зонирование детской комнаты мебелью

Зонування дитячої кімнати. Ідеї ​​та матеріали

При оформленні дитячої особливу увагу варто приділити зонуванню кімнати. Це допомагає логічно та комфортно оформити простір для дитини. Правильне зонування дитячої кімнати дозволяє кожному мати власне місце, що відповідає його віку та підлозі.

Є кілька способів зонування.

зонування дитячої кімнати

 – Зведення додаткових конструкцій – стіни, перегородки, арки, подіуми, розсувні двері.

зонування дитячої кімнати_1


Для створення таких конструкцій можна використовувати гіпсокартон або фанеру – міцний і водночас легкий у використанні матеріал. Для динамічнішого дизайну підійдуть перегородки вигнутої, неправильної форми, для створення строгості в інтер’єрі – прямі, лаконічні лінії. Фальшстени можуть бути повноцінними перегородками або лише частиною стіни – не діставати по висоті до стелі. Розсувні двері простий та ефективний варіант зонування. Використовуваний матеріал дуже різноманітний: матове скло, рисовий папір, вітражі.

зонування дитячої кімнати меблями

 – Зонування дитячої кімнати за допомогою меблів.

Найбільш доступний у своєму рішенні спосіб зонування у кімнаті. Спинка дивана, висока етажерка візуально розділять простір на функціональні зони. Таким чином, можна відокремити ігрову зону від спальної. Якщо до високого стелажу з книгами з різних боків приробити на робоче місце, отримаємо зручний і економічний за площею варіант робочих місць для 2-х дітей.

зонування дитячої кімнати шторами

 – Декоративний.

Питання візуального зонування можна вирішити і більш простим способом декоруванням. За допомогою штор, освітлення, різного оздоблення, кольору.

Штори можуть бути щільними та прозорими, чим легше матеріал, тим більше відчуття простору. Тому у невеликій за площею кімнаті варто використовувати легкі напівпрозорі тканини або ниткові штори.

зонування дитячої кімнати освітленням

Цікаві дизайнерські рішення у зонуванні дитячої кімнати може дати правильне розміщення освітлення.

Приглушене світло настінних бра в спальній зоні, і яскрава барвиста люстра над ігровою, розподілять сприйняття зон у дитячій. Бажано, щоб у кожної точки був окремий вимикач. Пам’ятайте, що світло в дитячій має бути розсіяним (використовувати верхнє освітлення), при цьому на робочому місці дитини навпаки – локальний та спрямований (настільна лампа).

зонування дитячої кімнати кольором

 — Також візуально виділити зони допоможе оздоблення.

Використовуючи різні матеріали – шпалери, панелі, декоративну штукатурку, можна психологічно розмежувати простір. При виборі обробки віддайте перевагу натуральним матеріалам, особливо якщо дитина зовсім маленька.

При колірному рішенні зонування простору необхідно враховувати кілька моментів: функціональне призначення цієї частини кімнати, вік та стать дитини, її особливості характеру. Вже давно відомо, що колір впливає психологічний стан людини. При цьому сприйняття кольору залежить від віку дитини. Для маленьких дітей більше підійдуть світлі, спокійні тони, а для гармонійного розвитку дошкільника вже яскравіші, контрастніші. При цьому червоний, фіолетовий, темно-синій і темні відтінки квітів краще оминути, особливо якщо дитина холерик або сангвінік. А ось маленькому меланхоліку або флегматику невеликі вставки – деталі яскравих кольорів допоможуть набути активності. Пам’ятайте, що в інтер’єрі має поєднуватися не більше трьох кольорів, що гармонійно підходять один одному.

Організація дитячої творчий та цікавий процес, а якщо оформляти кімнату разом з дитиною, підтримуючи її ідеї та погоджуючись з її пропозиціями, то ви зможете подарувати не просто особистий простір, а чарівні хвилини вашого спілкування, та шматочок маленького світу створений ним і для нього.

Прокрутити вгору