Затишна вітальня. Поради

Кожна кімната в житловому приміщенні має своє призначення: на кухні готується їжа, спальня призначена для сну, їдальня – для сімейних обідів, затишна вітальня – для відпочинку та розваг. Відповідно, при облаштуванні того чи іншого приміщення необхідно враховувати, навіщо воно служить, щоб створити відповідну атмосферу.

Вітальня – особливе місце у кожному будинку.

Тут збираються друзі, вечорами у вітальні члени сім’ї діляться новинами та обговорюють минулий день. Це місце, яке поєднує всіх. А значить, воно має бути затишним, комфортним і схильним до душевної бесіди.

На що варто звернути увагу при облаштуванні затишної вітальні:

1. Колір шпалер. Залежить від того, який настрій необхідно створити у кімнаті. Якщо є бажання, щоб люди, що знаходяться в кімнаті, відчули приплив енергії і були позитивно налаштовані, найкращим вибором будуть шпалери червоних, помаранчевих, жовтих і золотистих відтінків. Для створення спокійної та умиротворюючої атмосфери підійдуть шпалери в пастельних, зелених та блакитних тонах. Психологи не рекомендують використовувати у вітальні контрастне поєднання чорного та білого. Це створює відчуття деякої формальності, офіційності і не сприяє душевності і теплоті у спілкуванні присутніх людей.

2. Штори та тюль. Вибір залежить від стилю, в якому витримано затишну вітальню. Якщо необхідно надати приміщенню вишуканості і витонченості, найкращий вибір – штори, що струмують, з ламбрекеном і найтонший тюль з органзи. Колір не повинен різко контрастувати з меблями та шпалерами в кімнаті.

3. Меблі. Вітальню краще не надто захаращувати меблями. Затишний диван та крісло – цього цілком достатньо, щоб усадити всіх присутніх. Кавовий столик зі скла або дерева не займатиме багато місця, а при необхідності стане місцем для невеликого чаювання. З метою економії простору телевізор найкраще розташовувати на стіні. Завдяки цьому затишна вітальня виглядатиме сучасніше.

4. Кімнатні квіти. Кімнатні рослини відіграють важливу роль у створенні затишку. Маються на увазі саме невеликі рослини у горщиках. Захаращення великими рослинами (фікусами, пальмами та іншими) створюють зворотний ефект. У такій кімнаті гості почуваються некомфортно.

5. Настінні та підлогові прикраси. Прикрашаючи стіни вітальні картинами, перевагу краще віддати вишитим або написаним олійними фарбами. Краще, щоб в одному приміщенні не висіло більше двох середніх розмірів полотен на стіні. Якщо це не суперечить стилістиці, непоганим доповненням інтер’єру вітальні стане підлогова ваза або маленька статуетка. Додати затишку кімнаті можна за допомогою м’якої килимової доріжки.

Приймаючи рішення про те, якою має бути затишна вітальня, потрібно враховувати не лише загальні правила облаштування приміщення, а й власні бажання.

Тоді кімната стане по-справжньому затишною та теплою, такою, в якій приємно проводити час із друзями та близькими.

Прокрутити вгору