интерьер дома в стиле прованс

Інтер’єр будинку в стилі “прованс”

Свою назву прованський стиль отримав від однойменної сільської провінції, розташованої на Півдні Франції.

Потрібно відзначити, що інтер’єр будинку в стилі прованс схожий на кантрі стиль, але при цьому в ньому відбився дух південної Франції, а саме розмаїття світла, неповторні квіткові пейзажі, насичені фарби яскравого сонця та бірюзового моря, запахи спецій, природність, простота та наївність. .

Основна палітра інтер’єру будинку в прованському стилі створюється за допомогою таких кольорів, як білий, молочний, кремовий, бірюзовий, колір морської хвилі, оливковий, блідо-зелений, теракотовий, охри.

Ці кольори, що ніби вигоріли під сонцем, створюють особливу атмосферу спокою і умиротворення. Стіни та стелі найчастіше забарвлені у білий або світло-бежевий кольори. Якщо основні поверхні у прованському стилі мають однотонне забарвлення, то текстиль та аксесуари найчастіше використовуються в квітковий малюнок, смужку або клітинку.

інтер'єр будинку в стилі прованс3

Однією з характерних рис прованського стилю в інтер’єрі є застосування натуральних матеріалів.

Оздоблення приміщень просте і навіть дещо грубе — штукатурка, дерево, натуральний камінь і цегла. Для підлоги використовується дошка, пофарбована в світло-коричневий або теракотовий колір, або таких же кольорів плитка. Стелі просто оштукатурені, допускаються фарбовані дерев’яні балки. Двері та вікна прості дерев’яні білого кольору. Вікна найчастіше арочні або від підлоги до стелі, причому обов’язково використання решетування.

інтер'єр будинку в стилі прованс2

Меблі в прованському стилі прості і ґрунтовні, як правило, дерев’яні фарбовані, ковані і плетені.

Популярними предметами меблів є комоди, невисокі шафи, буфети, масивні столи, лави. Ліжка мають дерев’яне або коване узголів’я, а дивани оббиті натуральними тканинами. Що стосується освітлення, то обов’язковий атрибут прованського стилю – це ковані світильники з абажурами з тканини з квітковим орнаментом або смужкою.

інтер'єр будинку в стилі прованс4

Для прикраси інтер’єру використовуються квіткові пейзажі, натюрморти, декоративні тарілки, дзеркала в фарбованих або кованих рамах, а також багато рослин, як живих у невеликих вазонах глиняних, так і засушених пучків трав. Тканини з бавовни з квітковим малюнком додають інтер’єру в стилі провансу ще більше наївності та провінційності.

інтер'єр будинку в стилі прованс1

Інтер’єр будинку в стилі прованс – вимагає мінімум коштів, при цьому відрізняється різноманітністю.

Він припаде до смаку шанувальникам комфорту, простоти та затишку.

Прокрутити вгору