зимний сад на балконе

Зимовий сад на балконі – оазис у міській квартирі

Влаштувати зимовий сад на балконі звичайного багатоповерхового будинку дуже нескладно. Звичайно, це вимагатиме певного часу та зусиль.

зимовий сад на балконі_2

Проте потім можна буде відпочивати серед рослин протягом усього року, незалежно від сезону. І не доведеться ставити горщики з квітами на меблі та техніку. Набагато краще розставити квіти на підвіконні, ближче до сонця та тепла.

Зимовий сад повинен відповідати таким вимогам:

— надавати рослинам усі умови для зростання та розвитку;

– забезпечувати заданий рівень температури та вентилювання;

бути безпечним і мати надійну конструкцію.

зимовий сад на балконі_1

Виконання практично всіх умов забезпечує профіль із алюмінію або ПВХ, що є основою склопакетів. Застосувавши таку технологію на балконі, стане цілком можливим розмістити на ньому рослини та квіти без ризику занапастити їх від переохолодження або пересихання. Тим більше через падіння попиту на встановлення профілів через економічну кризу виробники значно знизили ціни.

Квіти для зимового саду на балконі вимагатимуть створення певних умов. Для них важливий і світловий потік, і рівень вологості, відсутність холодних протягів.

зимовий сад на балконі_4

Потрібно подбати про те, щоб склопакети забезпечували якісну вентиляцію та не створювали «парниковий ефект». Оскільки це може спричинити загнивання коріння рослин.

Для обробки стін та підлоги не варто використовувати матеріали, здатні вбирати вологу. Перевагу краще віддати пластику. Якщо потрібно поставити на балкон стіл та стільці, найкращим вибором стануть плетені меблі або меблі із пластику.

зимовий сад на балконі

Дуже уважно варто поставитися до вибору культур, які маєте намір посадити в зимовому саду.

Не всі кімнатні рослини рослини можуть перенести «переселення» з теплих кімнат більш прохолодний балкон. Наприклад, азалії та орхідеї можуть серйозно «захворіти». А ось фікуси, герані чи бегонії не лише продовжать зростання, а й порадують цвітінням.

зимовий сад на балконі_3

Обов’язково потрібно ознайомитись з умовами вирощування кожного виду квітів та вибрати ті, яким буде комфортно на новому місці. Навіть якщо станеться непередбачене, наприклад, температура на балконі випадково впаде нижче встановленого рівня або виникне надмірна вологість повітря, рослини зможуть перенести це без істотних збитків для себе.

Найкраще вибрати невибагливі культури, що не потребують ретельного догляду. Здатні пережити похолодання та зменшення тривалості світлового дня.

Прокрутити вгору