Готика в интерьере_2

Історія появи готики в інтер’єрі

Як тільки романський спосіб оформлення житла перейшов у стадію розквіту та розвитку, він слідом за цим поступився місцем готиці в інтер’єрі та архітектурі.

Готика в інтер'єрі_4

У поданні римських основоположників архітектури це було варварське мистецтво людей, що прийшли з варварських країн. Оскільки готи вважалися завойовниками, які нічого не тямили в прекрасному, то й їхні архітектурні споруди дуже низько оцінювалися. А вся обстановка їхніх будинків піддавалася жорстокій обструкції з боку пишних римлян. Але час брав свій. Крок за кроком готичне мистецтво відвойовувало собі простір на цивілізованій європейській території.

Поступово готика стала одним із класичних стилів, який ніхто не може скидати з рахунків історії дизайну та архітектури.

Готика в інтер'єрі_3

Готичні собори спочатку були збудовані у Франції. Типові особливості готики насправді можна побачити у знаменитому Кельнському соборі. Там є чудові старовинні вітражі, заради яких тисячі та мільйони людей з усього світу відвідують Кельн.

Готика в інтер’єрі стала наступницею романського стилю, тільки вона більш піднесена та релігійна порівняно з романським напрямком в інтер’єрі.

Готика в інтер'єрі_1

Усі будівлі у стилі готики спрямовані вгору. Це символічне єднання із Всевишнім. Обстановка у готичному будинку сувора. Там велика кількість скринь, лавок з масивного дерева, величезних столів та буфетів. Жодних прикрас сірих буднів.

Перші готичні будівлі – це кінець 12 сторіччя. Тоді люди тулилися в тісних будиночках, намагаючись будувати їх біля замків феодалів. Жорсткі обриси готичної споруди вселяли надію, що поруч із таким будинком не оселяться голод, чвари, знедоленість. Кам’яне мереживо оперізувало готичну будівлю. Багатометрові за висотою ці будівлі змушували забути людей про реальне життя і мотивували якнайбільше молитися Господу.

Готика в інтер'єрі

У будинках було прийнято обробляти стіни розписом. Але взагалі колірна гама готики в інтер’єрі є досить похмурою. Тут не було місця світським радостям та втіхам.

Вікна в готичному будинку були переважно стрілчасті. На кам’яних підлогах лежали товсті килими. Склепіння були арочною форми, а каміни стояли в центрі головної гостьової кімнати. Була велика кількість гобеленів.

Готика в інтер'єрі_2

У сучасному готичному стилі перейняті всі ці основні напрямки. У декорі використовуються, як правило, містичні сюжети.

Прокрутити вгору