Зменшення вуглецю в будівлях збільшує попит на біоматеріали

Занепокоєння щодо викидів вуглекислого газу, спричинених процесом будівництва, викликає сплеск інтересу до  біоматеріалів.

За словами спеціалістів, попит на біоматеріали, такі як міцелій, коноплі, водорості,  бамбук  і пробка, зростає, оскільки архітектори шукають матеріали, які зберігають атмосферний вуглець, а не виділяють його. Це справді захоплюючий простір. Є багато стартапів і багато грантів. Відбувається багато речей.

Попит підживлюється усвідомленням того, що близько половини загального обсягу вуглецю, який викидає будівля, утворюється ще до її відкриття.

Великим рушієм є зосередження на вуглеці за весь термін експлуатації. Фокус змістився з енергоефективності будівель на вуглець.

Антропогенне середовище відповідає за приблизно 40 відсотків усіх викидів парникових газів, але роль будівництва донедавна не помічалася.

Довгий час будівельна галузь не була сектором, про який ми говорили про зміну клімату,  кліматична конференція COP26  у листопаді вперше матиме присвячений день будівельного середовища.

Крім того, Європейська комісія оголосила про пропозиції, які вперше обмежують викиди з будівель.

Тож тепер це частина загальної дискусії щодо зміни клімату.

Нещодавно італійська компанія  з біодизайну Mogu, створили низку акустичних стінових панелей із міцелію, який є підземною частиною грибів. Він харчується відходами біомаси, такими як тирса, поглинаючи вуглець під час росту. Він все частіше використовується для упаковки, ізоляції та продуктів.

Mogu виробляє різноманітні біоматеріали, включаючи міцелієві акустичні панелі та вироби для підлоги з біосмол і сільськогосподарських відходів. Нова система, розроблена спільно з Arup, під назвою  Foresta, була представлена ​​нещодавно.

Продукт Foresta приєднується до зростаючого асортименту експериментальних біоматеріалів, які використовуються в будівельних проектах. Дослідницька лабораторія матеріалів Atelier Luma додала внутрішню обробку з водоростей, соняшників і солі до The Tower, будівлі Френка Гері в Luma Foundation в Арлі, Франція.

Practice Architecture працювала зі Стівом Барроном, який вирощував коноплі, щоб побудувати Flat House, будинок у Кембриджширі, Англія, який має ізоляцію та зовнішню обшивку з сорту канабісу.

Митці використовували пробкові  блоки для будівництва  Коркового будинку  в Беркширі, Англія, який увійшов до короткого списку премії Стірлінга .

Бренд біопластику Made of Air одягнув автосалон у Німеччині панелями, виготовленими з сільськогосподарських відходів, змішаних із біосмолою.

Ці експериментальні матеріали зараз стають масовими, і архітектори розглядають можливість використання їх у великих проектах.

Фокус зміщується на втілений вуглець. Приблизно протягом усього терміну експлуатації будівлі 50 відсотків викидів вуглецю відбуваються всередині будівлі та 50 відсотків є експлуатаційними.

Великим рушієм є зосередження на вуглеці за весь термін експлуатації. Фокус змістився з енергоефективності будівель на вуглець.

Прагнення до створення будівель  з нульовим викидом, які не створюють викидів протягом усього свого життєвого циклу, означає, що архітекторам необхідно зменшити вміст вуглецю, який включає всі викиди, що утворюються під час виробництва матеріалів, а також самого процесу будівництва.

Утворений вуглець становить приблизно половину вуглецевого сліду будівлі, тоді як експлуатаційний вуглець, тобто викиди, спричинені експлуатацією будівлі, становить іншу половину.

Набагато важче впоратися з втіленим вуглецем. Знизити ці викиди до нуля неможливо.

Біоматеріали, які поглинають вуглець за допомогою фотосинтезу, пропонують очевидний спосіб зменшити попередній вуглецевий слід будівлі. Деревина є найпопулярнішим біоматеріалом, але для росту деревини потрібно 100 років.

Тож весь вуглець, який ми зберігаємо, накопичувався протягом 100 років. Ми знищуємо дерева, які поглинають досить багато вуглецю. Звичайно, ми пересаджуємо дерева.

Цікаво зменшити тиск лісів і подивитися, які інші матеріали ми можемо використати для вловлювання вуглецю за коротший час.

Коментарі