Дизайн інтер’єру дитячої кімнати

При облаштуванні інтер’єру своєї квартири чи будинку однією з ключових є дитяча кімната.

Це найцікавіше і водночас найскладніше приміщення. Саме від того, наскільки вдало вдасться оформити дизайн інтер’єру дитячої кімнати, безпосередньо залежатиме розвиток характеру дитини та її як особистості.

Головний принцип облаштування дизайну інтер’єру дитячої кімнати полягає у багатофункціональності та різноманітності.

Внутрішнє облаштування такого приміщення має розвивати у малюка уяву та надавати йому різні можливості для проведення часу за іграми та улюбленими заняттями. Щоб дитяча кімната мала всі ці властивості, професійні дизайнери використовують метод зонування.

Вільний простір, в якому малюк проведе багато років свого життя, має поділятися на навчальну та ігрову зони, а також зону відпочинку.

При організації останнього найбільш підходящим варіантом є придбання двоярусного ліжка. Завдяки її наявності можна заощадити багато вільного простору, використавши його для розміщення ігрової зони та письмового столу. Крім того, фахівці рекомендують розташувати у дитячій кімнаті невеликий спорткомплекс.

Навчальна зона кімнати для малюка, в якій обов’язковою є письмовий стіл, повинна мати високоякісне освітлення.

Адже світло в дизайні інтер’єру дитячої кімнати дуже важливе значення. За рахунок застосування різних способів освітлення можна отримати оригінальні світлові ефекти. Наприклад, застосування в кімнаті неонових ниток, що світяться, надасть їй воістину казкового вигляду, які можна встановити у віконному отворі. А якщо використовувати точкові світильники, можна виділити певні елементи інтер’єру дитячої.

Важливо пам’ятати, що при облаштуванні інтер’єру дитячої кімнати не варто захоплюватися різними архітектурними деталями. Арочні отвори, ліпнина, багаторівневі стелі, подіуми та сходи будуть приносити радість тільки батькам, але ніяк не малюкові, оскільки вони для нього є абсолютно марними.

Одним із основних елементів дизайну інтер’єру дитячої кімнати є меблі.

Що потрібно врахувати під час її покупки? Насамперед варто звернути увагу на фурнітуру: наскільки міцно тримаються ручки, чи є болти, шурупи, що випирають, і т. п. Також варто подивитися на якість обробки меблів. Потрібно вибирати тільки багатофункціональні меблі. Адже якщо малюкові спочатку буде цілком достатньо ліжка, шафи та поличок для іграшок, то поступово дорослішаючи, йому знадобиться значно більша кількість меблів. Саме тому для кімнати дитини ідеальним варіантом стануть меблі-трансформери.

Ніколи не варто забувати: діти є дітьми, а їхня головна стихія — це ігри. Тому потрібно намагатися привчити себе до постійного невеликого хаосу у своєму житлі, але мінімізувати його, зрозуміло, можна.

Прокрутити вгору