японский стиль_1

Культура та філософія японського стилю

Як і Китай, Японія своєю давньою культурою та своєрідними традиціями підкорює уми жителів інших країн. Складна історія цієї держави, її суворі природні умови, безумовно, залишили свій відбиток у філософії.

Зовнішні впливи, зокрема релігійні та культурні, також зробили внесок у створення загальної картини японського стилю.

японський стиль

Вся сукупність обставин стала джерелом неповторних особливостей тієї Японії, яку сьогодні знає світ.

Японський стиль у ландшафтному дизайні – явище так само складне та багатопланове. Як японська культура, і японські сади мають безліч проявів. Одне з них – знамениті сади каміння, створювані для глибоких медитацій, споглядання та роздумів. Ці композиції несуть воістину філософський сенс, що передається мінімум зовнішніх деталей. Лише каміння та пісок, пісок та каміння – але наскільки виразні та неповторні ці абстрактні сади!

японський стиль_1

Квітуча сакура – ​​це також японський сад. Любовування її цвітінням – давня традиція, церемонія, порядок якої дотримується з віку у століття, не змінюючись навіть у сучасному світі. Взагалі, споглядання – це саме те, заради чого, як правило, створюється японський сад: занурення в себе або злиття з навколишнім пейзажем – це настрої, сади почуттів, думок.

японський стиль_2

І пейзажні сади з химерно вигнутими деревами, що відбиваються в гладі озер, характерними містками та неодмінним камінням – це теж японський стиль.

японський стиль_3

Японський стиль може проявляти себе по-різному, але при цьому єдиним залишається глибинний філософський зміст композиції. Тут сади створюються не просто так, «для краси». Тут краса наповнена сенсом, який глядач прагне осягнути, відчути задум творця і перейнятися ним.

Японський сад гарний будь-якої пори року і з різних точок відкривається по-різному. Ця мінливість теж є глибоко символічною і є характерною особливістю стилю.

Прокрутити вгору