красим стены в детской

Фарбуємо стіни у дитячій: 7 порад

Напевно, кожен з батьків бажає, щоб апартаменти його дитини були стильними та оригінальними, а головне, щоб цю красу потім не доводилося переробляти.

Отже, як пофарбувати стіни в дитячій кімнаті ненаглядного чада так, щоб це було практично, красиво і довговічно?

Ось які поради можуть дати досвідчені люди:

1. Для початку слід відмовитися від стереотипу про те, що кімната хлопчика повинна бути пофарбована в блакитний колір, а стіни в апартаментах дівчинки обов’язково повинні бути рожевими. Дітям і так довгий час будуть набридати таку відмінність: у кольорі портфеля, нарядів тощо. Краще придумати щось оригінальніше.

2. При цьому білий колір, який так лякає деяких батьків, буде не таким поганим варіантом. Якщо згодом тон місцями вилиняє (від чого не застрахована навіть найякісніша фарба) або стіна забрудниться, то не буде необхідності підбирати відтінок іншої фарби, щоб зафарбувати непривабливі місця. Так що, білий колір – один з найприйнятніших для кімнати з дітьми та домашніми улюбленцями.

3. По-третє, слід приділити увагу фактурі. Краще уникати глянсової фарби, оскільки глянсова поверхня складніше відмивається. Також не слід робити стіну рельєфною. У виїмки рельєфних елементів та тріщини може потрапити бруд, який потім буде важко видалити.

4. Не слід викидати фарбу після ремонту. Краще навіть запастись зайвою баночкою. Фарбою, що залишилася, згодом можна буде зафарбувати плями, що не змиваються. Також не зайвим буде зберегти номер кольору, використаного під час коліровки.

5. Якщо є побоювання, що діти можуть замазати гуашшю, пластиліном або залишками їжі навіть стелю, то краще перестрахуватися і пофарбувати фарбою, що миється, і його.

6. Також потрібно бути застережливим до творчих нахилів дитини. Щоб стіна не була з часом вичерпана кнопками або дротиками, можна зробити одну зі стін із пробковим покриттям. А щоб дати дитині реалізовувати свою пристрасть до образотворчого мистецтва повною мірою, достатньо зробити для цього спеціальну ділянку стіни, яка буде покрита маркерною або грифельною фарбою. В крайньому випадку можна прикріпити до однієї зі стін великі білі листи.

7. Ну і, нарешті, не зайвим буде запитати думку самої дитини. Навіть у дворічного малюка можуть бути свої переваги щодо того, який він хоче бачити свою кімнату і що його оточуватиме в ній. Адже найпростіше навчити дитину берегти і дбати про те, що вона сама вибирала.

При цьому білий колір, який так лякає деяких батьків, буде не таким поганим варіантом. Якщо згодом тон місцями вилиняє (від чого не застрахована навіть найякісніша фарба) або стіна забрудниться, то не буде необхідності підбирати відтінок іншої фарби, щоб зафарбувати непривабливі місця. Так що, білий колір – один з найприйнятніших для кімнати з дітьми та домашніми улюбленцями.

Прокрутити вгору