землі. Перед мульчуванням замініть ґрунт, приторкніть його та добре полийте, щоб зберегти вологість ґрунту та запобігти появі бур’янів.

Троянда Шарона адаптивна і стійка до посухи, але вона буде давати яскравіші цвітіння, якщо її рясно поливати раз на тиждень у періоди відсутності дощу. Ранньою весною підгодуйте троянду Шарон багатим на калій добривом, розробленим для гібіскуса.

Найкращі умови для вирощування троянди Шарон

Троянда Шарона невибаглива, але вона найкраще росте на добре дренованому ґрунті з принаймні шістьма годинами повного сонячного світла на день. В Україні найкраще садити троянду Шарона восени, але в більш північних областях її можна садити навесні.

Види троянди Шарона

Найбільша відмінність троянд сортів Шарон полягає в забарвленні і типі квітки. Гібіскус доступний в білих, рожевих, червоних, фіолетових і синіх відтінках. Деякі з них однопелюсткові, а інші мають пухнасті подвійні пелюстки. Маєте менший простір? Шукайте карликовий сорт, як-от «Lil’ Kim», який виростає приблизно вдвічі менший за типовий зразок.

Як розмножити троянду Шарона

Троянду Шарона легко розмножити стебловими живцями. Ви отримаєте найкращі результати на початку літа до того, як рослина зацвіте. Ось як розмножити троянду Шарона.

Що вам знадобиться

 • Здорова, доросла рослина
 • Гострі, стерилізовані секатори
 • Суміш для заливки без ґрунту (наприклад, суміш рівних частин грубого піску, торфу та вермикуліту)
 • Маленькі горщики для рослин
 • Порошок гормону вкорінення
 • Прозорий поліетиленовий пакет
 1. Визначте здорову верхівку стебла на материнській рослині з кількома листками. Візьміть черешок розміром чотири дюйми, видаливши всі листки, крім двох або трьох верхніх. Зрізаний кінець стебла занурте в гормон укорінення.
 2. Наповніть горщики безґрунтовою сумішшю, потім полийте, щоб зволожити. Посадіть живець у горщик так, щоб верх безґрунтової суміші був приблизно на половині стебла.
 3. Накрийте живець поліетиленовим пакетом, щоб утримувати вологу. Помістіть живець у тепле місце в приміщенні з яскравим непрямим світлом або в затінене місце на вулиці.
 4. Зніміть поліетиленовий пакет через тиждень, а потім поступово привчайте нові рослини до світліших умов щодня.
 5. Через чотири-вісім тижнів обережно потягніть живець. Якщо він залишається на місці, живець вкоренився. Пересадіть свою нову троянду Шарон і доглядайте за ними, як зазвичай.

Поширені проблеми з Гібіскусом

Гібіскус – це рослина, яка легко росте і не потребує догляду. Неправильний полив може спричинити опадання бутонів і листя, тоді як шкідники, такі як попелиця та японський жук, можуть пошкодити листя, а нематоди в ґрунті можуть вразити коріння.

Грибкові захворювання, як-от плямистість листя, іржа листя та різноманітні плісняви ​​та грибки, можуть пошкодити листя та завдати шкоди вашій рослині. Вибір відповідного місця для посадки, регулярний полив і рання обробка шкідників і хвороб — найкращі способи зберегти здоров’я та красу вашої троянди Шарон.

Як змусити троянду Шарона зацвісти

У вашої троянди Шарон можуть не розвинутися квіти, або її бутони можуть не розпуститися. Обов’язково обрізайте свою троянду Шарон після цвітіння (восени, взимку або дуже рано навесні), щоб не видалити нові пагони з бутонами.

Якщо ваша троянда Шарон не отримує достатньо світла, води або фосфору в ґрунті, квіти можуть не розвинутися. Коренева гниль через надмірне зволоження або надмірну вологість і шкідники, такі як попелиця, також можуть спричинити проблеми з цвітінням.

Поширені запитання

Чи легко доглядати за трояндою Шарон? 

Так, троянда Шарон вважається легкою і невибагливою в догляді рослиною навіть для садівників-початківців.

Яка різниця між трояндою Шарон і мальвою?

Хоча вони виглядають схожими, троянда Шарона та мальва ( Alcea rosea ) не є однаковими рослинами. Мальви — дворічні квіти, а троянда Шарона — чагарник із роду гібіскусів. Ви можете відрізнити їх, оскільки у мальви розділене листя із заокругленими частками по краях, тоді як у троянди Шарона листя товстіше, блискуче зубчасте.

Чи можна рости троянду Шарона в домашніх умовах?

Не рекомендується намагатися вирощувати троянду Шарон в домашніх умовах. Однак садівники в кліматі, холоднішому за зону 5, можуть висаджувати троянду Шарона в контейнерах, щоб рослини можна було занести всередину на зиму.

Прокрутити вгору