Штори в інтер’єрі вітальні

Найважливішим місцем у квартирі є вітальня. Тут можна розслабитись після трудового дня, поспілкуватися з сім’єю або прийняти гостей. Тому ця кімната має відрізнятися особливим інтер’єром, створюючи атмосферу гостинності.

Для вітальні часто купують дорогі тканини з найкращих матеріалів, використовують різноманітні декоративні елементи, ламбрекени, штори в інтер’єрі вітальні.

Якщо раніше гарні штори використовували для того, щоб сховати вади квартири, наприклад систему опалення, то зараз вони, навпаки, вносять красу і створюють стильний інтер’єр.

Штори в інтер’єрі вітальні, як правило, складаються з двох елементів – вертикальних та горизонтальних.

Вертикальні це самі штори, зібрані зав’язками, пов’язані вузлом або прикрашені іншими елементами. Горизонтальний елемент штор прикриває карниз та виконує роль прикраси. Щільні штори краще розбавити тонким тюлем різних кольорів, що поєднується із основним тоном штор. Так як штори у вітальні часто розсувають та засувають, то для кожного стану штор можна скласти окремий закінчений дизайн. Тоді оформлене вікно матиме два стилі — денний та вечірній, кожен з яких відрізнятиметься, але не порушуватиме загальну стилістику.

Щоб вітальня мала єдиний стиль, потрібно підбирати штори відповідно до меблів та оформлення вітальні, а також не відхилятися від заданої колірної палітри.

Малюнок штор може перетинатися з малюнком на деяких елементах інтер’єру, наприклад декоративних подушках. Часто використовують тканини зі смугастим малюнком. Такий же малюнок можна перенести на штори, але важливо не переборщити з акцентуванням повторюваного елемента, інакше вітальня виглядатиме незграбно. Найкращим рішенням буде використання тканин світлих кольорів. Іноді центральним елементом виступають штори, а навколо них уже малюється оформлення простору вітальні.

Особливу увагу варто привернути до уваги використання ламбрекена.

Як правило, ламбрекени не пересуваються по карнизу, або обмотані навколо нього, або натягнуті на каркас, перетворюючи тканину на волани. Однак, такий елемент можна використовувати тільки в класичному стилі. Колір ламбрекену частіше темніший за основну тканину штор. Можна використовувати від одного до кількох ламбрекенів різного кольору, але обов’язково однієї кольорової тональності. Їх можна прикрашати різноманітними елементами декору. Також ламбрекени можуть відрізнятись один від одного матеріалом тканини. Варто запам’ятати важливий момент – якщо використовується тканина з малюнком, то лише один елемент штор має бути створений за допомогою такої тканини. Інші елементи штор в інтер’єрі вітальні мають бути однотонними.

Використовуючи різні поєднання тканин та кольорів, можна домогтися відображення різних стилів.

Наприклад, якщо використовувати важку тканину темних кольорів у поєднанні з довжиною штор, що утворює об’єм, можна досягти стилю модерн. Стиль ампір поєднує використання легких тканин, дрібних малюнків і багато декоративних елементів — стрічок, зав’язок, шнурів. Стиль кантрі найчастіше використовується для оформлення заміських будинків. Такий стиль передбачає використання простих фактурних тканин та відсутність ламбрекенів та інших складних елементів.

Вибір штор для вітальні зводиться до аналізу загального простору. Залежно від розмірів вітальні, ступеня освітленості, розмірів стелі підбираються різні оформлення штор та колірна гама.

Прокрутити вгору