красный цвет в дизайне

Червоний колір у дизайні будинку

При правильному використанні червоного кольору можна отримати яскраве, стильне приміщення, яке розкриває харизматичність його господарів.

Однак при неправильному застосуванні цей колір може дратувати, виглядати вульгарно, зорово “тиснути” на людину.

По фен-шуй червоний колір у дизайні відносять до так званих «чоловічих» кольорів, він символізує владу, вогонь, лють.

Існує таке поняття, як лікування кольором. Червоний рекомендують людям із проблемами печінки, схильним до депресивного стану. А також червоний колір небажаний для людей з проблемами з психікою, дратівливістю, хворобами зору.

При правильному використанні цього кольору він здатний покращувати настрій, підвищувати апетит, створювати відчуття розкоші та краси.

При першому експерименті не варто занадто захоплюватися і робити кімнату повністю червоною. Достатньо буде деяких елементів декору, картин, вазонів, килима, статуеток та прикрас.

Безпрограшно виглядає червоно-білий антураж кімнати, він зовсім не нудний, як може здатися спочатку, червоно-біле оформлення виглядає стильно і динамічно, особливо якщо використані плавні переходи кольорів з одного в інший. У червоно-білому інтер’єрі можна використовувати орнаментальні елементи декору або меблів. Однак головне не перестаратися, якщо візерунки покривають меблі, то стіни краще зробити однотонними, якщо вибрали візерунчасті шпалери, то меблі повинні бути стриманішими.

Якщо хочете досягти більш спокійного ефекту, можна використовувати прийом «червоне на білому».

При цьому елементів декору червоного кольору має бути якнайменше. Наприклад, картина в червоних тонах на білі стіни, червона скатертина на столі при білих стільцях і білих меблів кухні. За бажання зробити оформлення кімнати динамічнішим варто використовувати прийом «біле на червоному», він протилежний попередньому оформленню, проте виглядає більш агресивним і яскравим.

Прокрутити вгору