8 способів сповільнити біологічне старіння на 6 років

Якщо ви хочете уповільнити біологічне старіння, є науково доведені речі, які ви можете зробити, на думку дослідників. Проаналізувавши понад 6500 дорослих, нове дослідження виявило чіткий зв’язок між хорошим здоров’ям серцево-судинної системи (як виміряно контрольним списком Life’s Essential 8 Американської кардіологічної асоціації ) та уповільненням біологічного старіння. 

Дослідження показало, що дорослі з хорошим серцево-судинним здоров’ям були приблизно на шість років біологічно молодші за свій хронологічний вік.

Виявили, що покращення здоров’я серцево-судинної системи пов’язане з уповільненим біологічним старінням, виміряним за фенотиповим віком. Також виявили зв’язок, що залежить від дози – у міру того, як здоров’я серця покращується, біологічне старіння знижується. Фенотиповий вік є практичним інструментом для оцінки процесу біологічного старіння нашого організму та сильним предиктором майбутнього ризику захворювань і смерті. Вони також виявили, що вісім звичок, які отримали назву Life’s Essential 8, можуть допомогти вам жити довше. 

1. Дотримуйтесь здорової дієти

Не дивно, що здорове харчування сприяє довголіттю. Кілька досліджень виявили зв’язок між неправильним харчуванням і збільшенням серцевих захворювань. 

2. Будьте активнішими

Ще один простий крок: більше рухатися корисно для вашого здоров’я та може покращити ваші шанси прожити довше. 

3. Киньте курити

Куріння є одним із головних винуватців раку, якому можна запобігти. Дослідники стверджують, що припинення куріння може допомогти підвищити ваші шанси на довше життя. 

4. Отримайте здоровий сон

Спіть більше і живіть довше, кажуть дослідники. За даними Sleep Foundation, споживання достатньої кількості Z покращує настрій, сприяє здоров’ю серця, регулює рівень цукру в крові, покращує розумові функції, відновлює вашу імунну систему, допомагає зняти стрес і сприяє втраті ваги. 

5. Підтримуйте здорову вагу

Підтримка здорової ваги, яка, як правило, передбачає правильну дієту та фізичні вправи (обидва в списку), також покращить тривалість життя. 

6. Контролюйте холестерин

Якщо ви хочете жити довше, контролюйте рівень холестерину, кажуть дослідники. Знову ж таки, це може включати покращення вашої дієти. 

7. Дивіться рівень цукру в крові

Ще один пов’язаний з дієтою спосіб прожити довше? Зверніть увагу на рівень цукру в крові, переконайтеся, що він стабільний. 

8. Контролюйте артеріальний тиск

І останнє, але не менш важливе: дослідники рекомендують контролювати артеріальний тиск. Якщо ваш артеріальний тиск занадто високий або занадто низький, це може призвести до летальних захворювань. 

Прокрутити вгору