личная библиотека

Облаштування особистої бібліотеки

Особиста бібліотека — це місце, де зберігаються знання, накопичені століттями, і де приємно провести час.

Але перш ніж розміщувати в кімнаті стелажі з книжками, необхідно врахувати всі аспекти.

Зонування приміщення

Найкраще місце для зберігання книг — якнайдалі від прямих сонячних променів, а також від протягів та вогкості. Книги не виносять різкої зміни температури і не зазнають підвищеної вологості, тому краще не розміщувати стелаж поруч із батареєю або вікном.

Освітлення

Найкраще освітлення для особистої бібліотеки – це яскраве та тепле основне світло та маленькі додаткові світильники, розташовані поруч із місцем для читання.

Колірне рішення

Через різнокольорові корінці книг у кімнаті досить важко підібрати певну колірну гаму, тому найкраще вибирати нейтральні та спокійні кольори та їх відтінки.

Меблі

Стиль меблів може бути абсолютно будь-яким. Стелажі для книг варто вибирати дуже ретельно, тому що деякі полиці не можуть умістити особливі формати книг, тому про це варто подумати заздалегідь.

Детальні правила зберігання книг в особистій бібліотеці

1. Бруд. Щоб уберегти дорогоцінні видання від бруду та скупчення пилу, найкраще придбати стелажі з дверцятами. Це значно зменшить проникнення бруду на книги.

2. Свіже повітря. Він корисний як для людей, а й у книжок. Приміщення, де зберігаються книги, слід частіше провітрювати, щоб не утворювалося затхле і старе повітря, в якому поширюються шкідливі бактерії.

3. Температурний режим. Книги не зазнають різкої зміни температури, а також надто низької чи високої. Через перепади або неправильну температуру книги можуть почати втрачати свою структуру і цілісність.

4. Вологість. Ні для кого не секрет, що книги не люблять вогкість, але мало хто знає, що на них погано впливає надто сухе повітря. Зневоднені сторінки швидше зношуються та втрачають свій вигляд. Оптимальна вологість – 50%.

Прокрутити вгору