подготовка сада к зиме

Підготовка саду до зими. Корисні поради

Може здатися, що з настанням холодів, робота на землі в нашій середній смузі закінчується і садівники тільки і роблять, що насолоджуються плодами праць праведних і чекають початку наступного теплого сезону, щоб повернутися до свого улюбленого саду.

Насправді майже третина успіху майбутнього врожаю залежить від підготовки саду до зими.

Мабуть найприкріше в садівництві-це псування рослин шкідниками. Пізньої осені саме час вжити профілактичних заходів для того, щоб на наступний рік наш сад порадував нас рясним плодоношенням. Адже якщо на дерево нападають шкідники, ми негайно вживаємо всіх заходів для їх вигнання. Але вжити необхідних заходів щодо запобігання такому результату можна набагато раніше.

Як відомо, більшість шкідників зимує в грунті.

Найрозумніше, що можна зробити під час підготовки саду до зими, щоб зіпсувати їм життя — це просто перекопати землю восени. Якась частина шкідників опиняється нагорі і на них тут же накидаються птахи. Між деревами має бути якнайменше бур’янів, адже вони справжній розсадник комах.

Незважаючи на те, що більшості садових дерев місцеві морози давно не дивно, все ж таки бажано зайнятися їх утепленням.

Ця порада особливо актуальна для молодих дерев, які ще не встигли обзавестися товстою корою і потужною деревиною. Область коренів потрібно вкрити компостом, а краще спеціальними солом’яними прошарками-матами. Якщо деревце не дуже високе, його можна повністю обмотати тканиною.

Хвойним і вічнозеленим рослинам при підготовці саду до зими найкращий захист від холодів дасть сніг, тому не рекомендується струшувати його з гілок, якщо вони не ризикують зламатися під вагою.

Під ствол у зону коріння краще накидати ґрунт рослинний з додатковим снігом. Майте на увазі, що у деяких рослин коріння росте досить великим радіусом, їх доведеться вкрити повністю. А щоб не допустити зимового висихання листяних порід, восени їх потрібно рясно полити.

Прокрутка до верху