12 заповідей дизайну, яким ми навчилися у класних скандинавських будинках

Скандинави відносяться до світу дизайну інтер’єру так само, як французи до моди: у них виразне, невимушене почуття стилю, що випромінює прохолоду. Я довгий час був шанувальником скандинавського дизайну, але не усвідомлював, наскільки добре він втілюється у реальному житті, до поїздки до Швеції та Данії минулого року. 

Естетика не тільки гарна візульно, а й неймовірно приваблива та зручна в житті. Старовинні стільці з необробленого дерева не надто дорогі, щоб на них сидіти, нейтральна палітра кольорів відбиває природне світло, а зібрані предмети розповідають історію власника в минулому і сьогоденні. Це стиль прикраси, який фокусується на мешканцях будинку, можливо тому він ніколи не вийде з моди.

Якщо ви зацікавлені в косметичному ремонті свого будинку або просто робите кілька сезонних оновлень, є низка уроків, які можна отримати зі скандинавського дизайну. Зважте на ці заповіді дизайну у своїй шпаргалці, щоб отримати завидно крутий скандинавський дизайн.

Малюємо різними відтінками білого та сірого

Скандинавські будинки здаються мінімальними, чистими та залитими світлом завдяки поєднанню білого, кремового та сірого кольорів. Зробіть ще один крок уперед, просто пофарбуйте кімнату в білий колір і розставте акценти на обробці, стелі та плінтусі за допомогою різних відтінків нейтральної фарби. Потім додайте характер за допомогою меблів та декору, наприклад, потертого старовинного килима та сучасного мідного підвісного світильника.

Додати акцент за допомогою освітлення

Ви колись заходили в кімнату і відчували, що щось не таке? Зверніть увагу на контрастні лінії та форми у просторі. Добре оформлені скандинавські кімнати контрастують із прямими лініями книжкових полиць, письмових столів та диванів та органічними вигнутими лініями. Ця приголомшлива студія втілює в собі поєднання підвісного світильника та бра унікальної форми.

Виберіть прохолодну палітру кольорів

Скандинави черпають натхнення в декорі з природи, а це означає, що їхня палітра кольорів часто відображає ландшафт. Подумайте про плямисту зелень і безтурботний синій фіорд, а також про натуральні матеріали, такі як м’ята білизна та необроблене світле дерево.

Додайте велику рослину

Чітка біла палітра кольорів і мінімалістські чорно-білі меблі можуть зробити кімнату суворою і клінічною. Подумайте про те, щоб внести всередину вулицю за допомогою великої рослини або дерева, такого, як ця унікальна квартира в Стокгольмі. Не перестарайтеся. Грубий мішок із мішковини або м’ятий паперовий пакет надають характеру чистому нейтральному простору.

Прикрасьте предметами різної висоти

Скандинави розуміються на створенні ідеально збалансованого інтер’єру. Вони дотримуються двох ключових правил при прикрасі комодів, консолей та полиць: предмети мають бути різної висоти, і вони повинні відображати вашу індивідуальність та почуття стилю. Ця шведська спальня – ідеальний приклад. Високий витвір мистецтва в рамці додає висоти разом з меншими вазами та іншими предметами, згрупованими разом таким чином, щоб вони виглядали акуратно, а не захаращеними.

Використовуйте максимально відкритий простір

Скандинави звикли жити у невеликих приміщеннях та навчилися максимально ефективно використовувати кожен сантиметр, включаючи бажані відкриті майданчики. Максимально використовуйте балкон, повісивши гамак у кутку, повісивши рослини та прикрасивши його аксесуарами із міцних натуральних матеріалів, наприклад, плетеним джутовим пуфиком.

Використовуйте кожен сантиметр простору для зберігання

Привнесіть ту саму філософію до приміщення і вивчіть аспекти кожної кімнати, які повною мірою не використовуються. Чи є глуха стіна у передпокої? Додати барвисті гачки для сумок і пальто. Чи є місце над дверним отвором? Розширте книжкову полицю, як у цьому будинку, щоб створити стіну бібліотеки.

Прийміть білий простір

Скандинави творчо підходять до максимізації свого простору, але вони цінують елегантну простоту глухої стіни. Ця крихітна спальня виглядала б надто захаращеною картинами в рамах, тому власники вирішили додати кольори за допомогою постільної білизни та залишити стіни порожніми, щоб відбивати природне світло.

Увімкніть натуральні матеріали

Цей величезний плафон відразу притягує погляд, змушуючи кімнату здаватися більше, ніж вона є насправді – зверніть увагу, мешканці квартир!

Чи відчуваєте, що ваш простір виглядає занадто строго чи здається непривабливим? Врівноважуйте різкі лінії аксесуарами з натуральних матеріалів, такими як джутовий килимок, кошики для квітів або підвісний світильник.

Використовуйте скляні перегородки для поділу простору

Оформлення маленької студії не повинне обмежувати ваш стиль. Проявіть творчий підхід та встановіть скляні перегородки, як це зробили у цьому стокгольмському будинку. Він візуально поділяє простір, не створюючи відчуття тісноти.

Зіставте старі та нові меблі

Дизайнери інтер’єрів знають, що прикраса будинку – це турбота, і якщо кожен предмет меблів та аксесуар абсолютно новий, він ризикує виглядати надмірно надуманим або схожим на будинок демонстрації. Натомість меблі повинні розповідати історію про тих, хто нею користується. Ця біла спальня досягає цієї мети, змішуючи vintage та новий декор з різних матеріалів, таких як необроблене дерево та матова латунь.

Залишіть мостини необробленими

Світле дерево часто зустрічається у данських та шведських будинках. Воно добре поєднується зі світлою палітрою кольорів і додає необроблену природну текстуру білому простору. Виберіть неполіровані дерев’яні мостини і прийміть природні недоліки, щоб створити затишну кімнату без суєти.

Прокрутка до верху