Як прикрасити кімнату темними кольорами, не створюючи нудного вигляду

Оздоблення інтер’єру темними кольорами може стати чудовим способом створити вишуканий і позачасовий вигляд. Однак це також може призвести до відчуття нудності, якщо певні темні кольори переважають у просторі.

Хоча тенденції темних кольорів можуть бути неймовірно ефективними, завжди важливо підтримувати баланс, щоб створити цілісний образ, який не здається похмурим. Розглянувши кілька елементів дизайну, дизайнери інтер’єру кажуть, що ви можете успішно використати ці яскраві кольори у своїх ідеях домашнього декору.  

Декорування темними кольорами не обов’язково повинно створювати нудну атмосферу. Насправді воно може створити неймовірно вишуканий і привабливий простір, якщо це зробити продумано.

Оздоблення темними кольорами, не створюючи відчуття нудності кімнати, цілком можливо, але баланс є ключовим. Коли ви прикрашаєте кімнату нейтральною палітрою, по кімнаті розбивається достатньо світла, щоб допомогти вам розрізнити різні текстури, форми та відтінки нейтрального кольору в кімнаті. Це стало можливим завдяки тому, що світлі кольори відбивають більше світла.

Навпаки, при оформленні кімнати темними кольорами більша кількість світла поглинається темнішими предметами та фарбою, через що вашим очам буде важко розрізнити різні предмети та темніші відтінки кольорів. Ось чому кімната виглядає просто нудною та плоскою.

Нижче ми розглянули п’ять різних ідей дизайну та декору, які дизайнери інтер’єрів часто використовують, щоб забезпечити баланс із темними кімнатами, гарантуючи позачасовий вигляд, який уникає помилок дизайну інтер’єру . 

1. Наповніть кімнату кольором

Якщо ви перебуваєте на стадії планування дизайну кімнати в темних тонах, оберіть ідею фарбування та скористайтеся кольоровим підходом. Це додасть драматизму та створить відчуття затишку, вдаючись до насиченої природи цих відтінків, а не мінімізуючи їх. 

Прийміть темряву та створіть драматичний та інтимний інтер’єр із насиченим кольором підходом. Кольорове просочування – це просто використання одного кольору або тісно пов’язаних кольорів від плінтусів до стелі та всього, що знаходиться між ними, включаючи стіни, віконні рами, двері та радіатори, – забарвлення вашого інтер’єру в колір. Хоча насиченість кольором не може зробити маленьку кімнату більшою, вона може охопити розмір простору та створити щось, що підніме настрій і буде привабливим, привабливим і сучасним. 

Використання темнішого кольору, особливо в маленькому або тьмяному просторі, може здаватися сміливим. Але введення темного кольору може творити чудеса та створювати справжнє відчуття затишку. У той час як світлі кольори «відступають», темні кольори «наступають», і маленька кімната, пофарбована в насичено-блакитний колір, завжди буде виглядати більш привабливою, ніж маленька кімната, пофарбована в білий колір.

2. Вибирайте теплі темні кольори

Вибираючи темні фарби для будь-якої кімнати, експерти стверджують, що вибір теплих тонів може допомогти переконатися, що ваша кімната не буде нудною, замість чогось набагато прохолоднішого, наприклад декорування сірим. 

Використання дуже темних кольорів може створити відчуття інтимності та охоплення, однак цей підхід може здаватися суворим. Вибирайте теплі темні з червоним, коричневим або жовтим компонентом кольору. Більш теплі альтернативи чорному, такі як шоколадний колір або фіолетово-коричневий, сприйматимуться як чорні, але відображатимуть тепло та м’якість, якої не виявляють більш холодні чорні тони.

Гра зі значеннями світла в схемі темних кольорів є надзвичайно важливою. Вибирайте тіні, які мають глибину та насиченість, але не надто важкі. Глибокі темно-вугільні, темно-сині або дорогоцінні тони, такі як смарагд чи сапфір, створюють елегантну привабливість, але не пригнічують.

3. Додайте розкішні аксесуари

Оздоблення аксесуарами також може добре працювати, щоб темні кольори не виглядали тьмяними, надаючи кімнаті цікаві текстури та оздоблення. Подумайте про використання плюшевих килимів, оксамитової оббивки або тактильних елементів, як-от штучне хутро чи тканий текстиль, щоб створити контраст і візуальний інтерес на тлі темних відтінків. 

Багато різних матеріалів додадуть баланс темній кімнаті, але зосередьтеся на тих, які відбивають світло, наприклад, латунні лампи, щоб додати тепла та створити баланс. Атласна, шовкова або металева обробка на подушках, шторах або меблях може відбивати світло, додаючи світла серед темних тонів, запобігаючи відчуттю кімнати плоскою або похмурою.

4. Зосередьтеся на освітленні

Як і в будь-якій схемі декору, важливо зосередитися на ідеях освітлення. Освітлення відіграє важливу роль у формуванні відчуття кімнати, і в кімнатах з великою кількістю темних кольорів ви захочете зробити це правильно. 

Освітлення також відіграє важливу роль у тому, щоб простір не виглядав нудним. Для таких типів приміщень зосередьтеся на створенні теплого навколишнього освітлення для вечора, яке посилить відчуття настрою та затишку, а не щось надто різке. Використання стратегічно розташованих настінних бра або торшерів і розсіювачів світла допоможе розсіяти світло по всьому простору, а також допоможе кімнаті не виглядати нудною та одновимірною. 

5. Вибирайте світлі меблі

Якщо у вашій кімнаті темні кольори стін, це не означає, що меблі повинні відповідати. Щоб кімната виглядала піднесеною, поєднайте темну гамму з меблями світліших кольорів, щоб додати балансу. Щоб оформити кімнати темними кольорами, не створюючи відчуття нудності, почніть із додавання контрастних світлих відтінків до меблів. Цей баланс допомагає запобігти тому, щоб простір виглядав занадто важким або похмурим.

При створенні стилю з урахуванням балансу, темні кольорові схеми можуть стати чудовим способом створення кімнат, які виглядають затишними та витонченими. Оформляючи кімнату в цих яскравих відтінках, візьміть до уваги ці п’ять порад, щоб отримати цілісний кінцевий результат. 

Прокрутка до верху