Сучасні штори на маленькій кухні

Перше, на що ми зазвичай звертаємо увагу, коли заходимо до приміщення — це вікна. За всіх часів їх оформленню надавали великого значення. Але ціль оформлення полягає не тільки в тому, щоб радувати наш погляд гарним оздобленням.

Штори чудово захищають від потоку сонячного світла у літній день, від холодного повітря взимку.

Прекрасно поглинають шум, приховують шорсткості стін і комунікації, що випирають.

Вікно на невеликій кухні – це не лише вікно. Підвіконня може використовуватися як стелаж, як полиця і навіть як обробний стіл. Виходячи з додаткових функцій віконного отвору, підбираються сучасні штори для маленької кухні.

Варіанти оформлення.

Сучасні штори на маленькій кухні


Штора до підвіконня. Підійде легкий капрон, батист, шторна сітка та інші подібні тканини. “Арка”, горизонтальні або асиметричні моделі довжиною до підвіконня дозволять раціонально використовувати кухонний простір.

Сучасна штора на маленькій кухні до підлоги актуальна, коли з кухні є вихід на балкон.

Сучасні штори на маленькій кухні4


Простий варіант – посадити тканину на декоративну шторну стрічку. У стягнутому вигляді вона створює невеликий об’єм та гарно імітує буфи. Така модель краще виглядатиме на пластиковому стельовому карнизі.

Інший варіант – це ламбрекен як доповнення до шторів. Тканина для нього підійде будь-яка. За формою може бути пласким або з невеликими складками. На кухні бруд на шторах осідає набагато сильніше, ніж в інших кімнатах. Прати їх доведеться частіше, тому бажано не перевантажувати вікно складними та важкими композиціями.

Сучасні штори на маленькій кухні2


Ламбрекен може використовуватись і без штор, як самостійний елемент. В цьому випадку карниз повинен бути більше віконного отвору на 5-10 сантиметрів з одного та з іншого боку. Він може кріпитися на стелі чи безпосередньо над вікном. Доречними будуть такі деталі ламбрекена, як жабо та перекиди, при цьому вузькі деталі не повинні оголювати стіну вище за вікно. Інакше це візуально розбиватиме цілісність шторної композиції.

Трохи про забарвлення.

Для сучасних штор на маленькій кухні підійде матеріал привітних кольорів, однотонний або з невеликим орнаментом. Штори темних кольорів та з яскравим великим малюнком акцентують увагу, візуально зменшують і без того невеликий простір. Дрібний непоказний малюнок також небажаний. Так як при поєднанні подібного малюнка на шпалерах, меблях або в оформленні підлоги кухня буде виглядати брудною і «сміттєвою», навіть якщо прибирання проводиться постійно.

Прокрутити вгору