Азіатський дзен-дизайн інтер’єру – найкращий спосіб освоїти його

Коли ви прагнете перенести азіатський дзен-дизайн інтер’єру у свій дім, які найкращі способи авторитетно оволодіти зовнішнім виглядом? Щоб надихнути вас, ми розглядаємо ефективні способи зробити так, щоб стиль дизайну інтер’єру працював у вашому домі. Тут є все, що потрібно знати: від того, що знайти джерело, до того, що святкувати.

Що таке дзен?

Слово дзен є японською вимовою китайського терміну “чань”, який, у свою чергу, насправді є китайським способом вимови “дх’яна”, санскритського слова для поняття медитації. 

У наш час термін дзен використовується для опису стану самоусвідомлення нашого місця у Всесвіті, а також для того, щоб перебувати в мирі зі своїми думками.

Отже, що таке азіатський дзен-дизайн інтер’єру?

Азіатський дзен-дизайн інтер’єру – це стиль, який спрямований на підкреслення відчуття гармонії, рівноваги, спокою та простоти у вашому домі.

Він черпає натхнення як з концепції дзен, так і з важливості включення природи у ваш декор, який часто зустрічається в азіатських будинках.

Результатом є унікальний стиль інтер’єру, який є простим і мінімальним, але також містить багато шарів.

Що вам сподобається в азіатських інтер’єрах дзен:

 • Хоча спочатку відмова від кількох предметів може здатися важкою, використання цього більш мінімалістичного стилю дозволить вам отримати максимум від безладу в домі (і житті!)
 • Ви відчуєте себе розслабленим і спокійним у тому місці, де, ймовірно, колись було більш зайнято й безладно
 • Ви створите міцніший зв’язок із природою

Як створити найбільш розслаблюючий азіатський дзен інтер’єр

Перш ніж зупинитися на характерних рисах азіатського дзен-інтер’єру, ми хочемо, щоб ви запам’ятали один важливий момент. 

Звичайно, певні кольори та мотиви можуть допомогти вам посилити цей стиль, але не забувайте, що в основі дзен-декору лежить відчуття спокою, а не особливі риси. 

Ось чому ми рекомендуємо віддати перевагу тому, що працює для вас особисто, коли мова йде про відчуття спокою та рівноваги.

Виберіть природну палітру…

Як ви вже знаєте, природа займає центральне місце в азіатських дзен-інтер’єрах, і це багато в чому. Найбільш очевидним є той факт, що палітри дзен зазвичай обертаються навколо природних кольорів.

Щоб посилити відчуття спокою в цьому стилі, ми рекомендуємо вибрати найбільш нейтральні та природні відтінки в найм’якіших тонах для ваших основних і додаткових кольорів, як-от білий, різні відтінки бежевого або сірого.

Що стосується акцентів, деякі популярні варіанти… ну, звичайно, все ще природні кольори, але в більш яскравих відтінках (наприклад, зелений, жовтий, помаранчевий і синій).

… і натуральні тканини

Ще один дзен-спосіб відзначити свій зв’язок із природою – вибрати натуральний текстиль замість безособових синтетичних варіантів. Таким чином ви також зміцните їх відчуття комфортної легкості та затишку, що може допомогти вам почувати себе вдома більш розслаблено.

Деякі популярні дзен-тканини – це льон, бавовна та вовна, і ви можете використовувати їх кількома способами, від великих штор до найменших декоративних подушок.

… і справжні природні елементи

Хоча квіти, які потребують особливого догляду, які можуть відвернути вас своїми ароматами, не дуже популярні в азіатських інтер’єрах дзен, рослини є ключовими. 

Вони надзвичайно важливі для цього стилю завдяки своєму заспокійливому ефекту, тому що вони забезпечують кисень і тому, що вони можуть підсилити вашу палітру заспокійливою зеленню.

Деякі з найпопулярніших видів, які ви можете вибрати, щоб додати це відчуття дзен, це дерева бонсай, бамбук, зміїна трава та рослина драцена.

Але рослини — не єдиний спосіб привнести природу в інтер’єр азіатського дзен!

Насправді каміння, галька та водні споруди також можуть допомогти вам розслабитися, відчуваючи зв’язок із зовнішнім світом. Навіть краще? Поєднайте їх, створивши власний альпінарій у приміщенні або поруч із внутрішнім двориком.

Якщо у вас не вистачає місця для одного, ви все одно можете вибрати замість нього менший стіл для згрібання піску або гравію. Загрібати візерунки та лінії в пісок — це відома дзенська звичка, щоб принести спокій і ясність, коли вам здається, що ви не можете контролювати свої турботи.

Важливість світла

Забудьте про найяскравіші люмінесцентні накладні світильники! Азіатський дзен-інтер’єр — це святкування природного сонячного світла та невеликих джерел світла.

Хоча великі вікна та широко відкриті підлоги є ключовими, ми знаємо, що це не завжди варіант залежно від планування вашого будинку.

Якщо це так, не хвилюйтеся: ви все ще можете зосередитися на кількох менших лампах, щоб контролювати їх інтенсивність і створювати різну атмосферу залежно від ваших потреб і настрою.

Наприклад, деякі типові азіатські дзен освітлювальні прилади та ідеї:

 • Торшери
 • Маленькі настільні лампи
 • Японські ліхтарики
 • Свічки

Коли справа доходить до штор, існує два основних погляди на дзен-декор: ви можете вибрати більш товсті моделі, щоб створити відчуття інтимності та зменшити зовнішній шум (це особливо розумно, якщо ви живете в гучному районі міста), або піти в протилежний напрямок з деякими прозорими шторами, які підкреслюють елемент світла.

Зробіть свій дім азіатського дзен мінімалістичним

Азіатські дзен-інтер’єри також досить мінімалістичні. Зрештою, як ви можете зосередитися на спокої та рівновазі, якщо вас оточує та відволікає безлад?

Ось чому ми настійно рекомендуємо розпочати вашу подорож азійським дзен зі змістовного розведення.

Це не означає, що ви повинні позбутися всіх своїх фотографій і декоративних предметів, а радше, що ви повинні подумати про те, щоб зберегти лише ті, які мають особливе значення або дійсно дорогі вам. 

Як каже Марі Кондо, перегляньте кожен свій предмет і запитайте себе, чи викликає він радість чи ні.

Якщо ні, ймовірно, йому не місце у вашому мінімалістичному дзен-будинку.

Вибирайте обтічні меблі

Ще один спосіб зберегти цей мінімалістичний настрій, уникаючи захаращеного вигляду, — це використовувати меблі з чіткими та простими лініями.

Намагайтеся уникати декоративних і відволікаючих деталей. Замість цього віддавайте перевагу меншій кількості, але якіснішим виробам з дерева чи інших натуральних матеріалів.

Щоб ще більше підсилити це відчуття рівноваги, шукайте низькі меблі в японському стилі, які є миттєвим подарунком азіатських інтер’єрів дзен. Це допоможе вам підтримувати візуальний потік вашої кімнати без перерв, заохочуючи вас почуватися більш приземленими. 

Наприклад, не дивно, що найпопулярнішим типом ліжка в будинках дзен є культове ліжко-платформа.

Думай босоніж

Ходьба босоніж може допомогти вам відчути себе більш приземленими та пов’язаними з природою, навіть коли ви перебуваєте в приміщенні.

Ось чому не було б поганою ідеєю вибрати рішення для підлоги, які заохочують вас робити це… без ковзання.

Наприклад, розгляньте дерев’яний паркет, підлогу зі смолою або нейтральний килим.

Якщо ви не бажаєте переробляти всю підлогу, ви можете поекспериментувати з кількома натуральними килимами (особливо з чистої бавовни, м’якої вовни або соломи), щоб додати відчуття комфорту.

Фірмові елементи азіатського дзен інтер’єру

Наразі ви знаєте, що справжній азіатський дім дзен повинен зосереджуватися на досягненні правильного відчуття балансу та спокою для тих, хто в ньому живе, а не слідувати певним тенденціям.

Однак, якщо ви шукаєте більш відчутне натхнення, ось невеликий підсумок найхарактерніших елементів азіатського дзен (і кількох додаткових):

 • Розсувні двері
 • Ліжка-платформи та інші види низьких меблів
 • Ширми та перегородки для створення особливих зон
 • Рослини 
 • Альпінарій та/або заглиблений стіл
Прокрутка до верху