Як розмежувати ділянки в будинку з відкритим плануванням

Житло з відкритим плануванням – популярний вибір у багатьох будинках сьогодні, і небезпідставно! Цей стиль життя підтримує гнучкий спосіб життя, створює відчуття простору та дозволяє йти вільному потоку світла та повітря у вашому будинку. 

Якщо ви любите розважатися, будинок відкритого планування ідеально підходить для вашого способу життя. Ваші гості можуть стирчати на кухні, поки ви готуєте вечерю, і вони можуть вільно спілкуватися у зв’язаних просторах. Цей стиль планування також чудово поєднується з мінімальним інтер’єром і сучасними меблями.

Хоча все це безперечні переваги, може бути складно чітко розмежувати простори в будинку з відкритим плануванням. Як ви можете створити окремі зони для вітальні, сім’ї та їдальні, навіть дозволяючи просторам плавно переходити одна в одну? Що ви робитимете, якщо вам потрібно втиснутися в додатковий куточок для сидіння, але переконатися, що простір не здається тісним? Як ви вирішуєте, які меблі куди йде? Ось кілька порад.

Розділіть зони за функціями.

Зазвичай у будинках з відкритим плануванням є спільна вітальня, обідня, сімейна та кухонна зони. У деяких будинках меншого розміру спальня також є частиною загального простору. Незважаючи на те, що між ними немає стін або дверей, дуже легко розмежувати ці області за функціями.

Стійка для сніданку як межа для кухні.

Почнемо із кухні. Стійка для сніданку – чудовий спосіб позначити межі вашої кухні. У невеликих будинках ви навіть можете взагалі відмовитися від обіднього столу та приймати їжу прямо за стійкою!

Використовуйте розсувні віконниці для усамітнення.

Якщо ваша спальня є частиною відкритого планування, непрозорі розсувні віконниці або гарні фіранки із зав’язками на спині – хороша ідея для створення усамітнення, коли це необхідно. Ви завжди можете тримати їх відкритими протягом дня та закривати на ніч, щоб створити затишний особистий простір.

Використовуйте антресоль.

У лофт-студії нижче спальня захована на рівні мезоніну, і є вільний відкритий потік просторів як на горизонтальному, так і на вертикальному рівні.

L-подібне планування відкритого планування.

Багато житлових та обідніх зон мають L-подібну форму, і в цьому випадку ви можете досить легко виділити зону відпочинку окремо. Розставте меблі з боків від стін, а між ними додайте диван або диван без спинки, щоб ви візуально не врізалися у відкритість простору.

Позначте зони відпочинку килимом.

Великий килим або килимок, що лежить під передніми ніжками вашого дивана, створює затишну зону, скріплюючи зону відпочинку разом та наповнюючи її теплом. Килимки додають колір і текстуру і допомагають створити фокус та єдність у просторі з відкритим плануванням.

Створіть ілюзію конфіденційності за допомогою перегородки.

Фактично не скорочуючи простор вашого будинку з відкритим плануванням, можна використовувати перегородку для розумного розмежування просторів. Складні ширми або красиві фіранки можуть діяти як перегородки, що перетворюються, додаючи текстуру, колір і корисність вашій кімнаті. Ви також можете використовувати перегородку з дерев’яних планок, щоб розділити простір на дві частини, забезпечуючи потік повітря і не ставлячи під загрозу ефект відкритості.

На зображенні нижче показано чудову ідею декору відкритого планування. Нам подобається, як дерев’яний каркас та мотузки були використані для розмежування простору та створення подоби усамітнення для ліжка!

Створіть куточок читання.

У вас є невеликий куточок, який залишився після того, як ви подбали про свої основні функціональні області? Чому б не створити тут чудовий куточок читання! Кутова книжкова полиця, зручний стілець і лампа для читання – все, що вам потрібно, щоб створити чарівний куточок, який може стати вашим улюбленим куточком будинку!

Відкрита книжкова шафа.

Книжкова шафа відкритого планування, доступна з будь-якого боку, може бути маркером між вітальнею та обідньою зонами. На зображенні нижче велика рослина на протилежній стіні також тонко окреслює простір.

Стеля, що плаває.

Стеля також можна використовувати для візуального огородження простору та виділення обідньої зони серед решти будинку. Зверніть увагу, як ця стеля, що парить, майстерно окреслює обідній простір внизу, а килимок з товстим ворсом на підлозі діє як слід від стелі.

Коли ви розробляєте інтер’єр для будинку з відкритим плануванням, постарайтеся надати кожному простору однакову важливість та чітке визначення, не затьмарюючи один одного. Підтримуйте візуальний зв’язок між просторами і не жертвуйте характером або функцією, доки ви в ній. Пам’ятайте, що ретельно розміщені витвори мистецтва та оригінальне освітлення можуть додати вашому інтер’єру тепла та характеру.

Прокрутка до верху