Як вибрати правильну довжину штор

Вибір правильної довжини штор є необхідністю, коли ви прикрашаєте будь-яку кімнату. Вам потрібно підібрати штори відповідної довжини та розміру для вікна та простору, незалежно від того, чи це спальня, де потрібні затемнені штори, вітальня, яка потребує драматичних драпірувань, або куточок для сніданку, де ви хочете трохи приватності.

Є багато факторів, які слід брати до уваги, визначаючи, що найкраще підійде для вікна або ряду вікон, які підлягають обробці. Висота стелі, висота вікна, архітектурні деталі та конкретні наміри дизайну для простору — усе це дуже важливі міркування при встановленні кінцевої довжини драпірування.

Пам’ятаючи про це, ми зібрали вказівки та поради від дизайнерів інтер’єрів, щодо того, як вибрати довжину штор, яка піднесе ваш простір.

Виміряйте висоту вікон і стелі

Знайти потрібну довжину штори легко, якщо взяти до уваги висоту вікна та стелі. Почніть з вимірювання від підлоги до верху вікна, а потім від верху вікна до стелі. (Верхня частина вікна до стелі називається доступним місцем для монтажу.)

В ідеалі ви бажаєте встановити [штори] на 25 cантиметрів над вікном або на 10 сантиметрів нижче стелі. Якщо розташувати фурнітуру високо над вікном, кімната виглядатиме набагато вищою. Щоб визначити довжину ваших штор, додайте вимірювання від підлоги до верху вікна плюс бажану висоту кріплення. Відніміть фурнітуру, вимірявши зовнішній діаметр кільця штори.

Якщо у вас немає 25 сантиметрів над вікном, або ви просто хочете розглянути інший варіант, подумайте про встановлення карниза в середній точці між верхньою частиною вікна та стелею. Якщо вікно має висоту 3 метри, а стеля — 3.5 метри, тоді ця точка буде 3.2 метри.

Звичайно, у всіх кімнатах є свої особливості, і бувають випадки, коли жодна формула не працює. Якщо є велика корона або архітектурна деталь, як-от балка, то це може змусити мене переглянути 3.2 метри, а може й ні, оскільки кожна ситуація унікальна.

Подумайте про кімнату

Однак довжина завіси – це не суто математика. Штора для вікна ванної кімнати, як правило, менша, ніж штора для вітальні або їдальні. Коротша завіса вважається завісою для кафе — ідеально підходить для кухні, ванної кімнати або менших вікон. Зазвичай ці типи штор встановлюються посередині вікна, дозволяючи природному світлу проникати у вашу кухню чи ванну кімнату, забезпечуючи приватність у нижній частині.

Визначте ширину вікна

Ви повинні виміряти ширину свого вікна від зовнішнього краю або обрізки до зовнішнього краю або обрізки. Для цього виміряйте доступний простір праворуч і ліворуч від вікна, щоб ви могли витягнути фурнітуру за межі ширини вікна.

Я рекомендую, щоб ваші фурнітури розширювалися приблизно на вісім дюймів з обох боків вашого вікна, щоб ваші драпірування мали куди «складати», коли панелі повністю відкриті.

Розрахуйте довжину і ширину завіси

Складіть разом значення ширини, щоб отримати площу покриття та довжину фурнітури, і додайте числа довжини разом, щоб отримати висоту кріплення та довжину панелі.

Важливо не поспішати, коли справа доходить до вибору довжини штор. Якщо ви все ще не впевнені, проконсультуйтеся з дизайнером інтер’єру або експертом з обробки вікон (наприклад, місцевою швачкою), щоб отримати персоналізовану пораду відповідно до ваших потреб.

Прокрутка до верху