Як відкоркувати пляшку вина без штопора

Можливо, ви купили дешевий штопор такої поганої конструкції, що він у самий невідповідний момент зламався надвоє, трагічно засунувши свої зламані фрагменти в невідкриту пробку, яка стоїть між вами та вашим вином. Або, можливо, ви просто геть-чисто втратили штопор.

Якщо у вас немає напоготові кількох запасних штопорів на випадок надзвичайної ситуації, подібної до цієї, не хвилюйтеся. Хоча це може вимагати трохи творчості, великої кількості здогадів та величезної віри, ви можете витягнути пробку із винної пляшки без штопора.

Ось кілька стратегій, які ви можете спробувати.

Спробуйте міцну дерев’яну ложку

Замість того, щоб намагатися витягнути пробку з пляшки, спробуйте її проштовхнути всередину.

 1. Поставте пляшку вина на рівну поверхню та міцно тримайте її на місці.
 2. Візьміть міцну дерев’яну ложку з тонкою ручкою та помістіть її кінчик у центр пробки.
 3. Використовуйте вагу тіла, щоб натиснути вниз. Для цього буде потрібний хороший тиск, тому, швидше за все, вам знадобиться кілька спроб, перш ніж пробка почне рухатися, але як тільки це відбудеться, вона повинна почати плавно ковзати по шийці.
 4. Як тільки пробка впала у пляшку, перелийте вино в іншу ємність.

Подивіться у свій ящик для інструментів

Є спосіб використовувати інші інструменти у вашому будинку, щоб відкрити пляшку вина, і як це зробити.

 1. Знайдіть найдовший гвинт, який є у вашому наборі інструментів і за допомогою викрутки вкрутіть його в середину корка, залишивши близько чверті гвинта, що стирчить з верхньої частини.
 2. Міцно візьміться за шийку пляшки, щільно затиснувши корпус під пахвою.
 3. Візьміться за гвинт кінцем молотка та повільно витягніть пробку твердим, стійким рухом.
 4. Перед вживанням вилийте пляшку через дрібнокомірчасте сито, щоб переконатися, що у вашому вині немає дрібних уламків пробки. 

Можливо найефективніший спосіб відкрити пляшку вина

Якщо у вас немає під рукою інструментів, ви можете спробувати виштовхнути пробку з пляшки з вином, багаторазово впливаючи на дно з великою силою, але майте на увазі: ви можете розбити пляшку вина вщент. Якщо ви робите це з великим ентузіазмом, заздалегідь зробіть кілька глибоких вдихів і зосередьтеся на тому, щоб знайти золоту середину між сильним та ніжним.

Вам також потрібно буде обернути дно пляшки чимось на зразок прокладки, щоб захистити скло. Товстий кухонний рушник, складений навпіл – гарний варіант, як, вірте чи ні, кросівки. Якщо ви збираєтеся використовувати взуття, ви можете спочатку покласти пляшку в чисту шкарпетку.

 1. Як тільки на вашу пляшку надіто захисне спорядження, притисніть її до стіни під кутом 90 градусів і почніть твердо стукати нею по стіні у стійкому ритмічному ударі, поки не помітите, що пробка починає похитуватися, виходячи з шийки.
 2. Постукайте пляшкою по стіні меншими і швидшими рухами, доки пробка не вийде приблизно наполовину.
 3. Перевірте, чи можете ви висмикнути пробку руками до кінця, сильно повертаючи її при витягуванні.
 4. Якщо ні, зробіть ще кілька ударів по стіні. 
Прокрутка до верху