Як зробити римську штору – простий посібник із практичної обробки вікон

Класична римська штора – простий, але красивий спосіб прикрасити вікно. Римські штори пропонують розумне та дуже практичне рішення для блокування сонця, водночас додаючи колір та візерунок вікнам – чудовий спосіб покращити ідеї стильних штор.

Відмінність рулонної штори від римської полягає в способі її відкривання. На відміну від рулонних штор, які, як випливає з назви, опускаються вниз, римська штора акуратно складається шар за шаром. Конструкція складена, а не рулонна, що забезпечує більш поліровану обробку з піднятою шторкою. У нашому дизайні використовується підкладкова тканина, кільця, люверси та дюбелі для акуратного професійного вигляду.

Перегляньте наш покроковий посібник, щоб зробити римську штору своїми руками, щоб прикрасити будь-яке вікно в будь-якій кімнаті.

Як зробити римську штору

Примітка: перш ніж розпочати свій проект щодо сліпих, ознайомтеся з останніми правилами та положеннями щодо безпеки.

Що вам знадобиться

 • Квадратна дерев’яна рейка 2,5 см на ширину штори
 • Основна тканина
 • Підкладкова тканина
 • Відповідна нитка
 • Довжина вузького дерев’яного дюбеля, ширина готової жалюзі мінус 3 см
 • Декоративна обробка або тісьма (за бажанням)
 • Пластикові кільця 12 мм
 • 4 гвинтові вушка
 • Дерев’яна жалюзі, пофарбована за бажанням
 • 3 довжини шнура, кожна ширина готової жалюзі плюс подвійна довжина
 • Настінний стрижень

1. Зафіксуйте опорну конструкцію жалюзі

Прикріпіть обрешітку над віконною рамою та притисніть самоклеючий гачок уздовж передньої частини обрешітки.

2. Визначте розмір штори

Виміряйте від верхньої частини планки до необхідної готової краплі, додавши по 2,5 см для верхнього та нижнього краю. Для ширини виміряйте довжину планки та додайте 2,5 см на кожен бічний шов. Розкройте основну та підкладкову тканини за цими мірками.

3. Підкладіть штору

Правою стороною вгору розкладіть основну тканину на рівній поверхні. Помістіть підкладкову тканину зверху, збігаючи необроблені краї по всьому колу. Закріпіть шпильками по всьому колу, потім прошийте бічні та нижні краї, взявши шви 2,5 см. Зніміть шпильки.

4. Створіть кишені для дюбелів

Щоб створити кишеню для дюбеля вздовж нижнього краю, прошийте другу лінію стібка на відстані 6 мм від необробленого краю. Вставте дюбель. Обріжте припуски на шви і виверніть і запрасуйте.

5. Створіть складки

Покладіть штору підкладкою вгору та відміряйте 5 см від верху штори. Позначте олівцем лінію по ширині штори. Розділіть решту довжини штори на складки шириною 20–30 см, закінчивши половиною складки внизу. Позначте кожну секцію олівцем, як і раніше.

6. Зробіть кишені для кріплень на кожній складці

Виріжте 8-сантиметрові смужки підкладкової тканини на ширину жалюзі для кожної з позначених олівцевих ліній. Складіть кожну смужку навпіл уздовж довжини та прошийте довгий необроблений край і один кінець, взявши шов 1 см. Переверніть і натисніть.

Відцентруйте кишені вздовж позначених олівцевих ліній і закріпіть на місці. Прошийте машинним швом кожен довгий край на всю товщину, обережно, щоб не зморщити тканину.

8. Закріпіть дюбелі на місці

Просуньте дюбелі в кишені, підвернувши решту необроблених країв кишень і прострочивши шви, щоб утримувати дюбелі на місці.

9. Додайте пластикові кільця

На кожній кишені позначте центральну точку штори та прошийте пластикове кільце. Повторіть 5 см від кожного бічного краю завіси на кожній кишені (див. малюнок).

10. Зробіть верхній підгин

Необроблені краї основної тканини та підкладкової тканини підверніть до тильної сторони штори на 2,5 см, притисніть і закріпіть. Пришийте застібку-петлю на місце, близько до згину.

11. Підріжте штору

Відріжте відрізок декоративної обробки або тасьми на ширину штори та прошийте на місці вздовж нижнього краю. Повісьте жалюзі на рейки.

12. Прикріпіть люверси

Прикрутіть три петлі до нижньої сторони рейки так, щоб кожна з них збігалася з кожним рядом пластикових кілець на жалюзі. Прикрутіть четверте вушко до краю рейки, куди потраплятимуть шнури та звідки керуватимуться жалюзі.

13. Приєднайте та затягніть шнури

Прив’яжіть кожен відрізок шнура до кожного з трьох кілець на найнижчій складці. Потім протягніть кожну довжину шнура через кожне кільце над ним і через вушка, закінчивши на робочій стороні рейки. Обріжте шнури до потрібної довжини та прикріпіть сліпу тягу (за бажанням пофарбуйте її в додатковий колір). Зафіксуйте скобу на стіні та використовуйте її, щоб закріпити шнури.

Якщо ви хочете стати хитрими, чому б не розпочати прямо зараз з нашого покрокового посібника з перетворення ваших вікон?

Прокрутка до верху