стиль прованс 1

Стиль прованс: втілення у квартирі інтер’єру з французьким акцентом

Які асоціації виникають у вашій голові, коли ви чуєте про стиль “прованс”? Французькі провінції, невеликі затишні будиночки серед полів лаванди, затишок та витонченість… Подібний стиль, знаючи всі тонкощі, можна створити і в українській квартирі.

“Стержень” провансу – це меблі. Стільці з справжнього дерева, ковані ніжки столів, плетені крісла та м’які перини на ліжках – ось що одразу відрізняє цей стиль від багатьох. Добре, якщо на меблів будуть штучно вибілені деталі: вони ніби говорять про те, що столу чи секретеру чимало років і він давно тішить своїх господарів.

стиль прованс 3

Що ж стосується обробки підлог в стилі прованс, стін і стелі, тут доречні тверді грубі фактури.

Поштукатурена стеля, нерівно пофарбовані стіни та паркет на підлозі підкреслять простоту стилю.

Вибираючи кольори для вітальні чи спальні у стилі прованс, зверніть свій погляд на пастельні тони та м’які переходи відтінків. Монохромія тут недоречна: бежевий цілком поєднується з ніжно-бузковим або рожевий – з оливковим.

стиль прованс 2

Стиль “прованс” сподобається тим, хто любить прикрашати свій будинок вазочками, подушками, статуетками або картинами. Чим більше аксесуарів займуть своє місце на стінах, столах та тумбочках – тим краще. Найчастіше любителі провансу поміщають в інтер’єр фарфорові статуетки півнів чи ангелів.

Текстильні вироби краще вибирати лише з льону та бавовни, жодної синтетики. Колір їх повинен бути м’яким, не яскравим, немов вигорілим на сонці. На кухні буде дуже красиво виглядати скатертина з грубуватою вишивкою.

Не забувайте про лаванду – основну квітку стилю “прованс”. Сухі букетики, саші для аромату або просте ефірне масло, додане у воду під час миття підлоги, нададуть атмосфері чистоти та затишку.

стиль прованс

Для спальні добре підійде ліжко з гнутими, кованими спинками та невеликий м’який килимок на підлозі. У вітальні можна красиво розставити букети лаванди та повісити блакитні штори на вікна, а у дитячій — постелити білизну з вишитими на ній квітками лаванди.

Прокрутити вгору