романский стиль в интерьере_1

Романський стиль в інтер’єрі

Романський, що викликає почуття безмірного захоплення серед професіоналів дизайну стиль, сам по собі сповнений величі та деякої важкості. Але він користується повагою не лише у європейських країнах, звідки родом. 

Його шанують у всьому світі. Якщо є бажання, такий дизайн можна інтерпретувати у власному будинку.

Підходящі матеріали для відтворення романського стилю в інтер’єрі допоможуть самодіяльному умільцю досягти успіху. Насамперед це натуральні оздоблювальні матеріали – камінь та дерево.

романський стиль в інтер'єрі_4

При всьому різноманітті можливих варіантів колірного оформлення потрібно віддати перевагу природній колірній палітрі. Щоб результати праць порадували, домашній майстер оштукатурює стіни, грунтує їх, і оформляє відповідними шпалерами або дерев’яними панелями. Можна залишити стіни просто вкритими штукатуркою.

Романський стиль став прихильником суворості та відчуженості від земних турбот. Художники по інтер’єрах постійно тяжіли до подібного самовираження, через те, що передати божественне початок всього сущого через інтер’єр – благородне завдання.

романський стиль в інтер'єрі_3

Перші будинки в романському дусі були ще раніше Середньовіччя в європейських країнах. Вони будувалися за образом римських житлових об’єктів, які служили тоді військовими опорними пунктами.

Поговоримо про елементи, які будуть потрібні для створення романського стилю в інтер’єрі.

Для романського дизайну характерні візерунки та орнаменти з листя, геометричних фігур. У декорі вітається монументальний настінний живопис.

романський стиль в інтер'єрі

У романському стилі було прийнято специфічні меблі. Це, як правило, масивні столи, стільці з високими та покритими різьбленням спинками, скрині з кованими елементами та латунними накладками.

Переважаючими рішеннями декору є також численні скульптури і настінний божественний рельєф.

Можна доповнити інтер’єр та атрибутами життя феодалів-воїнів 13 століття: зброя, зброя, списи, шолом, мечі.

романський стиль в інтер'єрі_2

Щодо стель у романському стилі можна написати багато, але двома словами: вони нагадують склепіння храму. Доречно якомога більше використовувати штукатурку та камінь. Фрески і вітражі дивовижно розбавлять це трохи похмурий напрямок, і привнесуть легкий аромат вікової старовини в приміщення.

На поверхні підлоги добре виглядатиме мозаїка, причому кераміка повинна бути трохи грубуватою.

Основними меблями в романських замках були масивні скрині. Вони служили універсальними меблями, замінюючи шафи та комоди.

Прокрутити вгору